Reparátor

Z přebalu...

Píše se rok 2227, Industriální impérium spravuje moudře a spravedlivě přirozené i umělé světy sluneční soustavy. Císařské edikty vydané proti zakázaným technologiím tvoří základ stability. Poté, co byly zakázány mezihvězdné lety a kolonisté z planety Uma v soustavě Sonora Asdal byli repatriováni, lidé se mohou moudře a klidně soustředit na správu svých věcí. Všichni jsou šťastni.
S některými vyjímkami.
V lunárním habitatu Arkádie začíná příběh jednoho takového nespokojence. Jmenuje se Ron Astonvarga. Povoláním je reparátor a už to ho staví za hranice zákona: opravování mechanických zařízení je zakázáno. Co si ale má Ron počít, když nic jiného dělat neumí a nechce? Ty tam jsou doby, kdy měl přístup do nejvyšší společnosti, ke dvoru vévody Magira. Nyní žije z ruky do úst a doba, potvora, je čím dál horší.
V této chvíli náhle umírá starý vévoda Magir, někdejší Ronův ochránce a jeho poslední naděje. V poslední vůli na Rona nezapomněl. Odkázal mu cosi pramálo praktického, cívku speciálního drátu, se kterou se nedá nic dělat... jen ji prodat.
Právě to Ron udělá a v tom okamžiku se ocitá ve víru pekelného tance. Uchází se o něho tajná služba Jejího Veličenstva i krásná teroristka. Ohrožují ho řezníci lidského masa i geneticky degradovaní humo, primitivní bytosti obývající nejvyšší vrstvu ochrané kupole habitatu Arkádie. Proti jeho vůli se před ním otvírá úzká a klikatá cesta a propastmi na obou stranách. Vede do kosmického prostoru, kde kdysi zahynul jeho bratr, legendární hrdina kosmického sportu Bart Astonvarga, při testování supermoderní lodi Drakkar. Co se tenkrát stalo s Bartem a Drakkarem? Proč je o Drakkar najednou takový zájem? Byl to skutečně jen obyčejný závodní kosmolet? Doprovázen profesionálkou teroru Brendou Farrerovou musí Ron Astonvarga hledat odpovědi na tyto otázky, třebaže je ani nechce znát.
Nehrdinský hrdin obklopený ze všech stran zradou, Ron je smýkán událostmi a hradby tajemství se kolem něho hroutí jako karty faješné hry. Vydejte se s ním na cestu za tajemstvím Drakkaru. Detektivní příběh této kosmické science fiction vás přesvědčí o tom, co on tušil celý život, že se totiž nedá věřit vůbec nikomu.
Snad s nějakými vyjímkami.

Aston o Reparátorovi

Reparátor měl složitou genezi. Základem byly rozhlasová hra Havárie Drakkaru. Věřil jsem, že příběh hry pouze převedu do prozaického textu a román bude hotov. Nakonec všechno dopadlo úplně jinak a Reperátor nemá s původní rozhlasovou hrou pranic společného, s výjímkou názvu kosmické lodi Drakkar. Přišlo mi líto, že hru takřka nikdo nezná, a proto ji v Klonu '97 zveřejňuji tak, jak byla zpracována a odvysílána Českým rozhlasem. (Klon '97)

Údaje

Křest knížky byl 26. 6. 1997 v Krakatitu
Obálku udělal samozřejmě Martin Zhouf
Vydalo Nakladatelství Corona, Praha 1997
Cena 149,- Kč
280 stran


Kangaroo's Homepage
Copyright Kangaroo Soft 1999 (Kangaroo a Moulin)
poslední aktualizace
nápady, připomínky -> kangaroo@eldar.cz
Mapa stránek