Nahoru ]


Vítám vás v novém týdnu. Jak vidíte na fotografii ať se nám to líbí nebo ne podzim je pomalu tady... Buďme rádi že je alespoň tak vlídný jak na Nymburském přístavu a neprobíhá tak divoce jako v Americe,
kde jeden hurikán střídá druhý a celý letošní podzim se mění v jednu velkou tragedii. Jen pro představu například následující článek:
http://lidovky.centrum.cz/svet/clanek.phtml?id=293647.
Rozhodně si nechte ujít aktualizaci "Kamenných stránek" kam přibyla stránka o Sardinii a opravdu stojí za shlédnutí.

"„Která část vašeho těla je nejošklivější? Někteří říkají, že váš nos. Jiní, že palce u nohou. Ale já si myslím, že to je vaše mysl. Řekl bych, že to je vaše mysl…"

Frank Zappa

Citátek od mojí maličkosti pro tento týden...


A do dalšího týdne poučné povídání od Táni:

Zapni si repráky a určitě se na to podívej! www.mmj.pl/~cichy/motylek.swf

Jinak je to dobrý, když nepočítám ty úděsně vysoký finanční náklady na začátku školního roku, je to príma. Včera byly třídní schůzky - a já se z toho nepodělala, ne tedy že by moje fobie z učitelek ustoupila, ale napadlo mě, že když taťka Libor odmítá na schůzky chodit, že bych tam mohla za sebe vyslat Liborka, :o))) No a jo, Liborek souhlasil, nadmul se pýchou, jakým důležitým úkolem ho pověřuju a všechno, co účka říkala si poctivě zapsal do mobilu, :o) Jasně že nešlo o nic jinýho než o výčet všeho, co ještě musíme zaplatit, :o) Vlastně taky se ve škole ptají, jestli zas povedu kroužek, no zbejvá mi něco jinýho? No nezbejvá, Vojta je furt mimo, škola ho absolutně netankuje, já vím, že se to časem zlepší, ale když si vzpomenu na sebe, tak JÁ jsem tedy začala chápat, co se po mně ve škole vlastně chce, až když mi bylo asi patnáct. Vojtovi je osm, čeká mě sedm těžkých let, neb jsem si dala závazek, že ho musím udržet na kontaktní trojkové hladině, aby - až se probere - nebyli ostatní příliš daleko před ním, :o) A nedílnou součástí téhle mé kontaktní strategie je samozřejmě moje absolutně nezištná pomoc škole v mimoškolních aktivitách, :o) Dneska je třídní schůzka na gymplu, jednu chvilku mě napadlo, že tam by mohl místo mě zajít Vojta, ale přece jen, tohle by mi asi neprošlo.

Dnes se mi zdálo, že slunce se zvětšilo na pětinásobek své dnešní velikosti a na obloze se přestěhovalo ze západu na východ. Bylo velkolepě hrozivé, přesto mě napadaly jen malé myšlenky: "Chudáci vlaštovky, teď místo na jih poletí na sever a zmrznou."

Zdravím do světa!

TK


Bushovy přebrepty jsou podle lékaře způsobeny počínající demencí

BOSTON - Americký prezident George Bush není hloupý, je jen blázen; nebo se u něj začíná přinejmenším projevovat počínající stařecká demence. K takové diagnóze dospěl na základě rozboru pověstných Bushových přeřeknutí michiganský lékař Joseph Price, kterého citoval americký list The Boston Globe.
Takzvané "bushismy" jsou pravidelně zaznamenávány a v USA vyšlo i několik jejich sbírek, připomíná deník. Jeden z nejznámějších například zní: "Naše země nachází v rodinách naději, tam křídla dostávají sny." Nebo také: "Vím, že lidské bytosti a ryby spolu mohou žít v míru." Či: "Slibuji vám, že budu naslouchat tomu, co tu bude řečeno, i kdybych tu nebyl."

