OSUD.CZ
Adresa článku: http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=1199
Datum: 10.01.2003; Autor: oznámení; Téma: Války, zbraně, konflikty, ovlivňování obyvatelstva
Připojte se k "10 x NE české účasti na americké agresi do Iráku"

Mili pratele,
politici se nam snazi stale vice lhat a vnutit nam "sve" pravdy a sve, moralne i charakterove pokrivene videni sveta. Dokazte, prosim, svoji ucasti na teto e-mailove akci, ze se svet jeste uplne nezblaznil a ze stale existuje dostatek lidi, kteri vyznavaji jine hodnoty, nez je moc, penize a zbrane. A ze jsou tyto hodnoty schopni aktivne branit, dostanou-li se k moci vsehoschopni silenci.
 
Dekujeme vam.
 
1 0 x  N E  CESKE UCASTI NA AMERICKE AGRESI DO IRAKU!
 
1) Jeste 11 let po valce v Zalivu se v Iraku diky pouziti "spojenecke" munice s ochuzenym uranem rodi zmrzacene deti (viz fota)

2) Planovana agrese je vyhradne zalezitosti mocenskeho a surovinoveho boje Spojenych statu americkych - nepredlozily jediny dukaz, ze by Irak jakkoliv souvisel s teroristickymi utoky, inspektori OSN potvrdili, ze nenasli zadne zbrane hromadneho niceni.

3) Vsechny evropske zeme (krome Velke Britanie) svoji ucast na valce bez mandatu OSN odmitaji...

4) Ceska republika celila minuly rok drtive prirodni katastrofe a hrozi zvysene nebezpeci, ze podobnym katastrofam budeme nyni celit vyrazne casteji. Z toho duvodu se domnivame, ze je povinnosti vlady vyuzit nemale financni prostredky platcu dani zejmena pro zakladni zajisteni napachanych skod.

5) I pres sofistikovane zbranove systemy hrozi, ze diky valce bude zabito, zraneno, ci zmrzaceno obrovske mnozstvi civilistu, o skodach na prirode ani nemluve.

6) S "agresi za ucelem osvobozeni" ma nase zeme vyraznou zkusenost z roku 1968. I tenkrat nas prisli osvobodit a svet mlcel, protoze se tak velmoci "rozhodly".

7) Svetove deni nyni velmi pripomina udalosti pred 2. svetovou valkou a je zcela mozne, ze utok na Irak spusti lavinu udalosti, ktera jiz nepujde zastavit a muze vyvrcholit vojenskym utokem spojenych islamskych zemi na Evropu.
 
8) Nebudou to cesti politici, kteri budou nasazovat na bitevnim poli sve zivoty. Za pripadne nasledky a zdravotni postizeni z techto boju je ceskym vojakum vyplaceno ve srovnani s platy politiku naprosto smesne a nedustojne "odstupne".

9) "Umrit za dobrou vec je hezka smrt," rika ministr obrany CR v interview pro Pravo 10.1. My vam uz ale pane ministre kasleme na vase delegace, az se zase budete po letech klanet na hrobech neznamych vojinu..... Ani jedna z parlamentnich stran nemela ve svem volebnim programu podporu valecnych tazeni!
 
10) Nepatrime k priznivcum Komunisticke strany, za ktere muzeme byti povazovani.  Pouze si - mozna na rozdil od vsech ostatnich parlamentnich stran - myslime, ze lide by si meli spise naslouchat a milovat se, v kazdem pripadne se umet dohodnout, nez se hromadne vrazdit jako zver.

