Nahoru ]


Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden byl dalším nepříjemným v řadě, a bohužel podle horoskopu ani ten příští nebude lepší, spíše naopak.
Nebudu tentokrát komentovat všechno to co se stalo v "reálném světě" nebudu komentovat ani stav společnosti ve které se mladí lidé uchylují k veřejným sebevraždám neb si myslí že je to to jediné jak mohou ještě přispět k probuzení nás ostatních. Nebudu komentovat zvůli diktátora Bushe ani nic dalšího. Snad jen malinkato... Vzpomněl jsem si na refrén moc krásné a smutné písničky od System of a down:
Father, Father, Father, Father,
Father/ Into your hands/I/commend my spirit,
Father, into your hands,

Why have you forsaken me,
In your eyes forsaken me,
In your thoughts forsaken me,
In your heart forsaken, me oh,

Trust in my self righteous suicide,
I, cry, when angels deserve to die,
In my self righteous suicide,
I, cry, when angels deserve to die.

Dál bych se rád pozastavil nad péčí všech těch kteří se tak úzkostlivě starají o moji psychickou pohodu, zdraví a stav mého finančního konta v souvislosti se stránkami o Sun Cruiseru, a kometě NEAT V1, a dalšími.

Takže ještě jednou pro ty méně bystré.
1) Jakýkoliv finanční přínos z provozu Eldaru a těchto stránek je 0, slovy nic. Každý rok naopak do serveru s Klokánkem a Picardem strkáme své vlastní peníze.
2) Nechci být ani slavný ani bohatý. Obojí je mi ukradené...
3) Dělám si co chci a co mě baví, neb mě to baví. Na inet umísťuji své stránky pro těch pár lidí kteří mají stejný pohled na svět jako já a nevěří tomu že již vše bylo objeveno, řečeno a že žijeme ve světě kde hodní strýčkové nám povídají tu správnou a jedinou pravdu, nešpiclují nás a nelžou nám.
4) Každý standardní webovský prohlížeč má volbu Soubor - Zavřít. A pokud má někdo pocit že dojde při čtení těchto stránek psychické újmy může tuto volbu využít.
5) Nemyslím si že čtenáři těchto stránek jsou dementi kteří nejsou schopni si udělat na věc vlastní názor a potřebují dostávat předžvýkané informace.
6) Myslíte si že jsem paranoidní? Klidněte si to myslete, ale blízká budoucnost jistě prokáže kdo měl pravdu. Určitě nejsem ještě dost paranoidní ...
7) Ano skutečně věřím teorii profesora McCanneyho o "elektrickém vesmíru".
8) Píši tady ty body už naposledy a odmítám se o tom všem dále bavit, součástí demokratických principů je i svoboda slova ať se to lidem líbí nebo ne. Konec konců i chybný názor je názor. Já osobně také nikoho neotravuju s tím že se mi jeho názor nelíbí, nepíši do novin a nepadám nikoho že je blázen jen proto že má jiný názor. Tečka konec...
9) Citátek: "Každý člověk má právo naplnit svoji Vůli, aniž by se obával, že ji může rušit u ostatních; neboť jestliže je na správném místě, je to chyba těch druhých, pokud mu překážejí." A. Crowley
Chtěl jsem to dotáhnout na 10 bodů a teď mě nic víc nenapadá:-)))