Povedený přebrept se Bushovi podařil i letos v srpnu při projevu, který měl v Bílém domě u příležitosti podpisu nového rozpočtu ministerstva obrany. "Naši nepřátelé jsou vynalézaví a nápadití. My také. Nikdy nepřestanou hledat nové cesty, jak ublížit naší zemi a našemu lidu. My také ne," prohlásil tehdy.

Podle Price jsou tyto přebrepty ukázkou toho, co lékaři "nazývají fabulací, a jsou rovněž příznačné pro demenci. Osmapadesátiletý šéf Bílého domu by se měl co nejdříve začít léčit," upozorňuje lékař.

Mistrem přeřeknutí byl i bývalý americký prezident Ronald Reagan, který stál v čele USA v letech 1981 až 1989 a který zemřel v červnu ve věku 93 let na Alzheimerovu chorobu. Jednou například prohlásil, že počet chudých "začal klesat, ale pokračuje v růstu". Tyto "boty" byly často vysvětlovány Reaganovým věkem - do Bílého domu byl poprvé zvolen v 69 letech.

Autor: ČTK
 
Moc pijete, vzkazuje Čechům WHO


PRAHA - Češi byli loni čtvrtí v Evropě ve spotřebě alkoholu. Tento údaj zveřejnila ve svém čerstvém průzkumu Světová zdravotnická organizace (WHO) a dodala k němu výtku, že Češi nemají chuť své návyky měnit.

WHO si stěžuje, že čeští politici ani úřady nedělají takřka nic pro to, aby spotřebu piva, vína nebo lihovin ve své zemi omezili.
Česko proto jako jedna z mála zemí nezískalo v hodnocení opatření, která omezují přístup obyvatel k alkoholu ani jediný bod.
"Panuje zde celková nechuť cokoli měnit. Pro jakoukoliv vládu je samozřejmě nepopulární snižovat dostupnost alkoholických nápojů, nebo dokonce národního nápoje, jakým je zde pivo," řekl včera předseda Výboru pro návykové látky České lékařské společnosti Petr Popov, který studii WHO představil.
Ještě před padesáti lety připadly na jednoho obyvatele tehdejšího Československa včetně kojenců čtyři litry čistého alkoholu ročně. Dnes je to deset litrů a vztaženo jen na dospělé dokonce téměř patnáct litrů. Češi tak vypijí téměř dvakrát tolik alkoholických nápojů ročně než sousední Poláci.
Polovinu z tohoto množství tvoří pivo, třetinu destiláty.

Světová zdravotnická organizace (WHO) dala Česku jasné doporučení, jak by se měla spotřeba alkoholu omezit.
Navrhuje například vymezit hodiny, dny a místa, kde by bylo možné alkoholové nápoje prodávat. A rozhodně by uvítala, kdyby politici zvýšili daň z prodeje alkoholu. WHO také považuje za důležité omezit reklamu na pivo, víno a lihoviny.
Česko jako jedna z mála evropských zemí nezavedlo povinné licence k prodeji. Navíc patří ke státům s nejlevnějším alkoholem ve vztahu k nealkoholickým nápojům.
Podle Popova z Výboru pro návykové látky České lékařské společnosti se vláda omezením brání, protože nechce přijít o bezprostřední příjmy do státního rozpočtu.
"Naši političtí představitelé nevěří, že stát nezchudne, když sníží dostupnost alkoholu. V zemích, kde omezení platí, ale ekonomický krach nenastal," uvedl včera Ladislav Csémy z Psychiatrického centra Praha.

