Nahoru ]


Vítám vás v novém týdnu. Úplně nejdříve bych vás upozornil na novinky z minulého týdne:
Opět jsem updatoval novou stránku věnovanou horkým novinkám o Planetě X - najdete zde nové fotografie objektu a nový link na stránky věnující se pozorování údajné Planety X. Stránku najdete >>ZDE>>. Budu ji doplňovat průběžně tak jak budu stíhat zachytávat novinky. Stále ještě ve mě hoří jiskřička naděje, že celý humbuk kolem Planety X je nejpovedenější aprílový žert v historii lidstva, ale s každou novou indicií se mi méně a méně daří tuto jiskřičku rozfoukávat.
V této souvislosti mi nějak nedá abych nerozvinul reakci Polly na PX a SARS (článek věnovaný této nemoci najdete níže) a její tvrzení že všechno souvisí se vším a pokud ne tak o tom pouze nevíme:-)).

Spojme si tedy fakta:
Ruská vláda si vyžádá  Dmitrijevovu zprávu a zdánlivě se nic neděje, nepodniká žádné kroky, jinými slovy spíše o nich nic nevíme..
V USA se víceméně podvodem a nelegitimně dostává k moci klika diktátora Bushe.
Přichází 9.11. a vypukne hysterie okolo terorismu (bezdůvodná jak již jste si asi všimli).Nic už nezastaví válečnou mašinérii.
Pod vedením vůdců vojenskoprůmyslového komplexu dochází k omezováním lidských práv v USA a je rozhodnuto zajisit strategické zásoby ropy pro chvíle nejhorší. Všimněte si v jakém spěchu a zmatku a bezohledně vstupuje do Iráku. Aby také ne, času je již velmi, velmi málo a kdo bude v "novém světě" po průletu PX ovládat zdroje surovin zůstane velmocí (aspoň tedy dle chorých mozků samozvaných světovládců). Když nechce ropa do USA musí USA k ropě, že? Prostě je rozhodnuto že Irák se stane kolonií USA.
Ve stejné době přichází SARS - nová nemoc, nejspíše potvrzuje další bod 
Dmitrijevovy zprávy, či článek Věk Vodnáře přináší vodu, od téhož autora. Bez ohledu na to zda jsou závěry o neexistenci PX správné či nikoliv, se naplňují předpoklady o zrychlení mutací a změn ve Sluneční soustavě.
Začínají se objevovat zprávy o prvních pozorováních PX bez použití silných dalekohledů.
Brutalita a spěch agresorů v Iráku stoupá.
Objevují se ale i zprávy o reakcích Ruska:
WorldNetDaily podává následující zprávu: "dvě skupiny ruských válečných lodí a atomových ponorek mají namířeno do Arabského moře... loďstvo zahrnuje i křižník Moskva, vojenskou  přepravní loď Cezar Kunikov a dvě strážní  lodi; více lodí z tichomořské flotily se pak připojí k loďstvu a navýší jeho velikost. Tři nukleární ponorky jsou součástí cvičení.... Ruský ministr obrany Sergei Ivanov říká , že pohyb námořních lodí nemá spojitost s agresí USA do  Iráku... že Rusko plánovalo manévry s Indickým loďstvem "dávno před" vypuknutím války v zálivu.... [nicméně] ruský ministr obrany nedementoval ani nekomentoval komentáře a zprávy o přítomnosti taktické atomových   střel na palubě jedné z bitevních lodí... Podle dohody Ruska a USA, lodě nemohou nést  taktické  atomové řízené střely v době míru.... ."
A ve stejný den vyšla v Pravdě zpráva: "ruský prezident Vladimir Putin včera podepsal výnos na mobilizaci ruských občanů pro vojenskou službu v dubnu-červnu 2003... celkem 175,050 lidí bude obesláno  pro vojenskou službu toto jaro.... ."

Zdroje:

http://www.worldnetdaily.com/news/article.asp?ARTICLE_ID=31884
http://english.pravda.ru/politics/2003/04/01/45366.html
Je to všechno pouze náhoda? Jsem zbytečně paranoidní? Pouze propojuji existující zprávy a fakta, nic víc...