V úvodu tohoto týden bych vás rád ještě upozornil na pozoruhodný článek
http://www.gsfc.nasa.gov/topstory/2003/0210rotation.html
na který mě navedl Fedor Jurkovič. Článek je pozoruhodný z několika důvodů. Ten první důvod je fakt že je to v podstatě poprvé co NASA připustila možnost, že ne vše je s rotací naší Země v pořádku a že rychlost její rotace kolísá. Další pozoruhodnost je vysvětlení celé věci. Je to tak neuvěřitelný blábol že jsem se v prvním okamžiku domníval že jedna o nějaký  vtip. Autoři teorie fakt kolísání rychlosti rotace Země přisuzují globálnímu oteplení, fenoménu El Níno, cyklonům a bouřím. V článku v podstatě jen chybí matematický výpočet posunu chodidel obra Atlase jenž svými rameny podpírá nebeskou klenbu. Autory nechává zcela chladnými že okolo Země se nachází vakuum a nikoliv nebeské vzpěry a že moře, oceány a atmosféra jsou součástí naší drahé planety. Mimochodem ještě pro vaši představu. Veškeré významné atmosférické děje se odehrávají především do výšky cca 10km, průměrná hloubka moří a oceánů je zhruba 3,5 km. Takže to vše tvoří oblast o tloušťce dejme tomu 14km. Takže pokud by jste zmenšili naší planetu na kouli o průměru jednoho metru, tak tato aktivní vrstva bude míti tloušťku cca 1 mm plus nějaké drobné. Dobré že? Další pozoruhodností tohoto článku je skutečnost že autoři opomenuli i práci svých kolegů, která pojednává o "tloustnutí" naší planety v rovníkovém průměru.
Tato překvapivá studie ukázala, že "obvod pasu" zeměkoule se dvě desítky let scvrkával a potom se od roku 1998 začal opět rozšiřovat.
Tato tendence trvá dodnes. Vědci tvrdí, že nic na povrchu zemském - jako je například stoupající hladina moří - nemůže vysvětlit tak zásadní změny. Namísto toho se domnívají, že by příčinou mohla být pohyblivá masa horniny na hranici mezi zemským jádrem a pláštěm. Studii naleznete zde:
http://www.huttoncommentaries.com/PSResearch/PS_Precursor/possible_precursor.htm
Jinými slovy. Ano rotace Země skutečně kolísá a důvody jsou jasné, buď je to způsobeno rozšiřováním obvodu rovníku, či ovlivňováním naší planety na dálku. Nejpravděpodobnější bude ale dle mého názoru souběh obou faktů. A zase obojí jde vysvětlit teorií o Planetě X.
Závěrem jen připomínka... Divíte se že nedůvěřuji logickým a zaručeně pravdivým vysvětlením NASA? Divíte se že je podezřívám z dezinformací a eliminace nepříjemných otázek? 

Minulý týden tuším v neděli byl na ČT2 vysílán dokument o tzv. Yonagunské pyramidě. Ti z vás kteří ho prošvihli si mohou o tomto monumentu přečíst v následujících dvou článcích:
Je Yonagunská pyramida japonským Stonehenge ?
Yonaguni je malý ostrov jihozápadně od japonské Okinawy. V roce 1988 potápěči, vedení Kihachiro Aratake objevili v moři kousek od ppbřeží Yonaguni ohromné kamenné struktury.
http://www.tiscali.cz/mult/mult_center_030303.575499.html

http://www.tiscali.cz/mult/mult_center_030304.575895.html

Převzato: www.zvedavec.org

Niles Lathem (6.3.2003)

Amerika zadržuje děti podezřelého teroristy jako rukojmí

Tým CIA použije všech "vhodných prostředků" k tomu, aby čerstvě zadržený údajný osnovatel útoku z 11. září začal mluvit - včetně hrozby ztráty svobody pro jeho dva mladičké chlapce. Tito jsou momentálně také v rukou amerických vyšetřovatelů.

Zdroje blízké vyšetřování sdělily The Post, že CIA vězní sedmi- a devítiletého syna Mohammeda už od září a je rozhodnuta je využit jako nátlakovou metodu k tomu, aby muž číslo 3 v organizaci al Káidy promluvil o současném úkrytu bin Ladena a chystaných teroristických operacích.

Mohammed byl zadržen v sobotu v Rawalpindi v Pákistánu. Má za sebou tři dny intenzivního výslechu prováděného týmem "specialistů" CIA a FBI. Stejný tým už vyslýchal jiné vysoce postavené teroristické zajatce.