Pokud s timto e-mailem souhlasite, preposlete ho prosim vcetne obrazku vsem svym znamym, s kopii na tyto adresy politiku:

president@hrad.cz; press.service@army.cz; ministr@env.cz; antolakv@psp.cz; bieleszm@psp.cz; bicikm@psp.czbenesm@psp.cz; frantisek.benes@atlas.cz; bayerovam@psp.cz; bartos@psp.cz; poslkanc@volny.cz; s_to@mzv.czbrynychova@volny.cz; buzkova@psp.cz; petr@bratsky.cz ; bohackova@psp.cz; bizaj@psp.cz; bily@psp.cz; dlab.v@cbox.cz; doktor@psp.cz; curdovaa@psp.cz; karel.cerny@iol.cz; celisova@seznam.cz; cadav@psp.cz; cabrnoch@psp.cz; dolejsj@psp.cz; dubt@psp.cz; dostalovak@psp.cz; pavel.dostal@mkcr.czdolezal@psp.cz; frank@psp.cz; dundackova@psp.cz; ekert@psp.cz; emmerova@psp.cz ; fischerovat@psp.cz; filip@psp.cz; fialovaj@psp.cz; fajmon@psp.cz; hasek@psp.cz; hasilt@psp.cz; hanusj@psp.cz ;gruza@psp.cz; jitkagruntova@seznam.cz; gross@psp.cz; grospics@psp.cz; grebenicekm@psp.cz; jgongol@volny.cz; janecek@psp.cz; iblp@psp.cz; poslanec@rchytka.cz; hrncir@psp.cz; honig@psp.cz; hovorkal@psp.cz; hornikova@psp.cz; holan@psp.cz; hojdar@psp.cz; kasal@psp.cz; kladivko@psp.cz; karaseks@psp.cz; karas@psp.cz; kapoun@psp.cz ;kalousek@psp.cz; kalam@psp.cz; jezekl@psp.cz; hojda@psp.cz; kohlicek@psp.cz; konecnak@psp.cz; kocourek.m@volny.cz; klasj@psp.cz; krajicek@psp.cz; kraus@psp.cz; kovacik@psp.cz; koudelka@psp.cz; kottp@psp.cz; kopeckyr@psp.cz; konicekv@psp.cz; kuhnl@psp.cz; kuzvartm@psp.cz; kupcova@psp.cz; kuceram@psp.cz; kubinyi@volny.cz; krecek@psp.cz; krillp@psp.cz; krakoraj@psp.cz; langer@psp.cz; kvapil@iol.cz; lachnit@k21.cz; lastuvka@psp.cz; lobkowiczj@psp.cz ;levai@psp.cz; markovas@psp.cz; josefmandik@iol.cz; mallotovah@psp.cz; machacek@psp.cz; menclv@psp.cz; melcakm@psp.cz; mastalka@mastalka.cz; marvanovah@psp.cz; martinek@psp.cz; mlynar@psp.cz; mlcakl@psp.cz; medved@jmladek.cz; mikutaj@psp.cz; michalika@psp.cz; onemec@seznam.cz; nemcovam@psp.cz; nedvedova@psp.cz; petr.necas@synergy-vs.cz; najemnik@psp.cz; parkanova@psp.cz; orgonikova@psp.cz; novakovae@psp.cz; ransdorf@psp.cz; rujbrova@psp.cz; paralova@psp.cz; miroslava.vlckova@tiscali.cz; vojtilovaj@psp.cz; vidim@psp.cz; talmanova@psp.cz; sojdrova@psp.cz; sedivai@psp.cz; zahradil@psp.cz; zaoralek@psp.cz; helena.rognerova@seznam.cz; paukrtovas@senat.cz; paleckovaa@senat.cz; moserovaj@senat.cz; lastoveckad@senat.cz; gajduskovaa@senat.cz; filipiovad@senat.cz; domsovad@senat.cz; pithartp@senat.cz; sobotkap@senat.cz; rumlj@senat.cz
 
Priloha:
foto zmrzacenych irackych deti
jedno z techto deti se narodilo americkemu veteranovi, primemu ucastnikovi Valky v Zalivu
 


Odpověď poslance Jana Vidíma, předsedy Výboru pro obranu a bezpečnost
 
 
 

Přeposílám Vám mou odpověď autorovi textu, pod který jste se připojil.