Tak snad jako vhodný úvod a motto do nového týdne bude následující citátek který mi poslala Polly (neb ji vypadl autor tak pokud si někdo vzpomenete...):
..."zůstává útěšná domněnka, že v dějinách a nad dějinami se prosazuje smysl, který pomocí svých prostředků nedokážeme vypočítat. Nevíme a nesmíme vědět, co jsou dějiny ve své podstatě, v absolutnu, mimo čas."

ZDROJ: www.novinky.cz

Návrh protiteroristického zákona projednávaného nyní v americkém státě Oregon umožňuje i velmi přísné potrestání demonstrantů, včetně mírových aktivistů. "Neposlušní" občané by tak mohli v budoucnu za vyjádření svého názoru spojeného s blokováním ulic, s přerušením chodu města strávit nejméně 25 let ve vězení.

3.4. 19:58
PORTLAND - "Potřebujeme silné prostředky, jež zastaví vlnu protestů ochromující Portland," uvedl v rozhovoru pro zdejší rádio Larson Larson, konzervativec důsledně podporující přijetí zákona. Dodal, že lidé sice mají právo na svobodný projev, ale nemají právo zastrašovat spoluobčany a znemožňovat průjezd například sanitek.

Zákon může poškodit i mírové demonstranty
Zákon předložili republikáni, jež terorismus vymezují jako "plánování nebo spoluúčast na akci směřující k ochromení obchodů, dopravy, škol, vlády a svobodného pohybu". Právě neurčitost uvedené definice ale může způsobit, že zákon bude velmi snadno použit proti mírovým aktivistům, či jiným typům demonstrací. Právníci na celém světě se totiž až dosud nedokázali shodnout, jak vymezit samotnou podstatu terorismu, tj. také, kdo je terorista a co je vlastně náplní jeho aktivit.

Tresty vyměřené soudy podle předloženého zákona by umožnily potrestat teroristy i tzv. "teroristy" v rozsahu od 25 let až doživotním pobytem za mřížemi. Republikánům se pravděpodobně nepodaří zákon prosadit. Podle demokratů ale už jeho předložení Sněmovně reprezentantů je "útokem na svobodu slova".

Lenka Hloušková, DPA

Americký specialista na miny dezertoval

Tento delfín je speciálně vycvičený pro hledání min.
foto: ČTK
Příslušníci americké námořní pěchoty v jihoiráckém Umm Kasru se v noci na neděli ocitli v rozpacích po zjištění, že jeden z jejich nejcennějších spolupracovníků zřejmě dezertoval. Takoma, delfín z Atlantického oceánu, který pomáhal v přístavu vyhledávat miny, byl v té době 48 hodin nezvěstný.

30.3. 20:14
UMM KASR - Jeho ošetřovatel Taylor Whitaker krátce předtím pyšně předváděl Takomovy dovednosti a chlubil se, že tento dvaadvacetiletý delfín patří mezi nejrozmazlovanější členy amerických ozbrojených sil. Dostává speciální stravu, podrobuje se pravidelným lékařským prohlídkám a má vlastní koutek pro spaní, což je víc, než se dá říct o naprosté většině amerických vojáků, kteří žijí ve velmi skromných, stísněných podmínkách.

"Proč by měl utíkat, když u nás má to nejlepší jídlo a denní prohlídky?" holedbal se Whitaker krátce před Takomovým zmizením. Později se snažil situaci zlehčit: "Čtyřiadvacet hodin absence není nic neobvyklého. Možná si našel nějakou společnost," dodal nervózně pro britský deník The Times. Delfín se však neobjevil ani po 48 hodinách, přestože ho jeho ošetřovatel volal jménem a nabízel mu jeho oblíbené ryby.

The Times


Nový obří druh olihně uloven ve vodách Antarktidy
15:04 - 3.4.

