Ž  Í  Ž  A  L  A    

Anketka
Máte rádi svůj počítač?
   
Hnípák Hnípák
Asi jsem měl. Hodně let zpátky, ještě na škole, jsem si všelijak slepoval svůj kompjůtřík, něco na způsob jako když kočička s pejskem pekli dort, a tak jsem měl velkou radost, když jsem ho viděl startovat, jak to (většinou) fungovalo...

Je zajímavý, že jsem si nikdy nedokázal představit, že bych doma neměl počítač, no, a teď už ho skoro rok nemám, a žiju. Čas od času na mě přijde touha pořídit si domů nějakej notebook, ty mi připadají skoro jako domácí mazlíček, ale zatím jsem to ustál; docela se bojím, že bych u něj furt seděl.

A můj vztah k tomu, co mám v práci je mírně negativní, tak minimálně jednou denně do něj kopnu, protože mi připadá, že je pomalej. Ne že by se mi nějak zvlášť ulevilo, to jen tak z bezmoci a stejně musím čekat, až to něco dochroupe. Stejně tak mám mírně negativní vztah k většině softwaru - snad kromě games - protože mívám často pocit, že v práci většinou spíš s nečím bojuju než že bych něco tvořil. No teda možná je lepší, že se k 'tvoření' nedostanu, a tak ušetřím boj nějakýmu jinýmu chudákovi. :-)
Skřítek Tchibo Skřítek Tchibo
..........bez poče ani ránu.
Od ledna mám krásný nový poč, o kterém se mi ani nesnilo. Jen namátkou MB Gigabyte K7400 Triton, úplně krásně bledě modrá s fialovými kondíky, bledě zeleným socket na PCU, s dostatkem PCI slotů na další všemožné karty, integrovanou zvukovkou, a spoustou dalších bezva švábů a hlavně ještě není vůbec zaprášená...............!!!!
Poč je prostě okno do světa. Nejde ani tak o to mít rád poč s barevně sladěnými vnitřnostmi, jako mít rád to, co poskytuje. Informace všeho druhu. Kreslící prográmky, Wacky Wheels, protože dál jsem se v gamesách nikdy vlastně nedostala a filmy a televizi a fotky a internet za 300 Kč/měsíčně. Poč mě prostě dostal.
Žížala Žížala:
Ke svému počítači jako k hardwaru nějaký zvláštní vztah nemám, ale jsem nesmírně vděčná lidem, kteří se věnují výzkumu a vývoji technologií, jak hardwarovým, tak softwarovým. Když se podívám na svůj počítač, tak si za ním představuju tu cestu, kterou se ke mně dostal a představuju si ji jako dobrodružství - laboratoře, schůzky manažerů, továrny, cesty letadlem nebo lodí. Taky obdivuju vývojáře softwaru. Mnoho z nás, obyč uživatelů, si neuvědomuje, že pro vývoj dobrého programu, je potřeba být nesmírně tvůrčí, nejsme schopní ocenit tu spoustu myšlenek, nápady, koncept. Jsem taky nekriticky nadšená pro vývojáře počítačových her.