Nahoru ]Vítám vás v novém týdnu. V týdnu minulém jsem opět aktualizoval stránku věnovanou horkým novinkám o Planetě X kterou najdete >>ZDE>>.
Minulý týden byly aktualizovány Agrimonrixovy stránky megalitických památek - přibyla stránka Avebury

Víte, vzhledem k tomu, že pořádek na světě řídí smrt je snad pro Boha lepší, že lidé v něho nevěří a ze všech sil bojují proti smrti a dokonce ani oči nezvednou k nebi kde on mlčí.
Albert Camus


Minulý týden proběhla jedna z významných astronomických událostí tohoto měsíce, kterou byl tranzit Merkuru přes Slunce, více k této události najdete ZDE>> http://sohowww.nascom.nasa.gov/hotshots/2003_05_07/ 
Krom toho nás čeká v květnu ještě zatmění Měsíce a Slunce.
Zatmění Měsíce nastává nanejvýš třikrát do roka a je vždy viditelné jen z jedné poloviny zemského povrchu. Zatmění Slunce je sice o něco častější, ale jelikož měsíční stín zasáhne jen velmi malou část Země, jev se opakuje v jednom místě méně často. Úplné zatmění je v průměru jednou za 360 let. Zatmění Měsíce začne 16. května v 04:30, úplné bude v 05:14 a v 05:21 Měsíc zapadne. Celý jev v ČR viditelný nebude.
Zatmění Slunce 31. května ráno bude pozorovatelné jako prstencové v severním Atlantiku, v Grónsku, na Islandu a v severním cípu Skotska. V ČR bude viditelné jen jako částečné. Slunce vyjde nad obzor v 04:56 již částečně zakryté, maximální fáze, kdy bude zakryto 85 procent slunečního kotouče, nastane v 05:24 a úkaz skončí v 06:22.
 
K minulému týdnu ještě několik slov. Když na těchto stránkách informuji o materiálu o Planetě X, který se hromadí na stránkách ZetaTalk i jiných, tak by bylo dobré neopomíjet i jiné jevy posledních dnů, které mohou s tímto problémem souviset. A tím je mimo jiné i stále rostoucí sluneční aktivita. Tato erupce z 5.5.2003 mluví myslím za vše. Protuberance byla velice mohutná a následné hodnoty Kp indexu vypovídají také jasně. Jen poznámku pro ty kteří problematiku příliš nesledují. Skutečná velikost Slunce na snímku je ten světlý kroužek uprostřed stínítka koronografu.

Další erupce, byť mírnější, proběhla 9.5.2003
Minulý týden jsem projevil údiv nad statistikou zemětřesení za měsíc duben. Četnost silných zemětřesení v ní byla poněkud pochmurná. Leč bilance prvního květnového týdne vyvolává ještě pochmurnější představy. Posuďte sami:
Denní zprávy o zemětřeseních silnějších než 5.0+ RS
Zdroje
: European-Mediterranean Seismological Centre & U.S.G.S.

May 09 - South Africa 6.6 / Prince Edward Islands Region, SA 6.1 / Zaire 5.3 / South Atlantic Ocean 5.1
MAY.08
- New Ireland 5.7 / Coast of Northern Peru 5.5 / Gilbert Islands 5.5 / North Atlantic Ocean/Ridge 5.3 / Turkey 5.0
MAY.07 - Mongolia 6.0 / North Mid-Atlantic Ridge 5.4 / Banda Sea 5.0
MAY.06 - South of Fiji Islands 6.0 / Aleutian Islands Alaska 5.1
MAY.05 - Talaud Islands Indonesia 6.3 / Mongolia 5.6 / Mindanao Philippines 5.5 / Tajikistan-Xinjiang China Border 5.3
MAY.04 - Kermadec Islands NZ 6.6 (at 13:15 UTC) and 6.4 (at 20:14 UTC) / North Atlantic Ocean 5.8 / South Xinjiang China 5.6 / Mozambique 5.6 / Santa Cruz Islands 5.4 / Bay of Bengal 5.4
MAY.03 - South Pacific Ocean 6.5 / Tonga Islands 6.2 / Fiji Islands Region 6.2 / Jordan-Syria Region 5.4 / Turkey 5.1 / Northern Italy 5.1 / Qinghai China 5.1
MAY.02 - North Pacific Ocean 5.7 / Kuril Islands Russia 5.5 / Celebes Sea 5.3 / Sumatera Indonesia 5.2 / Turkmenistan-Afghanistan Border 5.2 / North-Central Iran 5.0
MAY.01 - Turkey 6.6 / Kermadec Islands N.Z. 5.8 / Flores Sea 5.1

 

O tom že minulý týden padli veškeré teplotní rekordy od začátku měření teplot na našem území asi nemá cenu mluvit, pokud jste nestrávili týden někde ve sklepě pochopili jste asi sami že počasí se chová poněkud kuriózně. Bohužel ne všude toto kuriózní chování probíhalo takto neškodně.

