Bude výprodej kandidátů?

Nějakou dobu jsem si myslel, že se zachovám jako normální člověk a nerýpnu si do senátních voleb. Nakonec jsem však neodolal a pustil jse do této snadné kořišti.
Jednou jsem si tak všiml, jak vedou naši kandidáti předvolební kampaň. Je to sice zajímavé, ale občas se vloudí nějaká ta chybička. Tak kupříkladu jsem měl tu čest na zbytek plakátu s nápisem TOTÁLNÍ VÝPRODEJ. To by ještě nebylo tak zvláštní, ale jak jsem si všiml, pod tímto nápisem portrétu jednoho z kandidátů myslel jsem, že jde buďto o vtip a nebo o strašně mazané cílené zviditelnění (někde jsem slyšel že neznámí kandidáti téměř nemají šanci). Pak ale přišel problém – nad touhle situací jsme se totiž zamylsel. Pokud totiž šlo o vtip, musel být jeho autor mistrem satiry. Proč, to snad všichni víte, ale jaké to má důsledky, to už je situace méně uvažovaná. V naší krásné zemi jsme totiž dosáhli něčeho neuvěřitelného, obrátili jsme vážnost jednotlivých komor parlamentu. Zatímco ve většině zemí je senát věcí vážnou, potažmo nadstranickou u nás ne. Je to rozhodně zajímavé, ale pro politiky to přináší jednu pozitivní informaci: „Kdyby vám to v politice nešlo, můžete jít klidně dělat komika.“
I když je pravda, že ani tím se u nás již nemusíme zdržovat, u nás totiž co budoucí senátor to umělec a s těmi je obvykle docela legrace.
Moulin


Kangaroo's Homepage
Copyright Kangaroo Soft 1999 (Kangaroo a Moulin)
poslední aktualizace
nápady, připomínky -> kangaroo@eldar.cz
Mapa stránek