Nahoru ]


12.1.2003

Vítám vás v novém týdnu. Do nového týdne bych začal poněkud neobvykle. Tyto stránky připravuji bez toho že bych cokoliv po komkoliv chtěl, nezařazuji na stránky žádné reklamy a provozuji je tudíž zcela zdarma. Tentokrát vás ale prosííííím. Pokud máte svědomí, tak...

Připojte se k "10 x NE české účasti na americké agresi do Iráku"

Mili přátele,
politici se nám snaží stále více lhát a vnutit nám "své" pravdy a své, morálně i charakterově pokřivené vidění světa. Dokažte, prosím, svojí účastí na této e-mailové akci, že se svět ještě úplně nezbláznil a že stále existuje dostatek lidí, kteří vyznávají jiné hodnoty, než je moc, peníze a zbraně. A že jsou tyto hodnoty schopni aktivně bránit, dostanou-li se k moci všehoschopní šilenci.

 Plný text článku s peticí a potřebnými adresami na naše politiky najdete >>ZDE>>

Děkuji....

Přestože jak jistě víte nesouhlasím s tvrzením že za všechny klimatické změny může člověk a jím produkované "skleníkové plyny" (viz. Sluneční aktivita), tak je článek více než aktuální...
The Observer: Co se to děje s počasím?
  ČTK - 6.1.
   LONDÝN 6. ledna (ČTK/The Observer) - Byl den před Silvestrem a Stuart Brindley, majitel hospůdky Rose and Crown ve vesnici East Peckham v britském Kentu, připravoval nejvelkolepější novoroční kostýmovaný večírek, jaký kdy vesnice zažila. Jako téma zvolil Titanic, a tak trávil den rozvěšováním záchranných vest po zdech a sháněním kostýmů a la Kate Winsletová pro číšnice. Všechno se zdálo být perfektně připravené - kromě počasí, píše britský list The Observer. A pak začalo pršet.

    Nejdřív se do ulic vplížily nevinně vypadající pramínky bahnité vody. Chvíli nato se řeka Medway vylila ze břehů. Tisíce litrů vody se nahrnuly do Brindleyho hospůdky a eastpeckhamský Titanic šel během několika chvil ke dnu. "Žádné varování, nic. Klidně by se to mohlo kdykoli stát znovu," říká Brindley.

   Beznaděj, jakou při pohledu na zaplavenou hospodu zažil, se minulý týden opakovala na mnoha dalších místech Británie, kde prudké srážky zaskočily tisíce lidí - ovšem zdá se, že nikoli vědce. Ti totiž slibují, že bude hůř a podobné počasí, jaké provází začátek nového roku v Británii, by se postupně mělo stát normálním.

   Podle poslední klimatické zprávy se během následujících sta let stanou britské zimy pětkrát vlhčími a zimní období budou pravidelně provázet prudké bouřky. Je to jen další důkaz skutečnosti, že celá Evropa vstupuje do nového klimatického věku charakteristického nemilosrdnými srážkami a záplavami.

   V loňském roce starý kontinent musel kapitulovat pod nejhoršími bouřemi a záplavami za posledních 2000 let. Dvě z architektonických perel střední Evropy - Praha a Drážďany - utrpěly rozsáhlé škody při letních záplavách poté, co během šestatřiceti hodin napršely srážky, které jindy vystačí na celý srpen.

   Belgie minulý týden oznámila, že loňský rok pro ni byl rekordní - větší množství srážek země nezaznamenala za posledních 150 let. Nebyla sama. Srážkové rekordy padaly v loňském roce na mnoha místech Evropy a do kronik se zapsal mimo jiné i srážkový rekord ze severovýchodní Anglie - 61 milimetrů za jediný den, ze Skotska, které zaznamenalo nejvlhčí léto za 64 roků a nejvlhčí říjen vůbec, stejně jako z Irska, kde byl rok 2002 nejmokřejším za posledních 110 let, kdy se záznamy o počasí vedou.

   To, že se charakter počasí mění, už je bráno jako fakt. V současnosti se proto vedou diskuse hlavně o tom, proč se tak děje. Někteří klimatologové tvrdí, že vzorce počasí se opakují cyklicky a dokazují to na význačných změnách počasí v minulosti. Ale všeobecně převládá názor, že za změny je přinejmenším částečně zodpovědné samo lidstvo. Do ovzduší se dostává velké množství oxidu uhličitého z fosilních paliv a z emisí milionů automobilů. Tyto takzvané skleníkové plyny pak v ovzduší působí jako velká neprodyšná duchna nad zemským povrchem. Důsledkem je, že teplo nemůže unikat, zahřívá atmosféru a zvyšuje její schopnost vázat v sobě vlhkost.

