Co dělají zvířata

Přemýšlel jsem nad tím, jestli v době, kdy je stále těžší a komplikovanější získat kvalifikaci pro určité zaměstnání, mají v lidské společnosti šanci na uplatnění i zvířata. Je jasné že velká nezaměstnanost je asi nevytlačí s cirkusů, případně ze zoologických zahrad, ale je na místě položit si i otázku jejich zpětné expanze do povolání nových. Vždyť za posledních asi sto let zvířata značně ustoupila z mnoha oblastí činnosti, například z dopravy, ale i z těžebního průmyslu a dokonce i z informační oblasti (poštovní holubi). Lze snad počítat s jejich comebackem?
Téměř určitě ano, vždyť zvířata mají dost dobré předpoklady a slušné schopnosti, které lidem, ale leckdy i strojům a umělým inteligencím scházejí. Vždyť například ovce je jistě nepřekonatelná v převlékání kabátů. To se může často hodit. Takové ryby už se pravděpodobně uplatnily, pracují na úřadech. Ne že bych se o tom přesvědčil osobně, ale spousta lidí mi tvrdila, že se tam s nimi nikdo nebavil. Ryba je na tuhle práci dostatečně němá. U jelenů máme zase pevně zakořeněno, že jim nemáme lejt pivo (jelenovi pivo nelej) a proto by jistě mohli dělat řidiče. Vlci by byli zase fantastičtí diplomati (vlk se nažral a koza zůstala celá). Pro změnu prasata by snad měla šanci jako řezníci, vždyť přece kromě touhy po pomstě, by se mohlo uplatnit známé: drží to jako prase kost. S kostí řezník pracuje často.
Všechna uvedená povolání a ambice jsou zatím hudbou vzdálené budoucnosti, ale existují již zvířata, které se začínají uplatňovat ve vyloženě lidských funkcích již dnes. Pravděpodobně všichni znáte psa Nováka, že!
Moulin


Kangaroo's Homepage
Copyright Kangaroo Soft 1999 (Kangaroo a Moulin)
poslední aktualizace
nápady, připomínky -> kangaroo@eldar.cz
Mapa stránek