Zdroje blízké vyšetřování informují o tom, že anglicky mluvící Mohammed odmítá s vyšetřovateli spolupracovat - namísto toho tráví hodiny ve stavu podobném transu, přičemž recituje pasáže z Koránu.

Činitelé se obávají, že by se Mohammed mohl pokusit o sebevraždu. Proto je na nejmenované vojenské základně v zámoří nepřetržitě 24 hodin denně střežen.

Co se zlomení vězně a úspěchu výslechu týče, vládne mezi vyšetřovateli optimismus. "Dříve nebo později promluví - stejně jako při výsleších podlehli jiní zarputilí tvrdohlavci, Abu Zubaydah a Ramzi Binalshibh," říkají.

Američané začali používat nové praktiky výslechů. Tam, kde je nutno přitlačit, svěří výslech důležitých zadržených svým kolegům z arabských zemí, jako Jordán, Egypt a Maroko. Výslechy jsou pak prováděny v těchto zemích.

"My z nich duši nevykopeme," říká bývalý důstojník kontra-teroristického komanda a pokračuje: "Někteří naši přátelé to dělají, ale my ne. Tihle hoši (míní zadržené) jsou neuvěřitelně drzí. Věří, že Bůh je na jejich straně. A věří, že přestože jsme je chytili, konečné vítězství bude jejich."

V případě Mohammeda hodlá CIA využít všech "vhodných prostředků" včetně hrozby ztráty svobody pro jeho dva malé chlapce. Jeho synové byli chyceni 11. září minulého roku v Karáčí při zátahu, ve kterém uvízl také Binalshibh a další členové jeho rodiny v Kuvajtu a Pákistánu.

CIA a FBI se rovněž pokusí zlomit zadrženého upíráním spánku.

"Přivedete jej do místnosti a začnete klást otázky. Zadržený se nesmí posadit. Později začnete naznačovat možné odměny. Budeš-li spolupracovat, začneš-li mluvit, můžeš si lehnout, můžeš si i zdřímnout," popsal výslech bývalý CIA agend Larry Johnson.

Johnson pochybuje, že pod takovým tlakem bude Mohammed schopen pokračovat ve svých modlitbách delší čas.

"Podívej, jak ten člověk žije. Na jedné straně je to oddaný muslim. Na druhé straně běhá za ženami po celém světě," řekl Johnson.

Johnson mínil svědectví z Filipín, kde se tvrdí, že Mohammed a jeho synovec Ramzi Yousef, který je odpovědný za bombový útok na WTC, fungovali jako playboyové.

Článek US Holding Suspected Terrorist's Children As Hostages: HE'LL SPILL HIS GUTS, OR ELSE... byl uveřejněn na serveru Imformation Clearing House.

Doplnění vydavatele

Vycházejme z toho, že na veřejnost se dostane jen zlomek pravdy. Ti, kteří vedou výslechy, jsou zvlášť prověření jedinci, vyškolení zabijáci oddaní věci, a je jisté, že nejsou upovídaní - už ve vlastním zájmu. Nikdy se nedovíme jejich jména, tak, jako se nikdy nedovíme, co se skutečně děje za dveřmi vyšetřujících cel. Výslechy se vedou bez svědků, bez právního zástupce zadrženého. Všichni "teroristé", kteří v uplynulých dvou letech prošli rukama agentů CIA a FBI jsou dnes buď mrtví, nebo se "přiznali" a jsou zavření na doživotí bez možnosti kontaktovat vnější svět.

Připomíná to ten starý vousatý vtip, jak čeští archeologové poslali do Moskvy nalezené kosti Konstantina a Metoděje se žádostí o odbornou expertízu. V odpovědí sovětské strany stálo: jsou to kosti Cyrila a Metoděje. Oba se přiznali." Je vůbec s podivem, kolik starých známých vtipů z období hluboké totality dnes stačí pouze oprášit, vyměnit strany - a jsou to anekdoty jak šité na žhavou americkou současnost. A my jsme doufali, že už to máme za sebou.

