Ceník či cedník

Základním průvodním jevem lidské společnosti je soukromý majetek. Ten je, jak známo, dosti nerovnoměrně rozdělen a proto již odedávna platilo bez peněz do hospody nelez a taky každej za svý. Podle soukromého majetku se určovalo, jak člověk vypadá, jak se stravuje a čím se stravuje a bohužel se podle toho určoval i jeho zdravotní stav (všechny jevy přetrvaly, až na ten poslední, ale ten se nám přece jen zase začíná vracet).
Naše země má však za sebou jisté dějinné období, které se pokoušelo o zvrat a řeklo si prostě, že všechno je všech a všichni mají na všechno. Na první pohled je to sice hezké, ale už než jsme si to vyzkoušeli, říkalo dost lidí je že to blbost, ba dokonce lež. Nakonec se to neukázalo jako lež, jelikož skutečně všichni měli na všechno, jenže to všechno nebylo zrovna lákavé.
Za těchto dob jsme si tedy zvykli, že slova ceník a cedník mezi sebou příliš nesouvisejí. Jenže nyní samozřejmě zjišťujeme, že skrz ceníkový cedník se prosype vlastně každý, a to podle toho na co má a na co nemá, tak podle toho uvízne třeba u guláše, škodovky a nájemního 1+1, nebo u větší porce guláše, taky škodovky a vlastního 1+1.
A to platí i absolutně, nebo cenový cedník v celách cedníků.
Na závěr vám přeji co největší dírky v cedníku, ať propadnete až k: jídlo dle výběru, automobil dle výběru a dům dle výběru.
Jen tak mimochodem ta moje poslední věta dokazuje že i za svobodu (výběru) se platí.
Moulin


Kangaroo's Homepage
Copyright Kangaroo Soft 1999 (Kangaroo a Moulin)
poslední aktualizace
nápady, připomínky -> kangaroo@eldar.cz
Mapa stránek