WELLINGTON 3. dubna (ČTK) - Velice vzácný úlovek uvízl v sítích rybářů v antarktických vodách - obří oliheň s očima velkýma jako talíře a s výjimečně velkými, jako žiletka ostrými zahnutými drápy na chapadlech. Oznámili to dnes zélandští vědci.

Spolupracovník Aucklandské technické univerzity Steve O'Shea podle agentury AP informoval, že nedávno byla v Rossově moři na východě Antarktidy ulovena nedospělá samička druhu Mesonychoteuthis hamiltoni, která vážila 150 kilogramů a měřila pět metrů.

Oliheň obrovská, mohutný hlavonožec a největší tvor mezi bezobratlými, který může dosahovat až 18 metrů délky a vážit více než tunu, žije v hloubce až 1500 metrů pod mořem. Zobákem dokáže přecvaknout i ocelové lano. Pro vědce zůstávají gigantičtí obyvatelé mořských hlubin záhadou, protože není přesně známo, jak žijí a jak se rozmnožují.

"Všechno, co víme, je, že je schopna ponořit se až do hloubky 2000 metrů a že je to neobyčejně aktivní a neobyčejně agresivní zabiják," řekl O'Shea národnímu rozhlasu po prozkoumání olihně ve Wellingtonském muzeu.

Podle jeho slov je mnohem větší a liší se od běžněji lovených olihní obrovských tím, že má chapadla vyzbrojena obrovskými zahnutými drápy. "Těmi je schopná rozporcovat člověka na kusy. Může se jimi ohánět jakýmkoliv směrem," dodal vědec.

Oliheň tvoří tři čtvrtiny potravy vorvaňů obřích, jichž je v antarktických vodách spousta. Sama se živí velkými mořskými tvory.
 
Převzato:
www.zvedavec.org

Kateřina Amiourová (4.4.2003)

SARS
Ve zprávě z 2.dubna Světová zdravotnická organizace (World Health Organization,neboli WHO) již připustila, že se pravdivost informace o přenosu pouhým těsným kontaktem s nemocnými - ať už díky kapénkové nákaze či jinak - podařilo vyvrátit. Neví se jen, o jaké v prostředí se vyskytující přenašeče se může jednat: voda, kanalizace, dotýkané předměty, opatrné formulace zněla: " Doufáme, že to není vzduch".

Už několik dní víme, že tu máme poměrně silnou a závažnou novou chorobu - nazývanou Severe Acute Respiratory Syndrome, neboli SARS - vyskytla se nejprve v Číně - přesněji - jen od 16.listopadu do 28.února, kdy se již vědělo, že je třeba něco sledovat a evidovat, to činilo 792 případy, jen v epicentru v Guandongu do 31.3. to byly 1153 případy. Další známou významně nakaženou oblastí Číny je Shanxi a podezřelý na výskyt je již i Peking.

O úmrtnosti si z veřejnosti dostupných materiálů nelze bohužel dosud učinit úplně přesnou představu (zhruba je to ale 10-15%, větší úmrtnost je u osob nad 40 let) : stránky WHO uvádějí, že ve stejném období zemřelo z oněch 792 evidovaných 31 pacientů - nikoliv již, kolik z osob evidovaných ve sledovaném období se posléze úspěšně vyléčilo či jak dlouho choroba obvykle trvá.

Dosud je počet známých případů onemocnění 2223 - z nichž dosud zemřelo 78 osob. WHO od založení v roce 1958 vlastně poprvé vyhlásila globální poplach - teprve 12. března. A v čem tento poplach spočívá : v doporučení odložit cestování do čínského regionu Guandong a do Hong Kongu, kde jsou zdroji nákazy převážně nemocniční zařízení (plná ochranných pomůcek a dodržující nezbytná preventivní opatření - aseptičnost a sterilita nejsou totiž totéž), též jedna celá obytná čtvrť (v okrese Kowloon).

