ČASTĚJŠÍ NEŽ PRŮNIKY DO SÍTÍ JSOU KRÁDEŽE PŘÍSTUPOVÝCH HESEL
Hackeři útočí i z Nymburka
Hackeři jsou počítačoví odborníci, který se baví pronikáním do chráněných počítačových systémů především na celosvětové počítačové síti Internet. Zatím jediný poskytovatel internetového připojení v Nymburce, Podnik výpočetní techniky, útok hackera na svou síť dosud nezaznamenal.
Daleko častější je podle Moniky Štekrtové z PVT Nymburk používání cizích přístupových hesel. „Lidé se často připojením k Internetu chlubí a občas prozradí i své heslo. Potom se diví, že mají tolik přístupů k síti," uvedla.
Několikrát již prý někdo zjistil i heslo pro připojení internetové kavárny v Nymburce a připojoval se potom k síti přes něj. V poslední době je však heslo velmi často měněno a s plánovaným pevným připojením kavárny, která je otevřena pro veřejnost v budově PVT na Zálabí, tento problém zcela zmizí.
Již v jednom případě byli správcové nymburského serveru PVT upozorněni na pokus jejich klienta o průnik do cizí počítačové sítě. „Důrazně jsme jej varovali, že je to v rozporu s řádem PVT.NETu," dodává Štekrtová. Všechny útoky však nejsou zjevné, dobrý hacker se podle slov odborníků pozná právě podle toho, že o něm nikdo neví.
Přestože podle hackera Pajka ze skupiny CzERT není zabezpečení poskytovatelů připojení v ČR a SR na příliš vysoké úrovni, o nabourání nymburského serveru se podle PVT zatím nikdo úspěšně nepokusil.
Kangaroo, 21. července 1998

Zpátky na článečky...Kangaroo's Homepage
Copyright Kangaroo Soft 1999 (Kangaroo a Moulin)
poslední aktualizace
nápady, připomínky -> kangaroo@eldar.cz
Mapa stránek