Nahoru ]Krajina Zděšení...prostě fotografie pro Polly a ...(:-) )
Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden jsem na titulku přidal dva dle mého názoru zajímavé odkazy, pokud jste je nezaregistrovali tak rozhodně nakoukněte.
Pokud se chcete ještě jednou podívat na fotky které prošly "týdnem", tak vězte že jsem opět trochu rozšířil Fotogalerku2, kam přibylo její další pokračování.

"Jak by se ti líbilo s masochistou, který by ostatním činil tak, jak by chtěl, aby činili oni jemu? "

Richard Bach - Iluze

Náhodná ukázka od Polly pro tento týden...

A do nového týdne velmi poučná historka od Táni:-)

síla internetu, :o)))


Tak to je vážně síla, lidi!
Jarek Nohavica bude v ostravském klubu Parník koncertovat 27. a 28. prosince, vždy v pět a v osm, což jsem zjistila minulý týden. Parník prodává vstupenky na tyhle koncerty výhradně přes internet, začínali dnes ve tři hodiny. Tož si říkám, že vstupenky budou pěkný dárek pro taťku k vánocům a David chce jít taky, takže tu celý den vymýšlíme strategii, jak stihnout objednávku, protože Jarek koncertuje taky v Čez aréně, kam se lístky prodávaly jen na místě u pokladny a bylo vyprodáno do hodiny.
Tak jsme si předvyplnili údaje ve formuláři objednávky a domluvili jsme se s administrátorem, že nám zamkne firemní web od tří do tří nula pět, abysme měli fakt volnou linku, sedíme u odpočítávadla a obnovujeme stránku pořád dokola, abysme stihli objednat, protože klub Parník má kapacitu 100 míst. Deset minut před třetí se obnova stránky značně zpomalí, nervozita vrcholí, zdá se, že online je asi sto tisíc konkurentů, kteří nám chtějí lístky vyfouknout, sakra! A fakt, přesně v patnáct nula nula se u koncertu ztratí poznámka "nelze objednat", takže rychlostí blesku vyklikáme údaje do objednávky a rychle ODESLAT! A ještě pár vteřin napětí, zdalipak jsme se vešli do stovky?
................
..................
........................
................................
......................................

HOSANA NA VÝSOSTECH!!! "Děkujeme za Vaši objednávku, lístky máte v kase!"
A u koncertu už zase svítí doplněk "nelze objednat", :o))))
Ale mi to ne-va-dí, já svý lístky mám, tatínkovi k vá-no-cům, hujaja!

Zdravím do světa, blíží se kometa, :o))))

TK

Diskusní příspěvky z Parníku, 15:05
Sarka:
Je to podvod. Sedim tady dnes od 14.55 a ted se mi uz minutky hezky nacitaji a stale nelze objednat. Delejte si blazny z nekoho jineho. Vypadalo to, ze se muzeme tesi na nejakou uroven, ale lepsi je podle vseho jit do fronty a ostat si to.
Petross:
Mila slecno, nejspise Vam nikdo nerekl, ze musite taky semotamo refreschnout (obnovit=klavesa F5) stranku... Jinak nebudete moci objednat ani na vanoce :o)


Ještě větší síla, lidi, :o))))


Dneska přijdu do práce, hned dole u Iris se chlubím, že mám lístky na Nohavicu, což Iris těžce nese, co prý to jsem za kamarádku, když na ni nemyslím, tož to ona mě do Ostravy nevezme, to ať si vybiju z hlavy, :o) Tak se smiluju a odkážu ji na Davida, kterej včera uspěl dvakrát a jeho kamarád prý pětkrát, třeba jí dva lístky nechají. A David „Jasně, jeden za pětikilo!“ „Beru!“ křičí Iris do founu a poskakuje kolem stolu šťastná, že půjde na koncert. Tak jsem zachránila naše kamarádství a mířím k sobě do věže, zapnu PC a majl – a je to tady přátelé, z Parníku mi potvrdili majlem moji objednávku, jásám nahlas – a vedle mě David ztuhne, ksicht se mu protáhne na dvojnásobek „Mně žádný majl sakra nepřišel!“ Tož ztuhnu i já, protože to znamená, že lístky nemá ani Iriska a bude na mně zlá. Hned míříme na www.klub-parnik.cz, a vážně, kdo nedostal majla, nemá nic. David volá kamaráda, taky mu nic nepřišlo, takže nejenže Irisa přijde zkrátka, ale ani David se neprobojoval! Takže tu teď chodí ode zdi ke zdi a mumlá si pod fousy „kuvakurvakurvakurvakurvakurvaKURVA!“
Běžím dule za Iris a vysvětluju jí, jak to je, že lístky nejsou, a už trpím, protože je mi jasný, že budu muset Irisce dva lístky nechat, ač jsem myslela, že si uděláme rodinný vánoční koncert s Jarkem. Ale ještě mám naději, dneska jedem do Ostravy, pro lístky a pro boty, tož som sa s Iris domluvila, že jestli si vyberu boty dražší, než za dva tisíce, ty dva lístky jí nechám, :o))) Takže Iris má VELKOU šanci, :o))))

