Nahoru ]Do nového týdne taková fotka z cesty na večeři..

Vítám vás v novém týdnu.

Byl jsem obklopen prostranstvím plným bláta... To bylo mé skutečné tělo, vysvlečené z šatů, vysvlečené z kůže, zbavené svalů, obnažené až na bláto.

Max Blecher, Příběhy z bezprostředního neskutečna
Náhodná ukázka od mé maličkosti pro tento týden.
 


Do nového týdne poučná historka od Táni...

Tak zas se mi zdál jeden pěknej, :o)

Kvůli tomu mému geniálnímu nápadu na systém sponzorování, který by MĚLA Bochemka přijmout, jsem se ocitla s bandou Bochemiků, Bochemiček a Bochemčat u Národního divadla, protože tam je to heslo ... jaký že geniální systém? Pracuju na adventním čísle Ozvěn, chtěla jsem napsat, kolik kam Bochemie dává na sponzorských darech, a je to hrůůůůza, oni dávají ředitelé, a dávají jaksi chaoticky nebo nesmyslně nebo elitářsky SVÝM urologům, SVÝM učitelům tance, SVÝM domovům důchodců, a dávají pár tisíc, což se sice naskládá na nějakých sedmset tisíc ročně, jenže je to rozfrcaný a rozcintaný tak, že není vidět NIC! Tak mě to trápí a můj génius mi přihrál ten geniální systém, kterýžto nápad jsem ovšem věnovala Mastňochovi, on má jednak větší šanci to prosadit a jednak se nebude cítit ohrožen mým géniem, :o)))

Taky to ukazuje na Maryšku, bohumínské občanské sdružení, pro které potřebuju nějaký ten sponzorský dar, :o))) Na Národním je to heslo – Národ sobě. No a to občanské sdružení říká „Národ sobě, Maryška si!“

Takže na Národním pracuje parta restaurátorů, při obhlídce nám – bochemikům, bochemičkám a bochemčatům - ukázali svůj poslední objev: odkryli na západní zdi další nápis, ten restauratér se štětečkem oprašuje zašlý reliéf, aby to bylo čitelnější, a pod tím štětečkem se pomalu z prachu vylupuje: Nemluv, dokud jsi nepsal.

Dav šumí, když dav šumí, znamená to, že přemýšlí.

Inu jasně, pozvednu hlas a do šumícího davu podám vysvětlení – „No fakt, když si o tématu něco napíšu, ujasním si to! Najdu hlavní linii a s tou pak můžu do debaty!“

A dav? Směje se a šumí dál, ale ne – pozor – z davu se vyloupne Pepíno: „Jo, to můžu podepsat!“ Vděčně se na něj usměju, on je Pepíno spiklenec přes Fainmanna, navzájem si půjčujeme všechny jeho knihy, :o))

A pak si všimnu stříbrného válečku v každé jeho ruce – Pepíno se odlepuje od davu, pozvedá ruku – a PODEPISUJE se pod ten reliéf dokonalým sgraffitti, červený a stříbrný sprej vykreslují obrovské PEPINO na západní stěnu Národního divadla!

A dav? „Já taky!“ „Já taky!“ „Já taky!“ – všichni jsou vybaveni sprejem a jako tsunami se valí na stěnu, a pod přílivovou vlnou končí parta restaurátorů s užaslým výrazem ve tváři.

A co já? „Já se distancuju! DISTANCUJU SE!“
 Archeologové nalezli evropské pyramidy27. říjen 2005Tým Amerických a Bosenských archeologů tvrdí, že našel dvě pyramidy zasypané pod kopci v centrální Bosně.
Vědci říkají , že našli starověké labyrinty a další pískovcové kamenné budovy pod dvěma neobvykle zformovanými kopci v centrální Bosně.
Věří, že rozvaliny skrývající se pod kopci jsou zbytky lidského osídlení, pravděpodobně zbudované v megalitické době "super" civilizací působící před desítky tisíc let.

Vědci se nyní se pokouší lokalizovat starověké schody který by je dovedli k vstupu do pyramidy.


Zdroj: http://tvnz.co.nz

Více najdete na blogu o pyramidě u Visokom :
http://piramida.blogger.ba 
 
19.10.2005 jsem na titulce uveřejnil odkaz na článek Martina Kadrmana v Britských listech Dny USA a EU – že by konspirátoři nebyli mimo mísu? . Vzhledem k tomu že mi Martin laskavě poslal obě části článku v plném znění (opravdu dííík :) ) tak si můžete vše přečíst >>ZDE>>

DOST BLÁBOLŮ O „PTAČÍ CHŘIPCE“!