 
Jako už poněkolikáté musím konstatovat, že s objevy nových měsíců se roztrhl pytel. Ty předešlé najdete >>ZDE>>
Objeveno sedm nových měsíců kolem Jupitera

Fotografie planety Jupiter se čtyřmi měsíci.
foto: internet
V blízkosti planety Jupiter zpozorovali astronomové dalších sedm měsíců, které by jim mohly poskytnout klíč k původu planety. Zaznamenali je pomocí teleskopů umístěných na vrcholu vyhaslé sopky Mauna Kea na Havajských ostrovech. Objev oznámila Mezinárodní astronomická unie (IAU).

6.3. 18:30
HONOLULU - Počet satelitů, které krouží kolem největší planety sluneční soustavy, se tak podle internetového zpravodajství Ananova zvyšuje na 47. "Doufáme, že nám nově objevené měsíce prozradí něco o tom, jakým způsobem byl Jupiter vytvořen," řekl David Jewitt, který spolu se Scottem Sheppardem vede havajský astronomický tým.

Pět ze sedmi nově objevených měsíců kolem Jupitera obíhá v protisměru, proti rotaci planety. Takto obíhá většina měsíců planety, které objevil havajský tým, což naznačuje, že měsíce byly zformovány na jiném místě a zachytily se na oběžné dráze Jupitera. "Potíž je v tom, že nevíme, jak se toto zachycení odehrálo," řekl Jewitt. Objevy nových těles by podle něj mohly přispět k porozumění tomuto jevu.

Astronomové ještě neurčili velikost objevených měsíců, ale domnívají se, že měří přibližně od 2 do 4 kilometrů v průměru.
 

 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 12.3.2003 .

Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

 • Slunce
  stojí ve znamení  Ryb. Poslední znamení Zvěrokruhu v sobě symbolizuje  rozklad sil které oživují tento svět na základní složky - fyzickou, mentální a duchovní. Každá z nich si hledá svoji cestu a svoje působení...
  Mimochodem - tradičně znamení Ryb ovlivňuje osud arabských států.
  Bohužel Slunce bude poškozeno dvojí kvadraturou. Nebude přát lásce mezi lidmi, božství se vzdaluje. Děje vzniklé při tomto poškození jsou mlhavé, neurčité a většinou s temnými konci. Vznešené ideály a obraz boha či lásky je nahrazován nedůstojnými náhražkami, drogami, hrami a oblbováním lidí.
  Konjunkce Slunce s Merkurem sice poněkud oživí naši mentální stránku, ale díky poškození Slunce to nebude nijak valné.
  Bohužel až do pátku bude působit i kvadratura Slunce s Plutem. Lidé jsou při tomto aspektu jaksi zablokovaní, stavějí si sami před sebe překážky, cokoliv se stává problémem. Aspekt nepřeje i pohlavnímu životu a co hůř vyvolává v lidech autodestruktivní nálady.
  K tomu ještě celý týden trvá kvadratura Slunce se Saturnem. Aspekt dává protichůdné touhy rozpor mezi vůlí a realizací. Nepříznivě působí na politiku, vyvolává situační zvraty bohužel tím špatným směrem.
       