Přenos a šíření nákazy je - aby se tak řeklo - evidentně nesmírně "úspěšné", protože i v sekundárním epicentru nákazy, Hongkongu, uvádějí za poslední měsíc již 361 pacient... Potěšující zprávou z 2.4. je, že Čína byla uznána plnoprávným členem WHO,což znamená předpoklad pro vytvoření pružnější spolupráce... dá-li se o nějaké dobrovolnosti ze strany čínských orgánů vůbec mluvit... tak pozdní vyvrácení mylných informací již samo o sobě o něčem vypovídá.

Co však méně potěší, je pravděpodobnost absence dostatečné věrohodnosti zpráv o počtu skutečně nakažených osob v některých méně vyspělých státech, kdy o otázkách - jako je evidence nakažených a fungování systémů epidemiologické prevence - nejsou zcela dostatečné znalosti.

A co nepotěší vůbec, je dosavadní ochrana veřejnosti před nákazou: byla dosud ponechána plně na "kompetenci" zaměstnanců leteckých společností - ačkoliv o viru bylo velmi dlouhou dobu známo jen to, že je velmi nakažlivý a nákaza může končit smrtelně, a kterýkoliv student medicíny dokáže správně zodpovědět otázku, zda doba inkubace též znamená, že do první nudle u nosu není člověk nakažlivý, že totiž existuje řada nemocí, jež jsou nakažlivé dříve, než se projeví jejich první příznaky. O toto světlo poznání byla světová veřejnost vesměs ochuzena .

A tak letecké společnosti, udržující z Číny a Hongkongu letecké spojení do celého světa, hledají podle možných příznaků pravděpodobně nakažené osoby, tedy ty, u nichž proběhla inkubační lhůta - a buďme si jisti, že z přepravy nejsou vylučováni lidé, kterým se teprve objevila první nudle u nosu, nýbrž ti, kteří mají zjevně závažné dýchací potíže.

Je třeba říci, že tato ostuda i budoucí potíže a ztráty ekonomické i na lidských životech - a především vina za plné rozhoření epidemie v dalším centru mimo čínskou pevninu, v Hongkongu - padá nejen na čínský stát, ale i na celý systém a i na Světovou zdravotnickou organizaci WHO.

Spolehlivá testovací metoda na SARS byla naštěstí mezitím vyvinuta (22. března jedna, další zdá se, je nebo jsou před dokončením). Zatím ale nejsou naplněny podmínky k plošnému zavádění dejme tomu u cestujících v letecké dopravě z technických a organizačních důvodů, ale nezdá se, že by o tom již někdo uvažoval, ačkoliv jednotlivé národní laboratoře se snad na implementaci testovací metody již připravují. Lze asi očekávat, že přenos poznatků bude rychlejší a bude spíše fungovat mezi specialisty než mezi administrativními orgány, národními zdravotnickými organizacemi atd.

Izolace fyzického původce - vlastního viru, se povedla až 17. března, ale objevitel je mrtev. Se zkoumáním coronaviru, příbuzným neštovic, vypěstovaným na tkáňové kultuře v jedné laboratoři v Nizozemí se zkoumá vysvětlení příčin jeho agresivity, způsob fungování a zatřídění tak, aby bylo vyhověno všem Kochovým postulátům.

Další čtyři laboratoře se zabývají zmapováním jeho DNA.

Nákaza se mezitím rozšířila, zatím byla evidována například v Singapooru (95), Vietnamu (58), Taiwanu (13), Thajsku (7), dále např. v Itálii, Německu, Irsku, Rumunsku, pravděpodobný výskyt je hlášen i z České republiky... a v poměrně vysokém počtu (přes 70 osob) v USA.

Některé státy již přistoupily k ochranným opatřením - například Thajsko zavedlo povinnou karanténu pro přijíždějící z Hongkongu - ovšem jen pro osoby mající thajské občanství - a švýcarská vláda, považte, zakázala všem Asiatům vstup na Veletrh hodinek v Basileji.

Nejsou také dostupné informace o tom, zda v některých dalších státech s čilým obchodním stykem s Čínou či Hongkongem, kde je rozvoj nákazy pravděpodobný, též (třeba Malajsie, Filipíny, Singapoore, Austrálie, Vietnam, Laos, Myanmar) se uvažuje o nějakém druhu povinnosti testovat, ba jak precizní mohou tyto státy v zachycování případů infekce být v osvětě a informování veřejnosti.