Pane, Vaše tvrzení jsou lživá, nikoliv že lžou ti Vámi zřejmě tak nenávidění politici. Toto je patrné z následujících řádků (údaje je snadné si ověřit ze závěrů zveřejněných 9. září loňského roku Mezinárodním institutem pro strategická studia IISS). "Všehoschopný šílenec" je u moci v Iráku, toho je nutné zastavit. Pokud ho bránit lživýmim informacemi, jste stejný jako on.

add 1) Fotografie, které zde uvádíte, jsou částečně falza, částečně se skutečně jedná o fotografie iráckých a íránských dětí, které se narodily ženám, které byly kontaminovány aflatoxiny (biologická zbraň), které použil Saddám Hasajn ve válce s Íránem a proti vlastním lidem, šiítům, v průběhu operace "Pouštní bouře". Snaha použít tyto fotografie jako důkaz o používání střeliva s ochuzeným uranem koaličními armádami v operaci "Pouštní bouře" se datuje od roku 1993, kdy se poprvé objevily (tyto fotografie) v redakcích některých renomovaných světových deníků. Dříve, než došlo k jejich zveřejní, se však prokázalo, že se jedná o difamační kampaň vlády Saddáma Husajna (tuto informaci získalo světové společenství ze třech na sobě zcela nezávislých zdrojích, včetně svědectví dvou prominentních utečenců z Iráku). Proto také žádná seriózní tiskovina tyto fotografie neotiskla. Kdypak se asi objeví na titulní stránce Haló novin?


add 2) Lež. Již dnes je možné z otevřených zdrojů doložit, že Irák porušuje prakticky všechny rezoluce Rady bezpečnosti OSN, které k němu podle článku VII. Charty OSN tato organizace přijala, a to zejména v oblastech :

- pokračuje ve výrobě chemických a biologických látek;
-  má  vojenské  plány na využití chemických a biologických zbraní (i proti vlastní  šíitské  populaci); některé z těchto zbraní mohou být připraveny k použití během 45 minut po vydání rozkazu;
-  vyvinul  mobilní  laboratoře  pro vojenské účely, což potvrzuje dřívější zprávy o mobilních výrobnách látek použitelných při biologické válce;
-  uskutečňoval  nezákonné  aktivity s cílem získat kontrolované materiály, které lze také použít v chemických a biologických programech;
-  pokoušel  se obstarat větší množství uranu z Afriky, přestože nemá žádné programy mírového využití jaderné energie, pro něž by jej potřeboval;
- povolal zpět odborníky k práci na jaderném programu;
- v rozporu s limity stanovenými OSN :
            1.  ponechal  si  až 20 střel al-Husajn s doletem 650 km, které
mohou nést chemické nebo biologické bojové                  hlavice
            2.  zahájil  rozmisťování  raket s kapalným palivem al-Samoud a využil  nepřítomnosti zbrojních inspektorů k práci na        zvýšení jejich doletu na alespoň 200 km, což přesahuje limit 150 km;
            3. zahájil výrobu raket s kapalným palivem Ababil-100 a pokouší se  zvýšit  jejich doletu na alespoň 200 km, což        přesahuje limit 150 km;

-  vybudoval  nové  zařízení  pro  testování  motorů určené pro vývoj střel schopných  dosáhnout  Kypr,  členy  NATO  Řecko  a  Turecko) a také všechny sousední státy Iráku a Izrael;
-  uskutečňoval  nezákonné  aktivity  s  cílem  získat  materiál potřebný k nezákonnému vývoji střel s dlouhým doletem

add 3) Opět lež. Přinejmenším Španělsko, Dánsko, Polsko a Francie hovoří o tom, že již rezoluce 687 z roku 1991 a 1441 z roku loňského otevírají možnost použít sílu při odstranění nebezpeční použití zbraní hromadného ničení v Iráku. Z neevropských zemí budou s vysokou pravděpodobností dalšími zeměmi, které se případného koaličního zásahu v Iráku zúčastní, Austrálie a Nový Zéland.