Zpráva z Parníku o počtech „úspěšných“ žadatelů:

27. 12. - 17.00 839 žadatelů

27. 12. - 20.00 1015 žadatelů

28. 12. - 17.00 408 žadatelů

28. 12. - 20:00 314 žadatelů

Objednávky zpracujeme a všem, kteří se dostali do první 1OO-ky dáme zprávu emailemZdraví šťasná majitelka lístků!!!
TK


Jako vždy oblíbený důvod pro další osekávání svobod - terorismus. Velký bratr se dívá, poslouchá, a je stále s vámi....
Rada Evropské unie navrhuje sledování všech hovorů, e-mailů i SMS
David Novák
Rada Evropské unie navrhuje, aby telekomunikační společnosti povinně archivovaly všechny informace o osobách, kterým občané EU volali, včetně místa, odkud byly tyto hovory vedeny. Tyto informace by v případě přijetí návrhu, museli operátoři archivovat po dobu jednoho roku.

Záměr je z návrhu zřejmý - pomoc v boji s terorismem. Po každém zavěšení sluchátka by pak zůstal archivován zdroj, cíl volání, datum, čas, místo a doba hovoru. Návrh se navíc vztahuje i na e-maily a SMS. Informaci přinesl server www.publictechnology.net.

Minulý týden zablokoval operátor Swisscom kvůli boji s terorismem 130 000 předplacenek. Pokud vás zajímá, jak je to nyní u nás s policejními odposlechy, přečtěte si tento článek.

http://mobil.idnes.cz/aktuality/eu041207.html
Převzato: www.idnes.cz

Nejstarší důkaz o víně pochází z Číny


08.12.2004 09:22 - Nejstarší důkazy o výrobě vína zřejmě pocházejí z Číny. Vědci je objevili na úlomcích keramiky z roku 7000 před naším letopočtem. Experti při laboratorních testech našli stopy po míchaném kvašeném nápoji z rýže, medu a hroznového vína či hlohu.


Agentura Reuters napsala, že stopy po kvašeném nápoji byly v 9000 let starých keramických nádobách ze současné severočínské provincie Che-nan. Ve studii zveřejněné v pondělí v odborném časopise americké akademie věd (PNAS) o tom informuje Patrick McGovern z Pensylvánské univerzity.

"Tyto důkazy patrně nasvědčují tomu, že Číňané vyvinuli kvašené nápoje dřív než lidé na Blízkém východě či snad ve stejné době," sdělil McGovern agentuře Reuters. "Možná v této době existovalo mezi Blízkým východem a střední Asií nějaké nepřímé spojení," dodal.

Keramika pochází z archeologického naleziště Ťia-chu, které leží v povodí Žluté řeky a je proslulé výjimečnými kulturními památkami. Mezi nimi jsou například pozůstatky starých domů a vypalovacích pecí, rytiny v tyrkysech, kamenné nástroje či kostěné píšťaly považované za první známé hudební nástroje.

McGovern rovněž analyzoval vzorky 3000 let starého vína z hermeticky uzavřených bronzových nádob objevených na pohřebišti dynastie Šang v údolí Žluté řeky. Podle něj čirá tekutina vydržela díky tenké vrstvě rzi, která nádoby zapečetila.

Zbytky vína vydávaly údajně rozeznatelnou květinovou vůni. Stará vína, ponechávaná v hrobech vysoko postavených osob pro posmrtný život, byla kořeněna bylinami, květinami či pryskyřicemi. Jak tvrdí McGovern, jedna z nádob z Číny obsahovala i stopy pelyňku, takže nápoj v ní mohl být ranou podobou absintu.