Tornáda a excesy počasí počasí zabily 42 lidi v Missouri, Tennessee, Kansas a Illinois během minulého týdne. Ten lze kvalifikovat jako nejvíce aktivní z hlediska tornád v zaznamenané historii, řekl Rich Thompson, meteorolog National Weather Service in Norman, Oklahoma. "Nezdá se že celý proces končí. V uplynulých 7 dnech bylo nahlášeno 298 tornád v USA", řekl Thompson. Poslední srovnatelné události pocházejí z roku 1999 kdy bylo na týden hlášeno 159 tornád. Tyto fakta poskytl pan Thompson v sobotu 10.5.2003.

To vše společně vytváří poněkud znepokojující pocit. Nemá nakonec ZetaTalk pravdu? Odhad POLESHIFT mluví o termínu mezi 24-31. květnem.
 


Převzato: www.zvedavec.org

Zločin Ernsta Zundela

Třiašedesátiletý Ernst Zundel sedí ve vězení od 19. února. Toho dne byl deportován ze Spojených států do Kanady, údajně proto, že měl prošlá turistická viza. Od té doby je pod zámkem.

V pátek byl Zundelovi do vězení oficiálně doručen úřední certifikát. Praví se v něm, že on, Zundel, ohrožuje národní bezpečnost Kanady. Certifikát vydal federální soud. Snahou kanadských úřadů je co nejdříve dosáhnout jeho deportace.

Zundel žije v Kanadě jako landed immigrant od roku 1958. Má německé občanství. V roce 2000 se přestěhoval do Spojených států. Když byl v únoru americkými úřady deportován na kanadské hranice, požádal zde o azyl.

Zundelova žádost nebyla zamítnutá. Byla úřady rovnou zrušená. Anulovaná. Tedy jakoby ji vůbec nepodal. Tím pádem se ani nelze odvolat, ani si stěžovat, neboť jak si stěžovat na něco, třeba na liknavost úřadů či rozhodnutí úředníků, co není ničím doložitelné?

"Nenecháme si dělat posměšky z našeho azylového systému," řekla imigrační ministryně Denis Coderre. Zundel totiž před časem celý systém kritizoval.

Ptáte se, čím ohrožuje třiašedesátiletý dědek národní bezpečnost Kanady? Hrozí odpálením bomby? Terorismem? Vraždami občanů? Nic z toho.

Spáchal zločin - ten největší, který zahrnoval všechny ostatní. Říká se mu thoughtcrime, zločin závadného myšlení. Zločin, který se věčně skrývat nedá. Člověk může s úspěchem kličkovat celé roky, ale dříve nebo později ho přece jen dostanou. (George Orwell - 1984)

Odvážil se nahlas pochybovat o pravdivosti holocaustu. To je zaškobrtnutí natolik neodpustitelné, že jediným přiměřeným trestem je deportace a kriminál. A ten také Zundela čeká, bude-li deportován. V Německu, kam by ho jako německého občana poslali, ho totiž očekává obvinění z podněcování rasové nesnášenlivosti a ze šíření nenávisti.

Zundel provozoval webovou stránku, na které zpochybnil tvrzení, že za války bylo Němci zabito šest milionů Židů. Dokonce napsal, že existuje spojení mezi líčením holocaustu a nenasytností Židů s jejich čichem po penězích.

Kanadská Listina svobod i Ústava sice zaručují právo na vlastní názor, ale (a to se tam už nevešlo) jen do té míry, pokud ten názor není v rozporu s oficiálním názorem.

V sedmdesátých letech měl Zundel v Torontě nakladatelství. Podle tisku jedna z publikovaných knih měla titulek "Takový byl Hitler, kterého jsme milovali, a proč". Zundel nebyl jejím autorem.