add 4) Dnes ve sdělovacích prostředcích opakovaně zazněla informace ministra obrany, že prostředky použité na změnu mandátu našeho 4. odřadu radiační chemické a bilologické ochrany v protiteroristické operaci ENDURING GFREEDOM bude hrazen výlučně z prostředků kapitoly ministerstva obrany za vydatné participace Spojených států. Toto jste mohl a měl vědět, než si začnete vymýšlet.

add 5) Ano, s tímto tvrzením nezbývá než souhlasit. Skutečně v případném válečném konfliktu zahyne nemálo vojáků, ale hlavně civilistů. Tito však zemřou především na následky použití zbraní hromadného ničení, které nesporně použije Husajnův režim. A pane, právě naši chemici jsou v oblasti těmi jedinými, kteří mohou těmto civilistům pomoci. Vy se jim v tom naprosto hloupě pokoušíte zabránit. Chcete snad z nich udělat takové smutné "hrdiny", jakými byli holandští vojáci jednotek UNPROFOR v bosenské Srebrenici?


add 6) Pokoušet se srovnávat anexi naší republiky vojsky totalitních zemí Varšavské smlouvy s případnou koaliční operací proti diktátorskému režimu, který zbraněmi hromadníého ničení ohrožuje nejen své sousedy, ale také vlastní obyvatele, to už opravdu chce silný žaludek. Nebo snad slušný peníz od Qeusaie Husajna (syn Saddáma, řídí iráckou rozvědku)?


add 7) "Útok islámských zemí na Evropu" je mnohem, mnohem více podobný pravdě, ponechá-li se Iráku možnost i nadále vyvíjet zbraně hromadného ničení. Vždyť jaká jiná doba by byla vhodná pro případný útok na Evropu nebo na Spojené státy, než v okamžiku, kdy Irák konečně dovyvine a vyrobí jadernou zbraň?


add 8) Každý voják v Armádě České republiky se může svobodně rozhodnout, zda je schopen a ochoten takové riziko podstoupit. Nikdo ho nenutí.


Add 9) Zkuste prosím nepoužívat sám pro sebe množné číslo, nejste Jeho Veličenstvo. Nebo že by...? K Vaší poznámce o absenci podpory válečného konfliktu ve volebních programech jednotlivých stran - jestli jste věděl o podzimní eskalaci napětí na Blízkém východě věděl v červnu loňského roku, patrně máte buď fungující kříšťálovou kouli, nebo jste skutečně irácký agent. Chci věřit, že máte tu kříšťálovou kouli. Ale přesto - přinejmenším Občanská demokratická strana, když vznikala na počátku 90. let, tak ve vínku měla na jednom z předních míst snahu o zapojení České republiky do Severoatlantické Aliance. Jsem pyšný, že jsme členem NATO a přál bych si, abychom byli dobrým spojencem svým přátelům.


Add 10) Á, zase pan král a jeho plurál majestatus... Proto, aby se lidé nezabíjeli "jako zvěř", nesmějí být zbraně, které toto umožňují v masovém měřítku, tedy zbraně hromadného ničení, v rukou diktátorských režimů. Proto je nezbytné, aby tyto zbraně neměl Irák.


Je mi jasné, že pokoušet se přesvědčit argumenty fanatika je nemožné, ale v tak závažné věci, jakou je případná účast našich vojáků při odstraňování účinků zbraní hromadného ničení na spojenecké vojáky a samozřejmě také na civilisty jsem musel zareagovat na tak zhutnělý soubor nepravd, jaký jste právě předvedl, pane.                                          Jan   V i d í m
                                    předseda Výboru pro obranu a bezpečnost

                                   Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR


Pozn. jm. ještě než jsem stačil petici politikům odeslat, v poště mi již přistála odpověď Jana Vidíma.. :-)) Chyby a přepisy mu promiňte, psal to zřejmě v afektu a "z první". Byť, přiznejme si, korespondence našich politiků by nějakou štábní kulturu mít jistě měla. Pokud však pan poslanec dělá i svoji práci takto "z první", na základě emocí, chraň nás opravdu ruka boží před našimi zvolenými zástupci tohoto typu.....
 