Absurdní bezuzdná medializace „ptačí chřipky“ („ptačí chřipka“, H5N1, atd.) probíhající v posledních týdnech v USA a Kanadě nakonec dohnala členy Disclosure k rozhodnutí zveřejnit k tomuto předmětu několik rozumných slov.

 
Sladký vrah - Aspartam


Pozor! NutraSweet (aspartam, E-951, E-953 …) je toxin poškozující nervovou tkáň!

Oficiální magazín amerického vojenského letectva, Flying Safety (Bezpečnost létání) uveřejnil již v květnu 1992 následující text: „Účinky aspartamu, i když je přijímán jen ve velmi malých dávkách, mohou v těhotenství postihnout plod. Poruchy v souvislosti s aspartamem se u lidí projevují už i při malých dávkách, obsažených v jediné žvýkačce. To může znamenat, že pilot, který pije dietní (lite) limonády, je náchylnější k závratím nebo epileptické aktivitě indukované míháním. Všem takovým pilotům hrozí, že se stanou oběťmi náhlých výpadků paměti, závratí během letu podle přístrojů a postupné ztráty zraku." Monsanto Chemical Co. prodává aspartam jako NutraSweet a EQUAL, a nyní je na trh dodáván i pod jinými názvy různými producenty. Piloti, kteří dostali epileptické záchvaty v pilotních kabinách strojů komerčních leteckých společností přišli o lékařská uschopnění k létání, a tři z nich v tomto roce na aspartam zemřeli.

U FDA se na NutraPoison sešlo více než 10 000 spotřebitelských stížností, což prezentuje 80% ze všech stížností na potravinářské přísady. Jenže nadále letargická FDA neudělala a nedělá vůbec nic pro varování veřejnosti, která tudíž předpokládá, že schválený a tolik propagovaný aspartam musí být stejně bezpečný, jako mateřské mléko.

Jak oznámil magazín OMNI (z května 94), není to nic nového, protože FDA schvaluje zabijácké drogy jako na běžícím pásu: „… 51% léků schválených Federální agenturou pro potraviny a léčiva představuje vážná rizika a může vyvolat nepříznivé reakce, vedoucí k těžké trvalé invaliditě či úmrtí". CDC, John´s Hopkins University a New Jersey School of Medicine odhadují, že na předepsané léky každoročně umírá na 80-120,000 Američanů. Toto zvěrstvo souvisí jen s penězi a už nemá vůbec nic společného se zdravotnictvím. Monsanto vytěží ze svého toxického aspartamového dolu přinejmenším miliardu ročně.
>>Více  ZDE>>

