Nahoru ]

 
Vítám vás v tomto novém týdnu. Nevím jak jste se měli vy, ale já jsem z dění kolem sebe poněkud rozpačitý. Osobně se mi zdá že předpovědi o Marsu jako nositeli utrpení násilí a problémů vycházejí více jak stoprocentně, ale radost z toho rozhodně nemám. Doufejme že nebude ještě hůře.
Začátkem týdne jsem upozorňoval na extrémně vysoké hodnoty Kp indexu a dlouhotrvající inverzi geomagnetického pole. Tato situace se opakovala během týdne ještě několikrát. Nejsem expert ale zdá se mi že tak vysoká sluneční aktivita aby na ni vše šlo svalovat zase tento týden nebyla.. Viz
HARP.
Na tomto snímku SOHO je velmi krásně vidět to co je popsané v článku  Brána se otevírá.
Větší objekt na snímku je Venuše, ten menší a "blíž" slunečnímu kotouči je Jupiter.

".. jsme uzpůsobeni tak, ze věcnost můžeme nahlédnout pouze prostřednictvím křehkého a pomíjivého těla. Proto si tenkrát povzdechl a ona se ho zeptala 'co je?' a on ji odpověděl, že 'nic', což říkáváme pokaždé, když máme na mysli 'vše'. ..."


Další náhodná ukázka pro tento týden od Polly...
Pokud kliknete na obrázek dostanete se na stránky s dalšími fotografiemi a popsanými pozorováními objektu pro který se rozšířilo pojmenování "Keltský prsten". Jedná se o velmi neobvyklý typ UFO.Evropská vedra si vyžádala asi 12.000 obětí, nejvíce ve Francii
12:41 - 24.8.

PRAHA 24. srpna (ČTK) - Rekordní vedra, která v Evropě panovala v první polovině srpna, mají na svědomí asi 12 tisíc lidských životů. Nejhůře dopadla Francie, kde se hovoří o 10.000 obětech. Portugalsko hlásí v důsledku vysokých veder přes 1300 a Nizozemsko 500 až 1000 úmrtí. V ostatních evropských zemích vedro nemělo tak ničivý efekt nebo statistiky chybí.

Všeobecně se soudí, že vedra, jež sužovala několik týdnů většinu Evropy, znamenala citelné zvýšení úmrtí zejména starých či vážně nemocných lidí. Odborníci v ČR připouštějí, že kvůli vedrům může umírat více lidí než obvykle. Souvislost úmrtí a veder ale není evidována. České ministerstvo zdravotnictví nezaznamenalo žádného mrtvého, který by zemřel přímo kvůli vedru. Lékaři připomínají, že je často velmi obtížené určit do jaké míry smrt nastala opravdu v důsledku vyšších teplot. Sestavení věrohodných statistik je tak velmi obtížné.

V zemi galského kohouta se o počtu obětí stále polemizuje, ale i tak je jasné, že z evropských zemí je zde bilance nejtragičtější. Ministerstvo vnitra ve čtvrtek uvedlo, že počet registrovaných úmrtí v souvislosti s tropickým počasím zatím nepřesáhl hranici 10.000, odmítlo však upřesnit statistiky. Pracovníci pohřebnictví i záchranáři však považují za pravděpodobné, že konečná bilance bude takto vysoká. Největší francouzský pohřební ústav Les Pompes funébres générales totiž v souvislosti s tropickými vedry uvedl, že v zemi zemřelo během prvních tří srpnových týdnů o 10.400 lidí více než ve stejném období v loňském roce. Francouzské ministerstvo zdravotnictví se zatím drží odhadu až 5000 obětí.

Portugalsko, které letos zaznamenalo vůbec největší a nejdéle trvající horka v historii, hlásí přes 1300 obětí. Předběžné údaje ze zprávy portugalského ministerstva zdravotnictví zahrnují období od konce července do 12. srpna. Místní pohřební ústavy prý zaznamenaly nárůst až o 30 procent.

Dalších 500 až 1000 obětí nebývalých veder je hlášeno z Nizozemska, kde obvykle i v letních měsících panuje chladnější počasí.

Ve Španělsku, které je zase na horko zvyklé, se počet obětí letošních veder od začátku července vyšplhal na stovku. Ve středu to oznámilo ministerstvo zdravotnictví. V bilanci jsou zahrnuty předběžné údaje, které poskytlo 17 španělských autonomních oblastí. Nejvíce úmrtí zaznamenala Andalusie (29) a Madrid (27). Španělské pohřební služby však upozorňují, že ve skutečnosti si vedra vyžádala stovky, možná i více než tisícovku úmrtí.

