Přichází nová generace stránek
 
Po velice dlouhé době kdy jsem se příliš nestaral o svůj web přišel čas na jeho upgrade. Použil jsem zase něco nového, co jsem se naučil od té doby, co jsem dodělal tento a doufám, že se bude líbit.

Upozorňuji, že se zatím jedná o pracovní verzi, takže buďte schovívavý k nedostatkům, které zatím má a možná ještě nějakou dobu mít bude. Až se mi povede alepoň převážnou část původních dat převést do podoby nového webu a dovychytám alepoň ty nejzásadnější mouchy, nehradí tuto starší verzi.

>>>Přejít na novou generaci<<<
 
Rusttaf se vrací na Web
 
Někteří velice vnímaví návštěvníci jistě postřehli malou změnu. A všimli si správně. Opravdu jsem změnil (jen mírně) vizáž a také název stránky. Má to několik důvodů:

1. Protože příležitostně nabízím tvorbu webových stránek musím mít nějakou stránku, se kterou se můžu pochlubit (no, alespoň ukázat co dokážu vyplodit).
2. Nedávno jsem dostal na e-mail pár zpráv, které mě potěšili. Bylo tam oznámení, že stav mého počítadla dosáhl 700. A taky tam bylo několik ohlasů na anketu Díra roku 2001. Odesilatel si asi nevšiml, že uzávěrka skončila před dvěma lety, ale tím mě jedině potěšil a nadchl mě pro nápad anketu obnovit pro rok 2003.
3. Začal jsem psát vlastní Sci-Fi a řekl jsem si, že by bylo hezké se o to podělit také s někým dalším.

Název stránky jsem změníl z jednoho a velice prostého hůvodu: zdálo se mi to jako docela dobrý nápad. Původní název "Den" (z angl. doupě, brloh, nora, skrýš) byl jistě pro staré tmavé a mírně zašlé stránky vhodný, ale nové světlé a moderní stránky si zaslouží ohleduplnější název.

Mistr Vonnukem se trhnul na vlastní stránku (kterou jsem mimochodem tvořil já), ale jeho tři povídky tu nechám dál a snad časem seženu něco čtivého, čím bych tuto malou sbírku obohatil.

Pokud se zde najde dost starý a věrný pamětník, aby si pamatoval starší stránky, tak si jistě vzpomene na stránku nazvanou Gambler's Paradise. Pojednávalo se v ní o dvou hrách a to o Roller Coaster Tycoon a o Star Wars - Episode 1 - Racer. Možná vás překvapí, že tato zdejší nejstarší stránka se také změnila. Dostala nový háv a brzy dostane i nějaké pokračování.

Pozorný návštěvník nalezne na mém futuristickém menu jistě i několik nových stránek.
První z těch nových je stránka s názvek Grafika. Tady zájemci najdou ukázky z mé tvorby v oblasti počítačem zpracované grafiky a webového designu.
Další z nich je Maya. To je moje vlastnoruční pokus o tvorbu v oblasti Sci-Fi. Je to zatím jen pár prvních kapitol, které se rozšiřují v závislosti na mojí náladě, volném čase a na faktoru prudění profesorů ve škole.
 
Co tu naleznete
 
Grafika
Ukázky mé grafické tvorby a designerských návrhů webových stránek. Najdete zde i síň slávy této stránky - ukázky grafického vývoje.
 
Maya
První a na dlouhou dobu určitě taky jediné literární dílo. Upřímně nevím jak tento pokus definovat, na povídku je to trochu moc dlouhé a na neodvažuji se to nazvat románem. Je to prostě druh delší prózy ne stavu budování.
Odehrává se v naší sluneční soustavě asi tak v roce 2150. Víc už toho neprozradím, zabrušte tam přečtěte si něco sami.
 
Povídky:
Několik málo Sci-Fi povídek napsané dřívějším spolupracovníkem Vonnukemem. Vě většině (tedy ve všech) to s lidstvem nedopadne zrovna růžově. Tak příznivci nepřátelských mimoňů, neštovic a jiných kataklizmat, směle do četby.
 
Vetešnictví
Známá to součást těchto stránek, kde můžete nalézt úžasné i naprosto nemožné blbůstky, návody i
užitečné prográmky. Vše je ke stažení naprosto zdarma a více méně legálně.
 
Anketa
Vyhlašuji další kolo nezávislé ankety Díra roku 2003, aneb nejzakopanější díra České republiky. Budeme spolu hodnitit tu nejzapadlejší řiť, jakou ještě někdo obývá.
Dostali jste se někdy na místo, kde lišky dávají dobrou noc, kde obyvatelé chodí spát se slepicemi (v tom lepším případě), kde dominantu sídla i okolí tvoří kupka hnoje a kde návrat vlaštovek na jaře zdvojnásobuje průměrné IQ obce? Tak mi o tom napište!
Přidat se mohou i ostatní, kteří podpoří ten zapadákov, který se jim nejvíce líbil.
 
Gambler's paradise
Návody, rady a postřehy z her RollerCoster Tycoon a Star Wars - Episode 1 - Racer.
 
Mailer
Pokud se vám na této stránce něco nelíbí, nebo naopak líbí, pokud máte něco na srdci a chcete mi to mermomocí sdělit, tak můžete využít moji malou utilitku s názvem mailer. Můžete ho také využít na zhodnocení literárních děl páně Vonnukema.
 
Užitečné stránky z netu
 
Na internetu jsem našel spoustu užitečných stránek, které mě zaujali. Tady vám tedy předkládám nabídku na návštěvu některých z nich.
 
www.google.com
Jeden z nejlepších vyhledávačů, na jaký jsem zatím narazil. Pokud opravdu potřebujete něco nutně najít, tak jedině na Googlu.
 
www.yahoo.com
Jeden z nejznámějších vyhledávačů vůbec. Také velice slušný, ale ovšem hlavně pro zámořskou část netu.
 
Vonnukem's Stuff
Stránky starého dobrého Vonnukema, příznivci jeho sci-fi povídek možná naleznou i nějakou novější. Pokud se zajímáte o ruské ozbrojené síly a zvláštní komanda, tak je to také něco pro vás.
 
www.grafika.cz
Něco pro příznivce grafiky jakéhokoliv zaměření. Najdete zde recenze na nová grafická zařízení, programy, návody a tutorialy a dokonce i pracovní nabídky.