Nahoru ]


Vítám vás v novém týdnu. Úplně nejdříve bych vás upozornil na novinky z minulého týdne:
Nancy z týmu Zetatalk tvrdí že 25.3.2003 zahlédla Planetu X pouhým okem, najdete tu  konečnou grafika ilustrující postup Planety X  podle dat poskytovaných ZetaTalk. Zdá se že již brzo přijde rozuzlení pozorování prezentovaných ZetaTalk...
Byly aktualizovány Agrimonrixovy stránky megalitických památek - přibyla stránka o kameni u Kamenného Mostu.

Co říct do nového týdne? Tváří v tvář každodenní realitě plné umírání nevinných a podivnému tanci na potápějící se lodi mě vážně nějak nic nepadá. Chca nechca člověk přemýšlí nad tím vším, nad smyslem lidských životů a výsledek? Nic moc.. Tak snad jako úvod do nového týdne následující citátek který mi poslala Polly:
...tak je to i s časem. Jak dlouho jsme viděli svou matku, milenku, dítě či to, co nám bylo nejdražší a nač jsme se dívali cele hodiny? Nepatrný zlomek vteřiny trvalo každé vidění. Setkaní zraku déle netrvá; to, co jest předtím,
jest jen hledáni; to, co jest potom, jest jen oslněni. A sečtou-li se všecky okamžiky nejkrásnějšího vidění celého života, či všecky okamžiky, kdy jsme opravdu viděli, činí tento součet nejvýše deset vteřin za celý život a
nejšťastnějších lidi tohoto světa. U některých nečiní ani celou vteřinu za celý život, třebas sebedelší. Tak krátký jest náš čas a náš život. Můžeme žíti nejvýše deset vteřin. Ale žijeme též nejvýše třebas jen vteřinu nebo část vteřiny. To jest cely náš život. Proto se vláčíme padesát, šedesát,
sedmdesát let po světě.

z meditace Kdybych - J. Durych
 

 Policie uvěznila dvě nositelky Nobelovy ceny míru
(27.3.)
Při mírové demonstraci před Bílým domem zadržela dnes policie paní Mairead Corrigan Maguire, nositelku Nobelovy ceny z roku 1976, a paní Jody Williams, která obdržela tuto cenu v roce 1997.
Obě demonstrovaly v parku Lafayette před prezidentským sídlem, přičemž v ruce držely nebezpečné zbraně: růže a obrázek jedné z obětí amerického osvobozování.
Policie naštěstí ví, jak se s takovými podvratnými živly vypořádat. Nasadila oběma pouta a odvedla je k výslechu. Spolu s nimi bylo zatčeno devět dalších protestujících z počtu asi šedesáti.
V době demonstrace byl prezident Bush na Floridě.
V New Yorku zase policie zavřela 16 demonstrantů, kteří se odvážili vystoupit proti Izraeli. Měli oděv postříkaný symbolickou krví a trička s nápisy "svědek izraelských válečných zločinů". Oficiálním důvodem zatčení v tomto případě bylo blokování dopravy na Mahattanu.
Zdroj: Reuters


Zdroj: www.zvedavec.org
USA krade Iráčanům jejich vlastní potraviny a v zápětí je distribuuje jako "americkou pomoc"

(28.3.)

Za poslední týden zadrželi Američané všechny lodi v Perském zálivu vezoucí humanitární pomoc pro Irák v rámci programu Oil for Food - Jídlo za naftu. Od včerejška jsou všechny tyto lodi vykládány v Kuvajtu. Vyložená pomoc je doručována americkou armádou do Iráku a zde distribuována a prezentována Iráčanům jako "AMERICKÁ HUMANITÁRNÍ POMOC", jako součást jejich programu pro znovu vybudování Iráku.

Tato akce už vyvolala řadu protestů u OSN. Američané ji vysvětlili svým unilaterálním rozhodnutím zmrazit všechen irácký finanční kapitál u OSN. Tento kapitál nyní Američané považují za své vlastnictví a budou plně rozhodovat o jeho použití. Kapitáni zadržených lodí nazvali takové počínání pirátstvím.

Osobně si myslím, že to je více, než pirátství.