 A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 2.11.2005 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Štíra. Slunce je v tomto znamení pochodní osvětlující temnotu. Umožňuje zabývat se svým podvědomím, řešit a přetvářet i dosti složité situace. Přestože je v období setrvávání Slunce v tomto znamení pro lidi velmi významná sexualita tak city hlubokým sestupem do lidské pudové smyslnosti trpí a Slunce přeje spíše tajným láskám, a vášnivému milování beze zbytku.
  Od čtvrtka bude Slunce poškozeno. V lidech bude vyvolávat krutost. Obecně pak poškozené Slunce ve Štíru může přinést i ústrky ze strany přírody.
  Konjunkce Slunce s Jupiterem. Bude dodávat optimismus pouze do úterý po zbytek týdne ji potlačí nepříznivé aspekty.
  Do čtvrtka působí trigon Slunce s Uranem. Aspekt rozvíjí originalitu, vynalézavost a silnou touhu po nezávislosti. Stinnou stránkou pak bývá fakt že pokud lidé mají pocit neplněné touhy po nezávislosti často vyvolávají dramatické scény. Aspekt přeje televizi, rádiu, internetu.
  Kvadratura Slunce se Saturnem. Vytváří rozpor mezi vůlí, touhami a realizací. Přináší rozporné touhy vytahuje z podvědomí různé bloky a jedná se o dosti neurotický aspekt. Aspekt často vyvolává situační zvraty. Pozor by si měli dát kardiaci, neboť má tento aspekt škodlivý vliv na srdce. V kombinaci s předchozím aspektem se jedná o dost znervózňující kombinaci.
  Od úterý působí opozice Slunce s Marsem. Aspekt způsobuje plýtvání silami a energií v podstatě ve všech směrech naší činnosti. Je to aspekt který ohrožuje lidské životy lidé se chovají jako kdyby ztratili pud sebezáchovy. Vzhledem k tomu že jedná o aspekt vzpoury lze čekat i ústrky ze strany přírody.
  Ve čtvrtek se přidá ještě kvadratura Slunce s Neptunem. Přináší konflikt mezi vůlí a ideály. Lidé mají tendence jednat dvojace, honit se za přeludy. Mají snadno ovlivnitelnou vůli, jsou hyperemotivní. Aspekt přeje podvodům a zradě nejen v lásce ale i v ostatních oblastech.
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, stojí ve znamení Lva. V tomto znamení vůle je tento bod smyslnosti a pudů také vůli podřízeno. Pudová stránka bývá často sublimována do umělecké tvorby nebo jiných náhradních činností.
 • Merkur
  stojí ve znamení Střelce. V tomto znamení planeta umožňuje upřít myšlenky a vůli k jednomu cíli. Přeje studiu cizích jazyků, studiu filosofie, práv medicíny. Rozvíjí náboženské sklony a přeje autorům dobrodružných knih a cestopisů.
  Planeta  bude ale
  od úterý poškozena, bude způsobovat špatný odhad a omylnost. Pozor by si měli dávat lidé s oběhovými potížemi.
  Od úterý působí kvadratura Merkuru s Uranem, která v lidech vyvolává sklony kráčet proti proudu veřejného mínění, lidé bývají sarkastičtí a bloudí poněkud ve svých ideálech. Narušuje porozumění mezi rodiči a dětmi. Všichni jsme ohroženi při cestování, aspekt vyvolává i nervovou labilitu.
 • Venuše
  stojí
  do pátku ve znamení Střelce. Přeje smlouvám se zahraničím. V citové oblasti pak umožňuje navazování vztahů s cizinci. Díky podvojnosti znamení lze očekávat že vztahy prožité při tomto postavení planety budou mít tendence k opakování. Lidé sledují své ideály s láskou a planeta velmi přeje umění - především malířskému.
  Od soboty již Venuše bude stát ve znamení Kozoroha. Planeta v tomto znamení přeje především párům kde je mezi partnery velký věkový rozdíl. Obecně pak v lidech vyvolává spíše sklony k samotě. V umění přeje především zpěvu.
  Konjunkce Venuše s Plutem způsobuje že lidé vnímají lásku jako cosi osudového. Aspekt přímo vybízí k hledání milostného ideálu, ale lidé vztah často promarní kvůli jinému vztahu. Aspekt přeje erotické rafinovanosti, umělecké tvořivosti. Pánům pak může aspekt přinést krizi v souvislosti s milenkou.
 • Mars
  je retrográdní a stojí ve znamení Býka. V tomto znamení je planeta vždy poškozena. Planeta podporuje agresivitu a potlačuje v lidech citovost. Lidé po vlivem Marsova působení většinou marní energii orientací na peníze. Dejte si rozhodně pozor na prochladnutí, neb planeta přeje angínám a zánětům krku. Díky retrográdnosti bude působení Marsu stejně problematické jako minulý týden a bude zdrojem nepříjemností stejně jako minulý týden.
  Působení Marsu zhoršuje ještě kvadratura Marsu s Neptunem. Je to aspekt dosti zrádný a nebezpečný. V lidech vyvolává hyperemotivitu, vyhledávání absurdna a nadpřirozena, prostě iluze, útěky z reality. V každém případě zhoršuje významně schopnost chápat druhé. Dejte si pozor i na zlomeniny nohou.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Štíra. Znamení Štíra, nesoucí v sobě ničení a obnovu získává Diovu podporu. Postavení přeje obnově a osudovým změnám a dějům. Možná že postavení Jupitera pomůže pochopení dějů odehrávajících se v současnosti na naší planetě.
 • Saturn
  stojí ve
  znamení Lva. Planeta v této pozici trpí. Vše ovlivňuje politika. Kruté rysy Lva se zde volně rozvíjejí, vše systémové i systém sám může dospět až k diktatuře a tyranii. V podstatě se dá i říct že období bude přát všemu starému a konzervativním autoritám.
  Opozice Saturnu s Neptunem. Aspekt přináší zmatek v poznávání reality. Obecně se pak vykládá jako aspekt rozkladu, hroucení všech jistot. Nebezpečí od vodního živlu.
 • Uran
  je retrográdní a stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  je stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden budou nejsilněji působit Slunce, Mars a Pluto. Pozor ve druhé polovině týdne kdy nám hvězdy vyloženě nebudou přát.

Mějte se hezky...

Hade, 30.10.2005