PRIVATIZACE LOUČEŇSKÉHO ZÁMKU
Zámek na prodej
Možná že jste už slyšeli o tom, že zámek na Loučeni se bude prodávat. Avšak často ani samotní obyvatelé Loučeně o privatizaci zámku nevědí nic, vědí jen velmi málo, nebo mají nepravdivé informace.
Původně předložil loučeňský obecní úřad privatizační projekt na vybudování zařízení pro postižené děti, a požádal o bezúplatný převod do vlastnictví obce. K jeho přijetí však nedošlo a tak rozhodnutím vlády půjde zámek do veřejné soutěže, která bude v nejbližší době vyhlášena v Hospodářských novinách. Minimální částka, která může být nabídnuta, by měla být něco kolem 18 milionů, což je za zámek s rozsáhlým parkem poměrně málo. Bude však nutné provést opravy za zhruba stejnou částku.
Zámek i park je vlastněn Fondem národního majetku a ani park ani zámek nemusí být novým majitelem zpřístupněn veřejnosti. Obec na nákup ani údržbu parku či zámku nemá peníze a nemůže ani žádným způsobem ovlivnit podmínky veřejné soutěže.
„Ono to stejně nakonec půjde tak trochu mimo nás," říká trochu svěrákovsky starosta Loučeně. Nezbývá než doufat, že nový majitel bude parku i zámku věnovat dostatečnou péči a nechá minimálně park přístupný veřejnosti.
Jan Šípek, 22.02.98 22:04:48

Zpátky na článečky...
Zpátky na článečky...Kangaroo's Homepage
Copyright Kangaroo Soft 1999 (Kangaroo a Moulin)
poslední aktualizace
nápady, připomínky -> kangaroo@eldar.cz
Mapa stránek