Německé úřady oznámily, že kvůli vlně veder v posledních týdnech zemřelo v zemi 30 osob, většinou staří lidé. Prokuratura uvedla, že vyšetřuje smrt 25 lidí, kteří zřejmě kvůli vedrům zemřeli ve starobincích v Karlsruhe a Darmstadtu. Tři úmrtí patrně související s vedrem hlásí také zdravotnické úřady v Severním Porýní-Vestfálsku. Mezi pravděpodobnými oběťmi veder jsou i dva pošťáci, kteří zemřeli na svých obvyklých trasách.

V černohorské metropoli Podgorica úřady registrují tři úmrtí v důsledku horka. Záchranáři však upozorňují, že tento počet je zavádějící. Tvrdí, že reálné číslo musí být vyšší, když jiné evropské země evidují oběti ve stovkách a víc. Sousední Chorvatsko hlásí podle agentury AP také tři oběti.

Přesný počet úmrtí na následky horka není dosud znám v Itálii. Ministr zdravotnictví Girolamo Sirchia uvedl, že k dispozici bude nejdříve v září. Ministerstvo podlehlo tlaku veřejnosti a přes původně odmítavý postoj zahájilo vyšetřování okolností zvýšeného počtu úmrtí během veder, která zemi postihla v uplynulých týdnech. Místní tisk odhaduje, že horka v první polovině srpna vyžádala 637 obětí v oblasti Janova, z nichž 85 procent byly osoby starší 70 let, a 410 úmrtí rovněž převážně starších lidí v Turíně.

Lenka Novotná gro ank
 
Mrazy v Chile zabíjejí lamy
18:21 - 21.8.

SANTIAGO DE CHILE 21. srpna (ČTK) - Zatímco Evropu sužují nebývalá vedra, neobvykle tuhé mrazy v Chile zahubily již přes 500 lam. Jak informuje agentura EFE, v posledních týdnech byly na severochilské náhorní plošině zaznamenány teploty až 18 stupňů Celsia pod nulou, ačkoliv běžně zde v tomto období neklesají pod deset stupňů pod nulou.

Kromě mrazů přispělo k tak vysoké úmrtnosti lam rovněž sucho a následný nedostatek krmiva, napsal tisk v Arice (2051 kilometrů severně od Santiaga).

Mrazivé počasí zasáhlo především provincii General Lagos ležící v nadmořské výšce přes 3000 metrů u hranice s Peru. Postiženi jsou zejména indiánští zemědělci a pastevci.

Populace lam a alpak v provincii představuje 12.000 kusů a jejich chov je hlavním zdrojem živobytí pro ajmarské indiány, kteří obývají oblast severochilské náhorní plošiny.

Vlna lam i alpak je na mezinárodních trzích vysoce ceněná.

"Hrozí nám, že lidé své komunity opustí, protože když nebudou mít zvířata, nebudou mít ani důvod, aby tady zůstali, proto usilovně pracujeme na zvrácení této situace," zdůraznil starosta jedné z obcí Gregorio Mendoza. Zdejší úřady již požádaly, aby byla celá provincie vyhlášená za postiženou oblast, čímž by měla nárok na finanční pomoc.

Uplynulé léto (zima na severní polokouli) bylo jedno z nejsušších za posledních 30 let, což způsobilo velké potíže s dodávkami krmiva pro tyto typicky andské přežvýkavce.
 
Následující článek je určený všem kteří trpí nočními můrami. Neozoufejte, ani opak nestojí za nic:-))
Thajský muž se ve spánku usmál k smrti
8:13 - 21.8.

BANGKOK 21. srpna (ČTK) - Kuriózní způsob smrti čekal na padesátiletého muže z Thajska, který se ze spánku rozesmál, v hurónském smíchu pokračoval dvě minuty - a pak přestal dýchat a zemřel, píše místní tisk.

Manželka se ho sice pokoušela probudit, ale Damnoen Saen-um spal dál a přitom se smál. Podle pitvy se zdá, že nejspíš dostal infarkt, soudí lékaři.

