Povídky

Můj svět

Markéta Holá
V mém světě je všechno v pořádku.........nechávám se volně unášet životem. Život je jako moře. Někdy je rozbouřený a jeho vlny jsou hodně silné, že ani nemám sílu se bránit. Čekám, kam mě vlna přenese .Těším se vždy na nové místo, které mi určí osud.Vím, že můj svět je bezpečný, a proto nemám z nového prostředí strach.Jsem unášena vodou, voda si se mnou pohrává a já si zároveň pohrávám s ní.Nikdy se jí nebráním , ani se nesnažím plout proti proudu.Voda je můj kamarád, vím, že mi neublíží .......jen si tak spolu hrajeme, vzájemně se mazlíme a milujeme jeden druhého. Dokonalá harmonie. Jsme jako věční milenci, láska na celý život.Je to nádhera , prozkoumávat tu nekonečnou modř, tak uklidňující, jak jen modrá může být.Potápím se do hlubin a zkoumám podmořský svět......je tu tolik života, tolik rozličných prvků, které dohromady tvoří jeden dokonalý celek.......v mém světě je všechno v naprostém souladu.........můj svět se neustále mění, přetváří se a vyvíjí.Souzním s tímto řádem.Nebráním se příležitostem k nové zkušenosti, vím, že mě to obohatí .Každý prožitek je sřípkem z mozaiky, stéblem z kupky sena či tónem písně. Každý prožitek je elementem celku, zvaný život. Více kousků mozaiky dává pestřejší obraz, barevnější a větší.Každým okamžikem si skládám svou mozaiku života. Střídají se zde rozličné barvy i tvary. Vytvářím originální dílo, jehož autory jsou všichni a všechno, co mě obklopuje. Posílají mi náměty, já je zpracovávám a zahrnuji do svého jedinečného díla. Okolní svět je mi inspirací, já jsem režisérem tohoto debutu.Honorář dostávám již při tvorbě. Odměnou mi je neskonale blažený pocit, ten pocit , který je vlastně smyslem mé práce.Dostává se mi jen to dobré.............můj svět je tvořen nádhernými věcmi. Obklopuji se překrásnými motivy života pevně tvořenými podle šablony osudu. Tu šablonu držím v ruce já. Nejdříve navrhnu šablonu a pak v nádherných barvách maluji obraz. Barvu mi napoví podvědomý pocit, štětcem je mi přání.
Tak může vzniknout celá galerie, každý obraz je jiný, ale stejně mají něco společné. Všechny jsou vytvořené ve stejném stylu, který je zrcadlem mé osobnosti. Tyto obrazy však nejsou na ukázku. Ne , neničím je , ale jsou schované hluboko v mém podvědomí a já vím, že až jednou přijde ten správný čas, o slovo se přihlásí samy. Nesleduji svou dosavadní tvorbu, prostě jedu dál, maluji jak nejlépe dovedu.....dělá mi to radost. Mám potěšení z každého vznikajícího díla, vím, že mě podpoří v další tvorbě. Každé dílo je inspirací pro to další, které bude možná i lepší............můj svět je tvořen pocity nevýslovného štěstí.......je úžasný, mám ho moc ráda.............někdy je příjemně studený jako skandinávská krajina , jindy se objímá se sluncem.Někdy je veselý , jindy vážný, někdy je i mužně drsný nebo naopak žensky líbezný......záleží na mě , jakou mu dám podobu.Držím ho pevně ve svém náručí, ale zároveň ho neomezuju, nechávám mu svobodu.Vím, že jí nezneužije, máme spolu kompromis. Nejsme hierarchicky postavení, ale jsme rovnocení partneři. Víme, že bychom jeden bez druhého nemohli existovat.
Můj svět je dokonalý, každá jeho složka je dokonalá, vše je v úžasném souladu. Je to MUJ
svět. Světů může být nekonečně mnoho, mohou být dobré i špatné, ale ten můj je PRO MĚ
nejlepší. Že mi trochu závidíte ? Není důvod. Každý má ve svém srdci právě ten svůj jedinečný svět, který je pro něho rájem na zemi. Chce to jenom ho postupně odkrývat, zjišťovat, které složky harmonují s principem, který je dán vaším přesvědčením, vaším cítěním a celou vaší osobností. Každý je schopen si vytvořit báječné prostředí pro život, stačí jenom vypustit schopnosti, které dřímají někde hluboko uvnitř vaší duše. Zkuste je probudit a poprosit o pomoc na vašem mistrovském díle.Každým dnem se tak můžete nechat unášet azurovými vlnami moře, můžete si skládat svou mozaiku života nebo vytvořit sbírku nádherných obrazů, které budou dokonalé, protože to bude VÁŠ svět.Pouze váš.Nesnažte se do svého světa násilím tahat někoho, kdo o to nestojí. Nebylo by to ku prospěchu ani vám, ani jemu.Každý z nás má ten svůj jedinečný originál, někdo možná ještě ukrytý hluboko v srdci. Avšak tyto světy nejsou izolované. Světy nás všech jsou vzájemně propojeny a jejich průniky jsou pouta , která nás spojují.
Není to úžasné ? Je, protože v mém světě je všechno v pořádku.............
Zpátky na povídky...

Kangaroo's Homepage
Copyright Kangaroo Soft 1999 (Kangaroo a Moulin)
poslední aktualizace
nápady, připomínky -> kangaroo@eldar.cz
Mapa stránek