Chce-li nám pan poslanec namluvit, že použití zbraní je naprosto bez důsledků (já nerozlišuji ničivé zbraně v rukou "hodných" či v rukou "zlých"), stačí jen zalistovat internetem a podívat se na nějaké stránky válečných veteránů z války v Zálivu (jeden z nich nyní organizuje akci Živé štíty pro Irák). Nevím, zda jsou fotky dětí důsledkem použití chemických látek z let dřívějších, či źápadního radioaktivního střeliva. V každém případě je faktem, že zbraně dodávaly do Iráku v době, kdy byl ještě "hodný", zejména Spojené státy a západoevropské firmy. Je to totiž skvělý byznys, pane poslanče, víte? K těm diktátorským režimům. Je jich ale celá řada, víme? Některé však spolupracují, některé ne, a některé pouze dočasně, že?
 
K použití aflatoxinů. Pan poslanec píše, že byly použity během operace Pouštní bouře proti vlastnímu obyvatelstvu, proti šiítům. Tyto informace nemám, nevím, z čeho čerpá. Jen doufám, že si to pan předseda neplete s použitím chemických látek proti kurdům v době dávno předtím, což jen tak mimochodem, nechávalo USA hluboce klidnými. Existují pouze domněnky (připomeňme, že spatřily světlo světa až mnohem později, konkrétně to Washington ohlásil v roce 97), že irácká vojska použila tuto biologickou zbraň (aflatoxiny) při Desert Storm proti útočícím jednotkám, což má vysvětlit jednu z příčin tzv. "syndromu ze Zálivu" vojenských veteránů. Použití střeliva s ochuzeným uranem to však může - a to zejména na té irácké straně bojiště - vysvětlit mnohem lépe.
 
Nevím, zda zná pan poslanec například zprávu Rossa B. Mirkarimiho "Vliv na životní prostředí a zdraví lidí v oblasti Golfského zálivu se speciálním zaměřením na Irák", vypracovanou institutem The Arms Control Research Centre v květnu 1992. Nevím, zda zná výrok Hanse von Sponecka, člena jedné z komisí OSN, z roku 2000: "Každý měsíc umírá kvůli embargu 5 000 iráckých dětí, což je 167 denně. Každý den ztratí 167 matek a otců to, co mají na světě nejdražšího, své děti. Musí se zrušit hospodářské sankce proti Iráku." Nevím, zda zná následný výrok M. Albrightové, že to stále je pro USA "přijatelná cena".
 
Buď pan poslanec tato fakta nezná, a to je špatné, anebo je zná a pak mlží a lže, a to je neodpustitelné..... V každém případě černo-bílé vidění světa, jaké předvedl, nikdy nikam nevedlo a nepovede. Resp. do jednoho místa ano....

Související články:
V Iráku se vlivem použití spojenecké munice ochuzené uranem stále rodí znetvořené děti
Gang Bushe a Blaira
NOT IN OUR NAME!: Nechceme válku s Irákem, vzkazují umělci Blairovi a Bushovi, hnutí Blaník se připojuje
IRÁK - normální země, normální lidé....proč musí být zničena?
Nastává duchovní zkouška prezidenta Bushe - USPĚJE?
Američané hodlají zaútočit na Irák, ale netuší, kde vlastně leží
Špidla domlouval poslancům, abychom zaútočili na Irák, nicméně prý máme právo je nevolit!
RB OSN: Mocnosti ukazují demokracii v praxi
Je to možné? Američané začali zatýkat muslimy a souhlasí se svržením jaderné bomby na Irák v případě potřeby...
Válka přeje vyvoleným
Saddám Husajn "by měl zaútočit na Polsko"