   Vědci varují, že škody, které už skleníkové plyny napáchaly na životním prostředí, nás budou provázet dalších tisíc let. Aby toho nebylo málo, odborníci varují, že na cestě je další El Niňo - pět let poté, co tento po jezulátku pojmenovaný klimatický jev způsobil zmatek po celém světě. El Niňo by mohl znovu změnit směr proudů v Pacifiku, přinést sucho na Dálný Východ a záplavy západnímu pobřeží Ameriky.

   Další obavy vědců vyvolává možné zvyšování teploty moří, jež by přineslo scénář podobný noční můře. Teplejší oceány by mohly uvolnit velká množství metanu uloženého pod mořským dnem, dramaticky tím posílit skleníkový efekt a rozeběhnout globální oteplování po nezadržitelné spirále.

   dk mik


Převzato: Spirála  8. ledna 2003
http://www.spirala.cz

Nikola Tesla - šedesát let od smrti génia
Mám opravdovou touhu dokončit vše, co jsem začal. A to mě často přivádí do potíží.
Nikola Tesla

Nikola Tesla se narodil 10. července 1856 ve Smiljaně v Dalmácii v dnešním Chorvatsku (tehdy Rakousko-Uhersku), v rodině pravoslavného kněze. Zemřel v New Yorku 7. ledna 1943 ve věku 87 let.

Geniální elektroinženýr a vynálezce, pracující (na rozdíl od svého současníka Edisona) v oboru střídavých proudů. Na své vynálezy publikoval nejméně sto, ale uvádí se až 700 patentů.

Studovat začal nejdříve na polytechnice ve Štýrském Hradci (dnes Graz v Rakousku). Později studoval i v Praze, kde roku 1880 studia dokončil. Po ukončení pražské techniky pracoval v Budapešti u telefonní společnosti, kde na sebe upozornil několika vynálezy. Proto dostal nabídku od pařížské filiálky Edisonovy společnosti (Continental Edison Company). Nabídku skutečně přijal a roku 1882 odešel do Paříže, kde o rok později zkonstruoval indukční elektromotor. Roku 1884 odjel s prázdnou kapsou do Ameriky. Tam zpočátku spolupracoval přímo s Edisonem. Teslu však zajímal střídavý proud, zatímco Edison preferoval proud stejnosměrný; proto se oba géniové pro názorové rozdíly rozešli. Tesla přesto v oboru střídavých proudů v Americe získal řadu patentů - například na vícefázové proudy a vysokofrekvenční aplikace. V roce 1887 si v New York City zřídil vlastní laboratoř. Velice efektní se například stal jeho pokus o bezdrátový přenos elektrické energie, kdy se mu podařilo na vzdálenost 40 km rozsvítit 200 lamp.

Jako člověk byl Tesla především vynálezcem. Nedokázal se postarat o komerční využití svých vynálezů a svět financí mu byl cizí. Proto se také po celý život potýkal s finančními problémy. Kvůli Edisonovi odmítl Nobelovu cenu, na kterou byl spolu s ním navržen. Osud mnoha patentů a vynálezů je dodnes nejasný; nejasné jsou i poslední chvíle jeho života.

Na Internetu můžete nalézt spoustu odkazů a materiálů, ze kterých se dá vyčíst názor, že ne všechny vynálezy byly zveřejněny, ale přesto se využívají - a dokonce v měřítku, které může ovlivnit svět. Tak třeba v Magazínu 2000 vyšel článek Teslův ochranný štít: Vlastní Rusové obranu proti jaderným hlavicím? (na Internetu je k vidění třeba na Osudu). Názory na tento a podobné články jsou různorodé, jak je vidět z komentářů. Spousta lidí bez rozmyšlení křičí o pitomostech; fakt je ale ten, že nikdo nic neví doopravdy. Je mi jasné, že i tímto článečkem vzbudím u mnoha "odborníků" nelibost. Lidstvo se stává s rostoucím potenciálem svých znalostí čím dál samolibější. Nemůže přece existovat nic, co současná věda nezná, nerozškatulkovala a nepopsala. A přesto je Země kulatá, přesto se člověk jedoucí vlakem rychleji než 40 km/h nezalkne, přesto je zřejmě možná rychlost větší než rychlost světla. Zrovna tak i lidstvo už možná využívá i veřejnosti neznámé Teslovy vynálezy - jenže je šikovně uchvátili představitelé moci a využívají ke svým plánům, jak řídit svět. Možná to tak je, možná ne. Víte to ale jistě? Podívejte se třeba na článek Teslovy zbraně na Matrix-2001. Nebo na projekt HAARP. Můžeme o tom diskutovat, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co můžeme - tak praví Jára Cimrman.