Dosud nejstarší doklady o produkci nápojů vzniklých kvašením byly datovány rokem 5400 před naším letopočtem a nalezeny byly v neolitické lokalitě v Íránu, uvádí Reuters.
ČTK

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 15.12.2004 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Střelce. V tomto znamení jsou lidé ovládání ideály, které potřebují pro podepření vůle a cestu vpřed. Postavení je příznivé pro společenské styky, akce, přeje filosofii, cestování.
  Konjunkce Slunce s Plutem směřuje lidskou vůli k destrukci a následné rekonstrukci. Lidé jsou ovládáni pudy, sexualitou, temnem a tajemnem. Citům vzniklým pod tímto aspektem dává do vínku neúprosnou osudovost. Cesta do vlastního nitra a podvědomí bývá často provázena úzkostí.
  Do středy bude konjunkce Slunce s Merkurem pomáhat prosazení inteligence.
   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Raka. Postavení přeje vychutnávání smyslnosti a představivost transponuje a rozšiřuje erotickou sféru.
   
 • Merkur
  je retrográdní a stojí ve znamení Střelce. V tomto znamení planeta umožňuje upřít myšlenky a vůli k jednomu cíli. Přeje studiu cizích jazyků, studiu filosofie, práv medicíny. Rozvíjí náboženské sklony a přeje autorům dobrodružných knih a cestopisů. Díky retrográdnosti bude ale myšlení poněkud zpomalovat.
  Konjunkce Merkuru s Plutem bude způsobovat že budeme své okolí posuzovat ze sexuálního hlediska. Aspekt také umožňuje zkoumání v jakékoliv oblasti a umožňuje lépe pochopit i vlastní podvědomí.
  Do čtvrtka bude působit sextil Merkuru s Neptunem. Aspekt zvyšuje představivost, dodává uměleckou inspiraci, intuici zvyšuje u nadaných jedinců až k jasnovidnosti. Pomáhá zkoumání skrytých věcí a jevů. Pomáhá rozplétat zmatky.
  V pátek předchozí aspekt vystřídá konjunkce Merkuru s Venuší. Aspekt vede ducha ke krásným a příjemným věcem. Přeje milostné korespondenci, zlepšuje vyjadřovací schopnosti, přeje pokoušení a něze. Obecně pak nosí úspěch těm kdo zabývají literaturou.
   
 • Venuše
  stojí do čtvrtka ve znamení Štíra. V tomto znamení je planeta vždy poškozena. City jsou buď redukovány jen na sex, nebo sexualita naopak sublimuje do tvořivosti. V každém případě postavení citům škodí, vnáší do nich stíny smutku a pocity marnosti. 
  Od pátku
  bude Venuše stát již ve znamení Střelce. V tomto znamení planeta přeje umění, cestám za zábavou a uzavírání smluv z oblasti umění. Planeta pomáhá jít s láskou za ideály. Obecně pak přeje legalizování milostných vztahů. 
  Konjunkce Venuše s Marsem bude zvyšovat erotické cítění.
  Do čtvrtka bude působit trigon Venuše se Saturnem. Aspekt přeje dlouhodobým vztahům, neměnné oddané lásce prověřené časem.
  V pátek tento aspekt vystřídá kvadratura s Uranem. Tento aspekt působení Venuše poněkud zhorší. Tlačí lidské city směrem k výstřednostem. Často způsobuje prudké zlomy v lásce a tím způsobeným náhlým rozchodům. Nicméně aspekt přeje všem kdo se zabývají módou, filmovým uměním. Aspekt přináší prudké citové prožitky.
   
 • Mars
  stojí ve znamení Štíra. Planeta v tomto znamení symbolizuje mýtus Lucifera, vzpírajícího se světlu. Planeta přeje vzpouře, neúprosným a tajným činnostem. Lidé rádi mění děje, situace, vžité zvyklosti, energii investují do změn. Planeta v tomto znamení přeje S-M vztahům.
  Trigon Marsu se Saturnem podporuje činnost časem. Jedná se o pevný aspekt který dodává pevnost a odvahu překonávat překážky, nicméně škodí citům, neboť lidi jimi pohrdají. Aspekt působí proti zpohodlnění a pocitům bezpečí. 
   
 • Jupiter
  stojí ve znamení Vah. Jupiter v tomto znamení vnáší vše co je společné či společenské do individuálních osudů. Lidé se více otvírají a zajímají se o veřejné dění. Jupiter přeje rozkrývání širokých souvislostí v událostech kolem nás. Za zmínku stojí fakt že Váhy jsou tradičně spojovány s Čínou a tak lze očekávat že pod vlivem Jupitera dojde k většímu otevření Číny světu a růstu jejího vlivu na svět.
  Trigon Jupitera s Neptunem rozvíjí duchovnost, plodnost a okultní síly. Zajímavé je že aspekt je často vykládán jako návrat vůdce.
   
 • Saturn
  je retrográdní a stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
   
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji bude působit Mars a Jupiter.

Mějte se hezky...

Hade, 12.12.2004