Ž  Í  Ž  A  L  A    

Anketka
Co všechno byste dělali, kdybyste měli víc času?
Murek Připadám si hrozně zabořený do těch každodenních činností, jako kdybych ani neměl volný čas. Sice ho mám dost, ale všechen beze zbytku spotřebuji, takže zase není tak volný. No a pak vždycky po čase se rozvzpomínám na to, co jsem všechno dělat chtěl, ale nedostal se k tomu. Vždycky cítím lítost i zahanbení, toho se asi nezbavím.

Kdyby se objevil nějaký velký čas, tak bych chtěl nedělat nic. Prostě bych si lehnul do trávy a pozoroval mraky. To jsem dělal dřív (dávno) a v těch chvílích jsem se osobně rozvíjel nejvíc, dá li se to tak říci.

A až bych byl dostatečně rozvinutý, tak bych si chtěl zahrát a dohrát všechny počítačové hry, co kdy člověk vytvořil. Možná by stačily hry na PC. Ještě bych přidal Amigu. Na Commodore-64 se také nesmí zapomenout. Některé bezvy věci byly jen na SNESu. Chtěl bych hrát dobré hry ale i ty úplně nejhorší a nejblbější. A taky nějaké ty automatovky. A opravdové pinbally, ne ty na počítači, v nějaké japonské pinballové herně, kde zní jen rachot kovových kuliček.

Taky bych si chtěl promluvit se všemi lidmi, co jsem je v životě potkal. Zajímalo by mě, co se s nimi stalo. Jak moc se liší od toho, co si z nich pamatuju a od toho, jak jsem si představoval, že to s nimi bude dál a jak si to představovali oni. Jenže to by oni museli mít taky "víc času". Protože v tom normálním, v tom běžném čase, se o těhle věcech nějak nemluví. To se člověk potřebuje úplně zastavit, vyvléknout ze všeho do čeho je oblečený, zůstat jen tak.

Možná bych také zkusil žít úplně jinak, tedy zkusil bych jinou profesi. Ta co dělám mě baví moc, ale myslím že jiné věci by mě bavily stejně hodně - tak proč to neomrknout?

Pak bych prohledal všechny šuplíky a kupy papírů a hledal bych ty lístečky, kam si píšu, co všechno je potřeba zařídit a udělat. A všechno bych to udělal.

Taky bych zkusil něco složitějšího uvařit, to už jsem nezkoušel 15 let...

Jak tak koukám, tak kdybych měl víc času, tak by to nestačilo ani na to, abych si dal dohromady seznam všecho, co bych chtěl dělat. :)
Veverek
Formulaci "kdybych měla více času, tak bych dělala..." beru trochu jako lež. Protože teď, když studuji, mám pocit, že si prostě ten čas můžu udělat. Ale jsou věci, které bych dělala moc ráda, a prostě si to nedovolím, nevymezím si na ně čas a prostor. Mezi ně hlavně patří malování. Mám sen, a tím je malovat "svaté obrázky". Přišla jsem na to díky tomu, že v okolí mého rodiště, v JČ, je spousta kapliček, které chátrají. Dřív v nich byly obrázky, teď jsou většinou prázdné, nebo tam jsou vybledlé reprodukce.
No, splnění tohoto snu není zcela odvislé jen od času, ale i od mých schopností a to nejen malířských. Ale říkám si: "Jednou bych ráda malovala..."
Žížala:
Nedávno jsme to doma počítali a zjistili jsme, že by každý z nás potřeboval 11 životů, aby se mohl pořádně věnovat všemu, co by chtěl.
Jeden život pro mého muže.
Jeden život na webdesign.
Jeden život na domácnost (pořádný vaření, vytváření domova a tak).
Jeden život na kreslení a malování.
Jeden život na navrhování šatů a jejich šití.
Jeden život na čtení knížek.
Jeden život na gamesení.
Jeden život na animovaný film.
Jeden život na práci na zahradě a bylinkářství.
Jeden život na studium, reflexi a psaní.