NEKROKRATOR (Klon'97)

Neff, Onřej, česky 1997, vydala CORONA, 236str., ISBN: 80-86116-02-6, 109Kč, obal. Martin Zhouf

        Další ročník sebraných spisů Onřeje Neffa, ve kterém naleznete jeho úvahy a eseje nad moderní dobou, technikou a lidmi v ní. Probírají se zde také Zakázané technologie, Neffův postoj k Internetu a počítačům, jeho rozbory jako spisovatele SF u nás (mimo jiné se tu nepřímo přizná, že varianty setkání lidí a mimozemšťanů - či dvou inteligentních ras obecně - v podstatě opsal od S. Lema, který kdysi vypracoval schematické diagramy končící vždy A PŘIJDOU MIMOZEMŠŤANÉ A SEŽEROU NÁS... Mimo jiné byl tento článek ve dvou částech uveřejněn i na Neviditelném psu).
        Na závěr knihy (cca 60 stran) obsahuje texty povídek, které O.Neff napsal dávno i nedávno. Naleznete tu zmíněného NEKROKRATORa, který dal knize název, zobrazujícího svět, ve kterém se díky zakázaným technologiím daří oživovat mrtvé (2 stránky s popisem prostředí). Další jsou LOV a PŘENOSNÉ ŠTĚSTÍ RYTÍŘE TARDA, které vycházejí z prostředí NEKROKRATORa.
        Předposlední jsou MINIAUTRY Ondřeje Neffa na črty Martina Zhoufa jako reciproční výpomoc obou zmíněných při vzájemné tvorbě.
        Pomyslnou třešničku na dortu tvoří scénář rozhlasové hry HAVÁRIE DRAKKARU, kterou (dle názoru O.Neffa) slyšelo žalostně málo posluchačů a proto ji zde uveřejňuje. Navíc si můžete všimnout, jak se liší závěr rozhlasové verze od toho, jak příběh využil v nedávno publikovaném REPARÁTORovi.
28-07-1997 (PeS)
Kangaroo's Homepage
Copyright Kangaroo Soft 1999 (Kangaroo a Moulin)
poslední aktualizace
nápady, připomínky -> kangaroo@eldar.cz
Mapa stránek