Neffinitivně nefflepší

       Tak nám ten starej páprda vyfrézoval zuby, rozstříhal jazyk na plátky, ústa vyplách kyselinou dusičnou a do krku narval granát bez pojistky. Hurá.
       Stačíme jen zařvat: Je to to nejlepší český, co u nás za ty dva a půl roku, kdy jsme do sebe soukali jen smrkance splňující malomocnou normu Nic moc, ale naše , vyběhlo z tý jímky, který se říká grafomanská obec.
       Jsou pryč. Z umranskýho světa v podzemí konečně vyletělo Milenium 2 a osprchovalo nás vějířem akce, krve a masa, akce, perfektního popisu, akce, charakteristiky postav, akce, zvratů a akce.
       Nebrečte, že nám Bůh vhodil do náruče odražeče Salzmanna a zabíječe Alfa Linkta. Je mu to jedno. Pořád jsme na tom líp, než s hrdinkou, která sedí u okna a hledí do dáli na modrý nebe. Salzmann a Linkt jsou totiž v pohybu. Linkt (běloch) se jako gepard vznáší v rovině duchovní energie karatedó, nabit kladnou vlnou inteligence a zápornou vlnou vražedného reflexu, Salzmann (umran) jede na hučící lavině alkoholové permanence a tělem rozráží problémy s až selským rozumem.
       Ze známého světa vyjely na povrch homole odpadu umranské civilizace, nakřáply zdi a vyhodily nás z pohodlí do špíny, kde se fetuje string a lidé se v závislosti náhodné vypočítavosti mění v dropauty. To je Sarden. Architektura nihilismu okopírovaná z měst jako je Gotham, Chiba City nebo Los Angeles po roce 2000; zafačovaná do zdí ráje přezdívaného zóna a protkaná spletí monorailové dráhy stejně jako drogové mafie. Ze zániku se rodí dropaut; vytáhne špunt z těla, vyšplouchne proud krve a střepů tkání - čas práce. Salzmann odrazí vražedný útok a Linkt s prázdnou myslí zabije. Jenže PROČ???
       Může za to Válka, která vyřvává z každého poutače a které se každý směje? Může za to string? Můžou za to dlouhé prsty, které zrušily Skupinu zabíječů? A co znamenají homole OVUT, umranského technologického odpadu, vyhřezávající z podzemí žaboksichtí civilizace? Co s tím má společného Světová antiteroristická? A co...?
       Radím Vám, poskládejte s nefftorem tohle puzzle. Brilantní próza. Sice se ta ruka, která ji vede, chvílemi zadýchává, jenže když jde do tuhého, ždímá ze sebe nadstandartní výkony, fázuje věty s nadupaností vicemistra čtyřrozměrného go, slova se v žonglérských prstech mění v dynamickou čerň, skapávají na papír, kde v dávkách genetického inženýra reagují na substanci, která nemá žádnou mezeru.
       „Ušla dva kroky. Po pravé ruce měla dveřní otvor s vylomenými zárubněmi. Trosky se válely na zemi, roztříštěné, jako by se dveřmi provalil nosorožec. Vstoupila do místnosti. Do špíny na okně někdo na vnější stranu napsal prstem VĚČNOST a pak okno zavřel. Pršelo, déšť přičinlivě smýval špínu, proti věčnosti nezmohl nic.“
       Necejtíte otcovskou ruku, která vyboxovala z nadaných lidí jako JWP jejich díla?
       Z obálky na nás čumí další zhoufadilá zhoufalost. Je mi jasné, že to porodil člověk, který si nechal amputovat pravou ruku, našrouboval na ni stříkací pistoli a s přívodem vzduchu rovnou z plic teď stříká na všechno, co od něj není dál, jak dvacet metrů. Všem se nám musí rozstvítit maják, když zjistíme, že má nadpoloviční většinu ve správní radě Barev a Laků.
       Zevnitř na nás prozměnu vybafují černý broučci, tady tlustí, zde tencí, támhle by sakra neměli být a tady zase jo. Čekám, kdy si Valdo Šarý při tom zalamování konečně zlomí i svý ruce. (Random kódových značení: 813/4, 1173/4,...)
       Konec.
       VÁLKA ČEKÁ CELOU ZEMI, ALE BOJOVAT SE BUDE ZDE.
       Vstupte do Sardenu.
       MĚSTO ŽIVOTNÍ PŘÍLEŽITOSTI.
       Uchopte svůj karbonit.
       MAMINKO, PROČ JSME TU, V ZÓNĚ JE PŘECE LÉPE.
       Dropaut jde po vás.
       Teď!!!
       
       hodnocení: ****1/2
       Ondřej Neff - Milenium 2 Země bojující, vyd. nakl. GOLEM ríša 1994, obálka Martin Zhouf, 205 stran, náklad (5000ks?), cena 49,-Kč paperback; 63,-Kč hardback.
David HorákRM


Kangaroo's Homepage
Copyright Kangaroo Soft 1999 (Kangaroo a Moulin)
poslední aktualizace
nápady, připomínky -> kangaroo@eldar.cz
Mapa stránek