***

Spotřeba alkoholu v Evropě

1. Lucembursko 17,1
2. Portugalsko 16,6
3. Irsko 15,8
4. Česká republika 14,9
5. Francie 13,3
6. Německo 12,5

Pozn.: Údaje jsou v litrech 100% alkoholu na dospělého za rok
Pramen: WHO

Lidové noviny, 15. 09. 2004, dom, čtk
 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 22.9.2004 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí do středy ve znamení Panny. V tomto znamení je sluneční oheň a žár zklidněn a rozumně vyvážen analytickou inteligencí Merkura, vládce znamení. V tomto znamení v lidech Slunce rozvíjí soudnost, bystrost. Slunce přeje povoláním souvisejícím se zdravím,medicínou, letectvím.
  City jsou v pod vlivem tohoto znamení poněkud chladně analyzovány a v lidech se může projevovat nedostatek vášně.
  Od čtvrtka již bude Slunce stát ve znamení Vah. Slunce je zde v pádu a je ve znamení smířlivosti a ženského principu. Lidská vůle je snadno ovlivnitelná, zaměřená na společenské cíle a aktivity. Slunce velmi rozvíjí citovost.
  Konjunkce Slunce s Marsem spojuje vůli s činností dává energii a schopnost zvládat i hůře řešitelné děje a situace.
  Konjunkce Slunce a Jupitera dává sílu k dosažení nějakého ideálu. Aspekt podporuje optimistické myšlení a soudnost.
  Konjunkce Slunce s Merkurem zlepšuje intelekt a dává vyniknout inteligentním řešením a postojům.
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Raka. Postavení přeje vychutnávání smyslnosti a představivost transponuje a rozšiřuje erotickou sféru.
   
 • Merkur
  stojí do ve znamení Panny. V tomto znamení je planeta v plné síle. Přeje lékařství, v lidech rozvíjí tendence k sebeanalýze. Inteligence je spíše materialistická a opatrná.
  Konjunkce Merkuru s Marsem nám bude dodávat mentální energii, ale zároveň i silně zvyšovat kritičnost. Aspekt posiluje smysl pro humor.
  Konjunkce Marsu s Jupiterem bude rušena až do pátku kvadraturou s Plutem. Nicméně na víkend nám bude zajišťovat soulad mezi inteligencí a úsudkem, dává optimismus a úctu k formě. Přeje literatuře.
  Na víkend se krom toho ještě přidá sextil Merkuru se Saturnem, který zvyšuje intelektuální ctižádost a dává hloubku myšlení a prozíravost. Jinými slovy víkend bude intelektu silně nakloněn.
   
 • Venuše
  stojí ve znamení Lva. Vztahy navázané v tomto znamení bývají většinou pevné, postavení rozvíjí sklony k zjemnělosti a touhu po přepychu. Stinnou stránkou bývá že lidé mají pod vlivem planety postavený svůj milostný ideál příliš vysoko a tak není navazování milostných kontaktů právě jednoduché. Planeta přeje uzavírání smluv z oblasti umění.
  Trigon Venuše s Plutem bude rušen až do čtvrtka opozicí s Neptunem. Od pátku již bude působit a po dlouhé době bude konečně Venuše příznivě nakloněná citům. Aspekt jitří city a připojuje k nim vždy dávku osudovosti. Aspekt se také vyznačuje tím že často dochází k znovuobnovení vztahů či smluv.

   
 • Mars
  stojí ve znamení Panny. V tomto znamení rozvíjí planeta jemnou a živou inteligenci. Přeje průmyslu a lékařským vědám. Zvyšuje strategické schopnosti a efektivitu v jakýchkoliv činnostech.
  Mars v konjunkci s Jupiterem je spíše mužským aspektem. Dává schopnost ovládat události a rozhodnost.
  Do úterka sextil se Saturnem přeje dlouhodobým činnostem, dává odvahu a pevnost. Aspekt působí proti zpohodlnění a pocitu bezpečí, dává odhodlání a je jak dělaný pro vyřešení problémů se kterými člověk dlouho stál bezradně.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Panny. V tomto znamení je planeta poškozena. Přeje pouze obchodu. Lidé pod vlivem Jupiterova působení mají problémy s pochopením skutečných citů a duchovna. Planeta způsobuje že vše se topí v přízemnostech, konzumním způsobu života. Roste i nebezpečí mezigeneračních konfliktů a střetů s těmi kdo představují opačný pohled na život.
   
 • Saturn
  stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
   
 • Uran
  je retrográdní a stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je retrográdní a stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce a je retrográdní. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů. Díky retrográdnosti mohou být ponory do skrytých tajemství až nebezpečné.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Merkur síla ostatních planet bude vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 19.9.2004