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Býka. Lilith v Býku umožňuje rozpínání smyslnosti  a její působení závisí především na postavení Venuše. Lilith v Býku zvyšuje nebezpečí že pudy a vášeň budou suplovány zištností a materiálnem.
 • Merkur
  stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení vede Merkur lidi spíše k odloučení intelektu od reality. Přeje rozvíjení paranormálních schopností, dává inspiraci ale bohužel i značnou dávku pesimismu. Přeje lékařství.
  Do úterý bude působit konjunkce Merkuru s Uranem. Aspekt probouzí v lidech intelektuální nezávislost, přeje literatuře, vědě a informatice.
  Na víkend bude Merkur poškozen dvěmi kvadraturami. Dejte si proto pozor na problémy s průduškami. Hrozí záněty, nachlazení..
  Kvadratura se Saturnem dává předpoklady k neúspěchu intelektuálních plánů, nepoctivosti, vyvolává pesimismus a deprese. Dalším problémkem je že blbost vítězí...
  Merkur v kvadratuře s Plutem vyvolává konflikt mezi pudy a logikou, mezi inteligencí a sexualitou. Obecně pak zhoršuje vztahy mezi lidmi, podporuje lži, desinformace.
 • Venuše
  stojí ve znamení Vodnáře. Díky poškození bude lidem chybět realismus v plánech, nápady budou spíše pološílené než realizovatelné:-)). Planeta nebude přát ani věrnosti a dejte si pozor na záněty hrtanu a ledvin.
  Konjunkce s Neptunem způsobuje citovou přecitlivělost, lidé mohou pociťovat lásku jako nějaký sen a být potom zklamáni realitou.
  Opozice Venuše s Jupiterem způsobuje nepořádek v osobním životě, nesoulad mezi láskou a legitimitou. Rozhodně bych tento týden nedoporučoval pro vstup do manželství. Aspekt naštěstí  v pátek končí.
 • Mars
  stojí ve znamení Kozoroha. V tomto znamení  je Mars dobře postaven a působí celou svou silou. Dává vytrvalost a výkonnost, nesmiřitelnost a nemilosrdnost. Nepůsobí dobře na rodinný život a slouží dominanci.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Lva. V tomto znamení planeta přeje prosazení nějakého nového ideálu, završení nějakých dlouhodobých ideových, či morálních snah. Může dát nový směr a nové vedení. Díky poškození vede lidi k přehnaným a výstředním reakcím.
  Opozice Jupitera s Neptunem - nechává vyplouvat na povrch nízké lidské pudy - chtivost, sobeckost, často způsobuje skandály, pády duchovních vůdců. Lidé velmi často selhávají, způsobují katastrofy.
 • Saturn
  stojí v Blížencích. Díky poškození lze očekávat nárůst depresivních nálad a zvýšené podezřívavosti mezi lidmi. Období nepřeje cestování, způsobuje nestabilitu i dlouhodobě zaběhlých dějů a situací.
  Opozice Saturn - Pluto je to aspekt předcházející změny. Na celosvětové úrovni označuje hlubinné proudy a vření. Aspekt předcházel například nástupu Hitlera k moci a druhé světové válce. V minulosti předcházel i zániku společenství a civilizací, či politických uskupení. Aspekt je vždy signifikantem krize, katastrofy.
  V roce 2001 opozice nastoupila 19.6. a vrcholila 5.8.2001, další vrchol přišel 2.11.2001. Loni opozice vrcholila 26.5.2002. 
  Za zmínku stojí fakt že opozice by měla být nejsilnější právě během března.
 • Uran
  v úterý vstupuje do znamení Ryb. V tomto znamení planeta působí jen slabě. Přeje především okultismu, skrytým esoterním věcem a dějům. Může způsobovat problémy v souvislosti přerušením kontaktu se zaběhlými ději, pořádky, situacemi.
 • Neptun
  ve znamení Vodnáře přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Díky poškození lze očekávat že planeta bude v lidech vzbuzovat pocity chladu, odcizení a přeje anonymní smrti.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden budou nejsilnějšími planetami Neptun, Mars, Saturn a Slunce. Jak sami vidíte astrologická situace je velmi nedobrá dá se říci nejhorší za poměrně dlouhé období. Dejte si pozor na psychickou rovnováhu a opatrujte se. Týden bude také s největší pravděpodobností klíčový pro vývoj situace kolem Iráku.

Mějte se hezky...

Hade, 9.3.2003