Nepřísluší mi ze sebe dělat odborníka na Teslovy vynálezy a jejich využití či dokonce zneužití. Proto vám navrhnu virtuální procházku po Internetu, kde si můžete spoustu věcí přečíst a udělat svůj názor. Odkazů je moc, tak jen některé osvědčené.

Nikola Tesla - Pán blesků (SCCIFIWORLD); na stránce je spousta tématicky souvisejících odkazů

Na stránkách Jiřího Wojnara můžete číst Neobyčejný život Nikoly Tesly.

"Staronové stránky" Disidenti vědy a techniky, které se chválabohu opět probudily k životu, nabízejí o Teslovi nepřeberné množství informací v článcích:

 • Autobiografie Nikoly Tesly
 • Teslův systém zářivé energie
 • Využití Teslovy technologie v dnešním světě
 • Problém zvyšování lidské energie
 • Teslovy experimenty s energií éteru
 • Teslovy zbraně.

Také na stránkách WM magazínu na Internetu se dá o Teslovi a volné energii leccos zajímavého vyčíst. Stejně tak na starších stránkách GeWo, které změnily adresu. Tam se třeba podívejte na soubor článků Nicola Tesla (Využití Teslovy technologie v dnešním světě, Teslův systém získávání energie ze záření, Paprsek smrti).

Na stránkách serveru Elektrika si můžete přečíst, že Nikola Tesla je skutečným, leč neopěvovaným prorokem elektrického věku! (neobyčejný život Nikoly Tesly na pokračování); i zde je řada tématicky navazujících odkazů.

Zajímavý název má příspěvek Nikola Tesla - Muž ze světa jisker a blesků na stránkách Klubu psychotroniky a UFO

Náš malý přehled zakončeme titulem velmi příznačným pro vynálezce a vůbec lidi, o kterých se říká, že "předběhli dobu" - Tesla - zneuznaný génius? na serveru Inzine.


Jiří Lapáček

 


 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 15.1.2003 .

Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

 • capricorn.jpg (40509 bytes) Slunce
  stojí ve znamení Kozoroha. Slunce v tomto znamení představuje srdce a Kozoroh led. Srdce jsou proto v tomto znamení zmrzlá a lidé rezervovaní v citech. Slunce v tomto znamení přeje obchodům s nemovitostmi, technickým povoláním, dává předvídavost, opatrnost a vytrvalost.
  Konjunkce Slunce S Merkurem, je aspekt který zlepšuje myšlení a chápání a pomáhá uplatnění inteligence. Aspekt bude působit do pátku.
  Na víkend nám dodá energii sextil Slunce s Marsem. O víkendu bude působit i konjunkce Slunce s Jupiterem která umožňuje napřít vůli k uskutečňování našich ideálů. Aspekt přeje divadlu a dejte si pozor na přílišné iluze v lásce.
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Skopce. Lilith ve Skopci podporuje živou a aktivní smyslnost, vášnivost a nutí lidi projevovat toto i navenek. Bude oslabena kvadraturou od Slunce a její vliv bude méně výrazný než v minulých týdnech.
 • Merkur
  stojí ve znamení Kozoroha. V tomto znamení je duch a inteligence podtržena i ctižádostí. Planeta přeje výzkumu, vzdělávání a analýze faktů. Nicméně Merkur v Kozorohu zatěžuje naši psychiku častými pesimistickými náladami a díky retrográdnosti bude zátěž psychiky poměrně silná.
 • Venuše
  stojí ve znamení Střelce. V tomto znamení planeta přeje lásce, sňatkům, umění a cestování. 
  Konjunkce Venuše s Marsem zvyšuje sexuální cítění. Pomáhá sexuálnímu sbližování, způsobuje prudké citové prožitky, ale může svádět k neopatrnosti a k hýření city.
  Konjunkce Venuše s Plutem bude způsobovat že budeme pociťovat lásku jako cosi osudového. Aspekt často způsobuje že lidé nevědomě ničí fungující vztahy protože propadají novým citovým vzplanutím. Aspekt přeje rafinovanosti v sexu, umělecké tvořivosti, obchodu s uměním. 
  Na víkend se k těmto aspektům přidá ještě sextil s Neptunem, který zvyšuje uměleckou inspiraci především v hudbě a trigon s Jupiterem, který zjemní působení výše uvedených aspektů, neb ochraňuje dlouhodobé vztahy přeje věrnosti a čestnosti.
 • Mars
  stojí do čtvrtka ve znamení Štíra. Mars ve Štíru symbolizuje energii která se skrývá v podzemí a je prostoupená ohněm podsvětí. Přeje tajným a vytrvalým činnostem. Síla umožňuje změny, oponování, protiútok. Postavení je i symbolikou mýtu Lucifera - vzpoury proti světlu. Planeta v tomto znamení přeje S-M párům... Za zmínku stojí i fakt, že postavení planety zvyšuje i  seismickou a vulkanickou energii. Díky poškození Uranem vyvolává chlad a málo citovosti.
  Kvadratura Marsu s Uranem způsobuje nestálost, v lidech vyvolává sklony k agresivitě. Aspekt často podrobuje přátelství zkoušce a většina z nás bude nejspíše pociťovat nervové napětí.
  Od pátku se již situace změní. Mars bude stát ve znamení Střelce. V obecném pohledu Mars v tomto znamení podporuje vznik útočných, koloniálních válek. V lidech pak vyvolává snahy revidovat principy, diskutovat. Přeje sportovcům, cestovatelům. Myšlenky jsou rychlé a činy prudké.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Lva. V tomto znamení planeta přeje prosazení nějakého nového ideálu, završení nějakých dlouhodobých ideových, či morálních snah. Může dát nový směr a nové vedení.
  Trigon Jupiter - Pluto je svým působením poněkud nejednoznačný. Silná touha po úspěchu a snaha napravovat a vylepšovat situaci se často projevuje na úkor druhých. V širším měřítku pak můžeme říct, že rozpad jednoho systému (společnosti, politického uskupení, paradigma či podobně..) vede k úspěchu konkurenčního systému. Uvidíme co aspekt přinese v dalších dnech a týdnech. Díky retrográdnosti planety může být dopad aspektu poněkud zpožděný.
  Opozice Jupitera s Neptunem - nechává vyplouvat na povrch nízké lidské pudy - chtivost, sobeckost, často způsobuje skandály, pády duchovních vůdců. Lidé velmi často selhávají, způsobují katastrofy.
 • Saturn
  stojí v Blížencích. Přeje přesnosti, přemýšlivosti a opatrnosti. Je možné že po dobu kdy se bude planeta pohybovat v tomto znamení lze očekávat možnost nějakého významného objevu z oblasti fyziky, či matematiky. Díky retrográdnosti planety je ale možné že nebude včas rozpoznán...
  Trigon Saturnu s Uranem je spíše globální aspekt. Často působí změny společenské, či politické situace, při jeho působení mohou být formulovány nové vědecké hypotézy, či směry.  
  Nastupuje opozice Saturn - Pluto. Je to aspekt předcházející změny. Na celosvětové úrovni označuje hlubinné proudy a vření. Aspekt předcházel například nástupu Hitlera k moci a druhé světové válce. V minulosti předcházel i zániku společenství a civilizací, či politických uskupení. Aspekt je vždy signifikantem krize.
  V roce 2001 opozice nastoupila 19.6. a vrcholila 5.8.2001, další vrchol přišel 2.11.2001. Loni opozice vrcholila 26.5.2002. 
  Za zmínku stojí fakt že opozice by měla být nejsilnější v březnu 2003, kdy by měl údajně Nibiru vstoupit do sluneční soustavy.
 • Uran
  ve Vodnáři je v domicilu a tudíž dobře umístěn. Podporuje prospěšné změny a je nakloněn bojům za morální cíle.
 • Neptun
  ve znamení Vodnáře přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. V tomto znamení planeta přeje nové mystice, novým myšlenkovým proudům, esoterice a nekonvenční sexualitě.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Síla planet bude vyrovnaná. Venuše bude mít během týden rozkolísaný vliv na city v první půlce týdne o víkendu už bude ale působit spíše stabilizačně. Všichni kdo jsou citlivý na úplněk by si měli dát pozor v sobotu.

Mějte se hezky...

Hade, 12.1.2003