Kanadská vláda se tak velmi obává, aby se veřejnost nedozvěděla něco, co nemá, že přikročila ke zcela mimořádným bezpečnostním opatřením. Zundela čeká tajný soud.

Vždyť povídám: Ideozločin jako když ho vyšiješ. Se všemi průvodními jevy i s důsledky.


 


Srážka Země s asteroidem


V noci 26. března se obyvatelé Chicaga vyděsili: na nebi byly viditelné světelné záblesky doprovázené zvukovými efekty explozí. Chvíli nato na zem začalo dopad kamení. Dozvuky výbuchů byly slyšitelné až na západě Kanady.


Toho večera se krátce před půlnocí naše modrá planeta střetla s asteroidem, který se nad Chicagem v atmosféře rozpadl. Jeho úlomky poničily šest domů a tři automobily v městské části Park Forest. Jen zázrakem nebyl nikdo zraněn. Meteority lidé ráno nacházeli téměř všude - na silnicích, na polích, trávnicích. Jeden z úlomků o hmotnosti tří kilogramů prorazil střechu obytného domu, proletěl dokonce podlahou v kuchyni, odrazil se od podlahy v suterénu a skončil na stole. Druhý fragment rovněž proletěl střechou, rozbil okno, odrazil se od římsy a nakonec zničil velké zrcadlo vedle spícího dítěte.

Co se týče velikosti původního tělese ještě před explozí, odhaduje se, že asteroid byl velký zhruba jako automobil. Podle Steva Simona z chicagské univerzity se jednalo o „obyčejný" kamenný chondrit typu L5 o hmotnosti od deseti do pětadvaceti tun. Uvolněná energie odpovídala pěti stům až tisíci tunám TNT, což je mnohokrát více než potenciál konvenčních zbraní, ale zároveň mnohokrát méně než zbraní nukleárních.

Podobné srážky nejsou nijak výjimečné. Dle statistik astronomů dochází k obdobným kolizím dvanáctkrát do roka. Rozdíl je jen v tom, že nyní k tomu došlo v zalidněné části planety. Park Forest, jak se událostí provizorně říká, je největší svého druhu ve Spojených státech za posledních pět let. A co do počtu dopadnutých meteoritů v městské oblasti si suverénně drží místo první.

Astronomové oblast ihned zmapovali a odhadli, že fragmenty asteroidu budou nadále k nalezení na eliptické ploše deset kilometrů dlouhé a několik kilometrů široké. Analytikům se podařilo nalézt svědky, kteří svá pozorování stihli natočit na videokamery. To je pro vědce velmi důležité, poněvadž dle nich jsou schopni vypočítat dráhu tělesa, a říci tak, odkud k nám přiletěl.

Na závěr můžeme uvést podobný případ, který se odehrál jednadvacátého července minulého roku v africkém státě Lesotho. Při meteorickém dešti dopadající kamení tamní obyvatele vyděsilo na tolik, že je stejně jako své domy, v domnění, že se jedná o projev POLTERGEIST, polévali svěcenou vodou. Jednalo se o těleso o hmotnost jedné tuny, které kolem Slunce putovalo po dobu 4,6 miliard let a nakonec se střetlo s Zemí. Do atmosféry vstoupilo s rychlostí padesát až stokrát větší než je rychlost zvuku. Tým z National University of Lesotho nasbíral na 400 různých vzorků o hmotnostech od několika gramů až přes jeden kilogram.

Převzato: Tiscali
 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 14.5.2003 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Býka. Slunce v tomto znamení způsobuje že do popředí lidského snažení se dostávají peníze, nemovitosti, územní nároky.Slunce bude podporovat chuť k jídlu ale i mimosmyslové schopnosti. Zlepšuje verbální schopnosti vytrvalost, trpělivost a umělecké schopnosti.
  Konjunkce Slunce s Merkurem sice zlepšuje inteligenci ale tento týden nebude vliv aspektu silný - aspekt ve čtvrtek končí a navíc je Merkur v Býku poškozen.