Nejstarší meče byly nalezeny v Turecku
FLORENCIE

Italští archeologové nalezli v Turecku nejstarší meče na světě. Jde o devět mečů starých nejméně pět tisíc let. . Na archeologické konferenci ve Florencii to oznámila ředitelka italského archeologického výzkumu v zahraničí Marcella Frangipaneová. Meče a další kovové artefakty byly odkryty již před třemi lety v lokalitě Arslantepe.
Jejich konzervace a analýza byly završeny v těchto dnech a definitivně potvrdily, že tyto věci byly vyrobeny 3000 let před naším letopočtem. Poklad byl nalezen v základech soustavy paláců tehdejšího vládce Arslantepe, vybudovaného v dobách, kdy Anatolie tvořila kolébku civilizace ve východní části Středozemního a Černého moře.

Zajímavé byly i další nálezy v pozůstatcích paláců, vybudovaných v letech 3350-3000 před naším letopočtem. Některé budovy sloužily evidentně jako sýpky a skladiště dalších potravin ze značně rozsáhlé oblasti, což svědčí o tom, že vládce Arslantepe byl mocný.

Pro spravování rozsáhlého území musela již tehdy existovat propracovaná administrativa, jak dokazuje nález 2000 keramických pečetidel. Ta umožňovala bez použití písma zaznamenávat odevzdávání daní a registrovat některé účetní a obchodní operace, píše agentura AFP.
 

Reuters: Indické muzeum sexu chce hlavně bořit tabu
10:10 - 27.3.

BOMBAJ (Indie) 27. března (ČTK) - Dovíte se všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu, ale báli jste se zeptat. První muzeum sexu v Indii se nachází v západoindické Bombaji a návštěvník se v něm vydává na cestu světem, který je dosud v tradicemi svázané zemi považován za tabu. Ale stejně jako podobná zařízení v západním světě, i bombajské muzeum chce raději vychovávat než polechtat.

"To není místo, které vzbudí vášně. Navrhli jsme to muzeum jako výchovný prostředek, který poskytne správné informace," vysvětluje doktor Arvind Šáh, zakladatel muzea.

Zastrčené ve sto let staré budově nedaleko červené čtvrti předvádí muzeum zároveň staré texty vedle moderních karikatur i modelů, které mají vyškolit lidi v oblasti zahrnující vše od reprodukce až po nebezpečnou nemoc AIDS.

"Poprvé jsem se dověděl, jak přichází na svět dítě," říká 22letý Šér Sinh, otec sedmiměsíčního mimina.

Muzeum, které se jmenuje Antaranga čili Vnitřní já, na začátek předvádí abstraktní kresby propletených párů a verzí z Kámasútry, starověkých indických pojednání o umění milovat.

Expozice jsou směsí akademického a explicitního.

Kromě hliněných soch božstev sexu muzeum používá také modely lidských pohlavních orgánů ze skleněných vláken a nechybí tu ani sousoší Adama a Evy ve vášnivém objetí.

"Proč se stydíme? Mladí lidé mají obvykle nejasno. My jim to musíme objasnit," zdůraznil doktor Šáh.

16letý student Ráhul Džádhav říká, že se cítí trapně, když se dívá na nahé figury, nicméně je ale podle něj muzeum "skladištěm informací".

Expozice ale nenabízí jen sexuální výchovu, rovněž se snaží varovat před nákazou AIDS prostřednictvím skutečných životních příběhů, vysvětlování, jak používat prezervativy, či ilustrací viru HIV znázorněného coby supa požírajícího lidské tělo.

V Indii je kolem čtyř miliónů lidí, kteří jsou nakaženi virem HIV nebo již mají jím způsobenou nemoc AIDS. V tom jí konkuruje snad jedině Jihoafrická republika. A zdravotní experti varují, že počet nakažených může stoupat po spirále, jestliže nebudou přijata urychlená opatření.

