Do nového týdne fotka ke které mne inspirovala povídka od Polly - A jeho postel... :
"...
a ono to přece jenom trochu bolí asi tak jako když jim někdo vysává oči třeba ty a zapínají televizi a čekají na počasí v naší společné lebce, která nás ovládá silou vůle."

 Vítám vás v novém týdnu. Po poměrně klidném minulém týdnu jsme měli poněkud méně klidný víkend. Jak jste mohli zaregistrovat v pátek byla velmi silná sluneční erupce a v sobotu zasáhla Zemi silná magnetická bouře, kdy Kp index našplhal na své maximum. Předpokládám že jste následky pocítili i na svých fyzických schránkách.
V sobotu se také otřásala Sumatra a je evidentní že vulkanické činnosti na tomto ostrově zdaleka není konec...

14May2005 05:05:23.9 2.7N 97.8E 10 mb=6.4 M*SED NORTHERN SUMATERA, INDONES1842
14May2005 05:05:17.1 0.6N 98.4E 30 Mw=6.8 M*EMS NORTHERN SUMATERA, INDONES0700
14May2005 05:05:16.2 0.6N 98.5E 33 MS=6.9 M*GSR NORTHERN SUMATERA, INDONES0636
14May2005 05:05:13.9 0.6N 98.4E 10 mb=6.5 M*EMS NORTHERN SUMATERA, INDONES0602
14May2005 05:05:18.4 0.6N 98.4E 30 M =6.9 M*NEI NORTHERN SUMATERA, INDONES0531

"Můžeme říci, že vlastně nevíme,co je to zlo, a proto nemůžeme tvrdit, že je něco zlé nebo dobré. Jisté však je, že nějaká bolest, i když pro naše dobro, je sama o sobě zlo, a už to stačí, aby bylo na světě zlo. Stačí bolest zubů, aby člověk přestal věřit ve Stvořitelovu dobrotu."

Fernando Pessoa - Kniha neklidu

Náhodná ukázka od mé maličkosti pro tento týden...


Mezinárodní vědecká zpráva "Meeting The Climate Challenge" varuje před nevratným poškozením podmínek života na Zemi. V důsledku globálního oteplování může dojít už do deseti let ke zhroucení klimatického systému. Odborníci nevylučují, že se tak stane ještě dříve.

Mnohé oblasti na planetě budou vystaveny extrémnímu suchu, zemědělská produkce bude znemožněna a lidé se budou potýkat s nedostatkem pitné vody. Svět budou obcházet smrtící pandemie a moře zaplaví rozsáhlé části pevniny.

Zprávu společně vypracovali britští, američtí a australští vědci sdružení do týmu s názvem "International Climate Change Taskforce". Hlavním poradcem týmu se stal šéf Mezivládního panelu OSN pro změny klimatu Rakendra Pachauri. Zpráva s jasně časově vymezenou hrozbou prudkých klimatických změn je posledním varováním před tím, než "ekologická časovaná bomba" exploduje. Více >>ZDE>>
Katastrofický scénář filmu Den poté se stává realitou


To, co se při sledování amerického katastrofického filmu Den poté zdálo jako vysoce nepravděpodobné, se začíná naplňovat. Vědci z Cambridgské univerzity prostřednictvím profesora Petra Wadhamse varovali, že studený proud v Grónském moři, který pohání Golfský proud, zeslábl o neuvěřitelných 75 procent. Už byly zaznamenány první příznaky narušené funkce oceánského výměníku. Více >> http://gnosis9.net/ko_golfsky.html
Roky jsem žil jen ze slunečního světla, tvrdí vědec

14.05.2005 13:23 - Německý vědec, odborník na rakovinu Michael Werner se stal předmětem velkého zájmu svých kolegů. Ti ho chtějí podrobit podrobnému zkoumání. Werner totiž oznámil, že čtyři roky téměř nic nejedl a že všechnu svoji energii čerpal pouze ze slunečního světla.

Werner údajně pil vodu smíchanou s malým množstvím ovocné šťávy. O svých podivuhodných zkušenostech vydal knihu nazvanou Život na základě světelné energie, která budí značný rozruch a rozpaky.

"Nemohu vlastně pořádně vysvětlit, co se v mém případě z vědeckého hlediska stalo, ale snad je to tak, že všechno, co člověk potřebuje, je trochu víry," uvedl ve své knize.

Tvrdí v ní například také to, že když svůj experiment zahájil, začal dokonce trochu přibírat na váze.

Jeho němečtí kolegové, kteří nyní zkoumají zdroj Wernerovy energie, říkají, že energie ze slunce mohou fotosyntézou získávat jen rostliny. Nedokáží také vysvětlit, jak se mu podařilo zůstat zdravý.

"Není možné žít jen z toho, co poskytne ovocný džus. Chybí tady mnoho životně důležitých proteinů a tuků," namítá šéf německé společnosti pro výživu Helmut Oberritter. Dodává, že v každém případě je třeba tento podivný experiment řádně prozkoumat a hledat nějaké vysvětlení.
ČTK , iDNES
Převzato: www.halonoviny.cz

KÁHIRA - Pyramidy v egyptské Gíze byly původně barevně zdobeny.

Používala se k tomu mimo jiné i červená barva, kterou Egypťané za dob faraonů získávali z oxidu železitého. Archeologové nedávno poblíž pyramid našli pečetě panovníka Chufua, který posílal do pouště pro barvivo vojáky. Sdělil to egyptský ministr kultury Farúk Husní.

Pečetě o velikosti krabičky zápalek označují hodnosti vojáků. Jsou z kamene a hlíny a vydával je panovník Chufu, známý také pod jménem Cheops. Vládl v letech 2551 až 2528 před naším letopočtem a nechal postavit největší z pyramid v Gíze.

Pečetěmi se označovaly i předměty vojenských oddílů, které Cheops vysílal pro oxid železitý. Získávalo se z něho červené barvivo, které se používalo k dekoracím pyramid i pohřebních předmětů, řekl šéf egyptské Nejvyšší rady pro památky Zahí Havás.

V okolí pyramid se našlo asi 50 zlomků keramických nádob s Cheopsovými pečetěmi. Nádoby tak byly oficiálně označeny pro misi hledačů oxidu železitého. Z nápisů na nádobách lze vyčíst, že skupina pátračů sestávala ze 400 mužů a kuchařů, kteří pro hledače opatřovali jídlo. V okolí pyramid se také našlo mnoho kožených vaků se zbytky oxidu železitého.

11. května 2005, (čtk)

 


 A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 18.5.2005 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Venuše Mars a Saturn, síla ostatních planet bude vyrovnaná. Týden skutečně nepřeje citům a díky společnému působení těchto tří planet může být poměrně neklidný až výbušný.

Mějte se hezky...

Hade, 15.5.2005