"Ještě nikdy jsme nic takového neviděli," cituje thajský list The Nation lékaře, kteří prováděli pitvu. "Ale teoreticky je docela dobře možné, aby člověka potkala srdeční příhoda, když se ve spaní příliš intenzivně směje nebo pláče."
 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 27.8.2003 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce

  stojí ve znamení Panny. V tomto znamení je sleneční oheň a žár rozumně vyvážen analytickou inteligencí Merkura, vládce znamení. V tomto znamení v lidech Slunce rozvíjí soudnost, bystrost. Slunce přeje povoláním souvisejícím se zdravím,medicínou, letectvím.
  City jsou v pod vlivem tohto znamení poněkud chladně anlyzovány a v lidech se může projevovat nedostatek vášně.
  Konjunkce Slunce s Venuší zvýrazňuje význam druhého pohlaví, které nám dává inspiraci. Aspekt pomáhá stabilizaci citového života, umožňuje i nalézt milostný ideál.
  Konjunkce Slunce s Jupiterem se bude rušit s opozicí s Uranem. Aspekty v podstatě působí přesně proti sobě.
  Situaci podstatně zhoršuje opozice Slunce s Marsem. Aspekt způsobuje plýtvání silami a energií v podstatě ve všech směrech naší činnosti. Je to aspekt který ohrožuje lidské životy lidé se chovají jako kdyby ztratili pud sebezáchovy. Vzhledem k tomu že jedná o aspekt vzpoury lze čekat i ústrky ze strany přírody.
   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Býka. Lilith v Býku umožňuje rozpínání smyslnosti a její působení závisí především na postavení Venuše. Lilith v Býku zvyšuje nebezpečí že pudy a vášeň budou suplovány zištností a materiálnem.
 • Merkur
  stojí ve znamení Panny. Planeta v tomto znamení přeje sebeanalýze. Jinak je intelekt přísně vědecký, materialistický a až sobecky opatrný.
 • Venuše
  stojí ve znamení Panny. Planeta je v tomto znamení vždy špatně umístěna. Vede k potlačování citů, jejich přehnané analýze. Může způsobovat pocity opuštěnosti a frustrace. Přeje činnostem spojeným s hygienou, zdravou stravou, kosmetikou.
  Opozice Venuše s Marsem vyvolává spory mezi pohlavími, náladovost, jedná se o výbušný aspekt způsobující napětí mezi mužským a ženským principem. Podporuje tajné svazky, nevěru.
  Konjunkce Venuše s Jupiterem má v tomto znamení malou hodnotu, při tomto špatném postavení planety nám může být útěcho že přeje umění.
  Až do čtvrtka bude ještě působení Venuše zhoršovat opozice s Uranem. Způsobuje prudké zlomy v lásce, náhlé rozchody, výstřednosti. Lidé mají tendence potlačovat přirozené city, podléhají citovému napětí. Přeje ale módním tvůrcům a filmu.
  V pátek aspoň trochu zlepší situaci sextil Venuše se Saturnem,který přeje dlouhodobým vztahům.
 • Mars
  je retrográdní a stojí ve znamení Ryb. Mars v tomto znamení představuje spojení agresivity a tajemství. Postavení přeje policejní práci, ožívají moralisté a sekty u kterých se pojí náboženská horlivost s morálním pokrytectvím. Můžeme očekávat že v tomto znamení budou všichni ještě více "zakonspirovaní" než obvykle:-). Lidé se prostě snaží utajit své činy a myšlenky před okolím.
  Konjunkce Marsu s Uranem často způsobuje prudké politické zvraty. Je to dynamický a výbušný aspekt umožňující rychlejší jednání, chápání ale i možnost rychlejší smrti. Je jako stvořený pro nehody i excesy matky přírody.
  Opozice Marsu s Jupiterem je prostě smolný aspekt. Způsobuje že činy nevedou k úspěchu. Lidé trpí nedostatkem pudu sebezáchovy, jsou lhostejní k následkům svých činů. Obecně je to destruktivní aspekt, přeje bojům, válčení, násilí. Přeje i rozvoji pokrytectví a fanatických církví.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Lva. Díky poškození planety lze očekávat nepřiměřené lidské reakce, jsou pravděpodobné výstřednosti jak lidí tak i přírody.
  Opozice Jupitera s Uranem často přináší náhlé situační zvraty, ztráty a prohry přicházejí bez předchozího varování. Na místě je myslím i varování před excesy přírody.
 • Saturn
  stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení planeta působí jen slabě. Přeje především okultismu, skrytým esoterním věcem a dějům. Může způsobovat problémy v souvislosti přerušením kontaktu se zaběhlými ději, pořádky, situacemi.
 • Neptun
  ve znamení Vodnáře přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden týden je síla planet poměrně vyrovnaná.  Na místě je varování před neblahým vlivem Marsu.

Mějte se hezky...

Hade, 24.8.2003