Zatímco kritikové tvrdí, že muzeum je až poněkud příliš explicitní, návštěvníci si pochvalují, že to je dobrý způsob výchovy v zemi, kde se lidé jakémukoliv hovoru o sexu pečlivě vyhýbají.

hit pz

 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 26.3.2003 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Skopce. Znamení Skopce je ovládané Marsem. Toto znamení symbolizuje válečnické ideály. Slunce je v tomto znamení povýšeno, dodává lidem energii a vitalitu.
  Konjunkce Slunce s Merkurem do čtvrtka bude oživovat naši mentální stránku.
  Trigon Slunce s Jupiterem umožňuje korunovat činnost úspěchem. Aspekt posiluje soudnost a bude nám dodávat vitalitu. Ve středu ale aspekt končí.
  Slunce v sextilu s Neptunem posiluje představivost, lidé se nechávají unášet svými ideály. Aspekt přeje hudbě a okultismu, podporuje inspiraci a rozvíjí talent.
   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Býka. Lilith v Býku umožňuje rozpínání smyslnosti  a její působení závisí především na postavení Venuše. Lilith v Býku zvyšuje nebezpečí že pudy a vášeň budou suplovány zištností a materiálnem. Díky sextilu s Venuší v první polovině týdne bude její působení dosti silné.
 • Merkur
  stojí ve znamení Skopce. Oživuje ducha, lidé mají sklon k diskusím, sarkasmům, planeta v tomto znamení bude přát mluvčím, politikům, advokátům. Přeje i grafikům a spisovatelům satiry.
  Do středy působící sextil Merkuru se Saturnem nám bude v první polovině týdne zlepšovat soustředění a prozíravost. Přeje filosofii, matematice.
  Přesně to samé nám ale od pátku bude poškozovat sextil Merkuru s Uranem. Na druhou stranu ale tento aspekt přeje nezávislému, rychlému myšlení. Přeje médiím, reklamě a zkoumání kosmu.
 • Venuše
  stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení je planeta dobře umístěna. Zvyšuje obecně i lásku a milosrdenství mezi lidmi (snad dostane v tomhle krutém světě aspoň malou šanci prosadit se...). Často se u citlivějších jedinců mohou projevovat vizionářské sny. Planeta přeje hudbě.
  Konjunkce Venuše s Uranem zvyšuje prudkost citů, které bývají prudké a idealizované.
 • Mars
  stojí ve znamení Kozoroha. V tomto znamení  je Mars dobře postaven a působí celou svou silou. Dává vytrvalost a výkonnost, nesmiřitelnost a nemilosrdnost. Nepůsobí dobře na rodinný život a slouží dominanci.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Lva. V tomto znamení planeta přeje prosazení nějakého nového ideálu, završení nějakých dlouhodobých ideových, či morálních snah. Může dát nový směr a nové vedení. Díky poškození vede lidi k přehnaným a výstředním reakcím.
  Opozice Jupitera s Neptunem - nechává vyplouvat na povrch nízké lidské pudy - chtivost, sobeckost, často způsobuje skandály, pády duchovních vůdců. Lidé velmi často selhávají, způsobují katastrofy.
 • Saturn
  stojí v Blížencích. Díky poškození lze očekávat nárůst depresivních nálad a zvýšené podezřívavosti mezi lidmi. Období nepřeje cestování, způsobuje nestabilitu i dlouhodobě zaběhlých dějů a situací.
  Opozice Saturn - Pluto je to aspekt předcházející změny. Na celosvětové úrovni označuje hlubinné proudy a vření. Aspekt předcházel například nástupu Hitlera k moci a druhé světové válce. V minulosti předcházel i zániku společenství a civilizací, či politických uskupení. Aspekt je vždy signifikantem krize, katastrofy.
  V roce 2001 opozice nastoupila 19.6. a vrcholila 5.8.2001, další vrchol přišel 2.11.2001. Loni opozice vrcholila 26.5.2002. 
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení planeta působí jen slabě. Přeje především okultismu, skrytým esoterním věcem a dějům. Může způsobovat problémy v souvislosti přerušením kontaktu se zaběhlými ději, pořádky, situacemi.
 • Neptun
  ve znamení Vodnáře přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Díky poškození lze očekávat že planeta bude v lidech vzbuzovat pocity chladu, odcizení a přeje anonymní smrti.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden budou nejsilnějšími planetami Mars a Slunce. Síla ostatních planet je vyrovnaná. Astrologická situace bude lepší v první polovině týdne, kdy můžeme pocítit jisté uvolnění. Druhá polovina týdne a především víkend ale budou bohužel opět pouze pod vlivem poškození velkých planet a jejich neblahých aspektů.

Mějte se hezky...

Hade, 30.3.2003