Nic mě nenapadá

Jistě uznáte, že i taková divná a celkem nepochopitelná věc se může stát. Ba dokonce musím s lítostí konstatovat, že se děje. Do začátku se dá pro změnu říci i velmi často.
Co ale s takovými věcmi dělat? Když vás nic nenapadá, jste aktérem některého z následujících větvení skutečností. Tak že:
A) Situace je taková že vy prostě máte vymyslet něco jen kvůli tomu, abyste to vymysleli. Nikdo na vás netlačí, a nikdo vás každou hodinu neotravuje otázkami jako jsou: "Tak už to sakra máš?", případně poznámkami: "No zase nás zdržuje támhleten neschopa!". Z tohoto pro vás vyplývají mnohé výhody. Tak například můžete prostě počkat, až vás něco napadne. To vás napadne velice rychle, jak myslíte že mě napadlo zrovna tohle?

B) Situace je zcela proti vám. Vymyslet prostě něco musíte, a navíc většinou musíte vymyslet i něco co zrovna není věcí ve které by byla vaše fantazie silná. Proč tomu tak je, neboli, proč musíte vymýšlet věci které vás nenapadají zatím ponecháme stranou. Daleko důležitější je pro vás co s tím. Nejdříve zkuste "ukecat" šéfa, případně profesora, jestli by náhodou nechtěl vymyslet něco jiného. Nejspíš se vám to nepovede, ale to je jen začátek. Pokračování spočívá v tom, že se budete snažit nějakým způsobem zašroubovat do vašeho problému to, co vás zrovna napadá. Pokud vám ani to nepůjde, doporučuji vytvořit si nějaké prostředí, ve kterém se vám bude dobře pracovat, případně si zajít na nějakou romantickou procházku a vycházet z toho, co cestou potkáte. Kdyby vám ani tohle nevyšlo, je potřeba dostat se prostě ke zdroji informací a těžit ze zkušeností svých předchůdců (někdo by mohl doplnit: "Všechno už bylo vymyšleno, stačí si to jen někde najít.") K tomu hledání. Nejsou špatné knihovny, ale tam nemají talčítko "search". Zkuste tedy ještě nějakou službu, kde uvedeným tlačítkem disponují, a máte po problémech.
Moulin


Kangaroo's Homepage
Copyright Kangaroo Soft 1999 (Kangaroo a Moulin)
poslední aktualizace
nápady, připomínky -> kangaroo@eldar.cz
Mapa stránek