 

 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Býka. Lilith v Býku umožňuje rozpínání smyslnosti a její působení závisí především na postavení Venuše. Lilith v Býku zvyšuje nebezpečí že pudy a vášeň budou suplovány zištností a materiálnem. Kvadratura s Jupiterem odebírá z tohoto působení moudrost.
 • Merkur
  stojí ve znamení Býka. Vzhledem k jeho retrográdností nelze očekávat od sebe ani od okolí přílišnou bystrost. Tento týden bude ale vzhledem k jeho poškození ještě hůře. Intelekt bude velmi mírně řečeno poněkud "rozostřen" a těžkopádnost v rozhodování k tomu bude neoddělitelně patřit.
  Kvadratura Merkuru s Neptunem způsobuje špatnou paměť, apatii, nevyrovnanost, psychickou únavu a deprese.
  Kvadratura Merkuru s Marsem vyvolává sarkastické a hádavé nálady, pomluvy, neuvážené jednání. Zvyšuje tendence k neurosám.
  Kvadratura Merkuru s Jupiterem způsobuje chybný úsudek, kolísání, nediskrétnost, není vhodný pro úspěchy ve studiu.
 • Venuše
  stojí do čtvrtka ve znamení Skopce. Planeta je v tomto znamení poškozena. Lidské city ovládá láska a žár, leč planeta nedává dostatek stability a tak se citový život může vyvíjet v kotrmelcích. Lidé mají tendenci uzavírat neuvážené vztahy, rychle vzplanou ale city stejně rychle mizí. Do čtvrtka bude ale toto působení mírnit sextil se Saturnem.
  Od pátku již planeta stojí ve znamení Býka. V tomto znamení je Venuše vždy dobře umístěna. Planeta podporuje stálost citů, smlouvy uzavřené v tomto období jsou pevné a stálé. Planeta přeje všem kteří se živí uměním. Vztahy vzniklé s Venuší v tomto znamení mají slušné předpoklady pro věrnost a neměnnost.
  O víkendu bude působit sextil Venuše s Uranem, který podporuje vznik náhlých lásek a přátelství. Podporuje i mimomanželské vztahy, přeje umění, zvláště filmovému a zintenzivňuje citové prožitky.
 • Mars
  stojí ve znamení Vodnáře. Přináší netoleranci a prudké činy, ale zároveň může pomoci upřít vůli k boji za nějaký společenský ideál. Přináší i vynalézavost ale zároveň i konflikty s okolím, neb vyvolává militantní sklony.
  Konjunkce Marsu s Neptunem přeje určité zatvrzelosti a tvrdošíjnosti v cestě za mlhavými cíli. Umožňuje upnout se k činnostem které ostatním mohou připadat nesmyslné nebo tajnůstkářské a prostě divné. Aspekt obecně pak může působit odloučení či ztrátu nějakého pevného bodu, vzoru ideálu, jistoty.
  Opozice Marsu s Jupiterem v lidech způsobuje nedostatek velkorysosti, činy nevedou k úspěchu, lidé neznají v ničem míru, chtějí si užívat bezohledně na úkor druhých. Aspekt vyvolává apatii k důsledkům vlastních činů.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Lva. V tomto znamení planeta přeje prosazení nějakého nového ideálu, završení nějakých dlouhodobých ideových, či morálních snah. Může dát nový směr a nové vedení. Díky poškození vede lidi k přehnaným a výstředním reakcím.
  Opozice Jupitera s Neptunem - nechává vyplouvat na povrch nízké lidské pudy - chtivost, sobeckost, často způsobuje skandály, pády duchovních vůdců. Lidé velmi často selhávají, způsobují katastrofy.
 • Saturn
  stojí v Blížencích. Přeje přesnosti, přemýšlivosti a opatrnosti. Je možné že po dobu kdy se bude planeta pohybovat v tomto znamení lze očekávat možnost nějakého významného objevu z oblasti fyziky, či matematiky.  
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení planeta působí jen slabě. Přeje především okultismu, skrytým esoterním věcem a dějům. Může způsobovat problémy v souvislosti přerušením kontaktu se zaběhlými ději, pořádky, situacemi.
 • Neptun
  ve znamení Vodnáře přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden budou nejsilnějšími planetami Venuše a Mars, síla ostatních planet je vyrovnaná. Planety nebudou přát především našemu intelektu, psychické kondici. V této oblasti bude situace ještě mnohem horší než v minulých týdnech. Naopak by se měl zlepšit náš citový život a to zvláště ve druhé polovině týdne. Působení Marsu zůstává nezměněně nepříznivé.
Ve čtvrtek bude ve 04:34h úplněk a tak varování pro všechny kteří jsou na tom stejně jako já:-)) Opatrujte se..

Mějte se hezky...

Hade, 11.5.2003