Záleží mj. i na tom, jaké jsou zásady a etika vedení lékařské dokumentace, jak fungují národní epidemiologická centra, jaký tlak bude vykonávat státní aparát na ututlání kauz. Někdo totiž musí ochoten sledovat řetězení nákazy... musí být někdo ochoten sledovat vývoj epidemie a vynaložit jisté úsilí i na podchycení případů, kde je jen jistá pravděpodobnost.

Znalostní a organizační předpoklady na Západě jsou - byl by ochoten je nabídnout Asii? Přistoupily by asijské státy na inspekci svého zdravotnického systému? Na přeškolování personálu? Co když nebude dost lidí, kteří by to prováděli? (Já se jaksi bojím a priori vylučovat, že -pokud nebudou brzy nalezeny vhodné léky - některé ty proslulé státní aparáty by byly ochotny i tiše vraždit svoje infikované kvůli ututlání a omezení epidemie v zájmu obrany svých ekonomických zájmů..)

Na co se asi může veřejnost těšit? Na to, že letecké společnosti budou lety rušit jen v případě malého počtu prodaných letenek a možná začnou létat do méně informovaných lokalit, kde budou bilbordy svítit nápisy jako "Ještě nikdy nebylo do Číny tak blízko".

Cestující se dočkají korektních omluv, že se provádí formální kontrola jejich zdravotního stavu. Je dost možné, že se nákaza uchytí v dalších a dalších částech světa a u většiny rozvojových zemí se budeme o tamějším rozsahu a průběhu katastrofy jen dohadovat, že budou muset být vysílány nové a nové štáby metodiků a zdravotních a administrativních expertů.

A jak vlastně vypadá obvyklé fungování hygienických stanic či podobných zařízení po organizační stránce v případě takové pohromy? Inu, má-li být společnost účinně chráněna před nebezpečími typu šíření poplašné zprávy, existují tu jisté důkazní bariéry - epidemie se tedy obvykle vyhlašují až při určitém počtu zachycených případů na 1000 obyvatel, k vyhlášení nějakého typu ochranného režimu bývá zapotřebí průkaz řetězení nákazy - ubíhají další dny - a pokud tedy budete mít radost z toho, jak báječná opatření se na ochranu před SARS podnikají, přičtěte si k nim kumulující se prodlevy, určité množství nepodchycených případů - a hlavně masový transfer cestovatelů po celé zeměkouli.

Cestování zdar a jako vždy: doufejme, že plodné svazky s Čínou nehodlá někdo ohrozit - je možné, že některé čínské komunity mimo území Číny epidemie ekonomicky oslabí (zprávy o velkých potížích na hranici masového bojkotu zboží v čínské čtvrti, včetně stavění pouličních zátaras, jsou hlášeny již např. z Toronta).

Výzkumem viru a mechanismy přenášení nákazy, hledáním preventivní ochrany a účinných léků se zatím zabývá 11 světově významných laboratoří - a stydno zatajovat, že od objevu léku k možnosti jeho užívání probíhá velká řada procedur - od testování na zvířatech či dobrovolnících po schvalování u jednotlivých národních agentur.

Výroba pak u léků aplikovatelných v kulturních státech Evropy a Ameriky musí projít procesem validace (opět technicky, časově a procedurálně poměrně náročné) - a je jen otázkou, zda pro hlavní postižené oblasti budou léky také dostatečně levné - firma, držící patent na objev, má podle dosavadního úzu 20letý monopol na výrobu - záleží jen na ní, jak agresivní obchodní strategii zvolí. Pak se zorientují i jiné firmy a zkusí nabídnout trhu léky generické - jež zdaleka nemusí být tak účinné. (A je možné, že chudší státy s určitou povadlou civilizační kulturou budou velmi dlouho čekat, dokud se pro ně nevyrobí léky levnější).

V jednotlivých zemích či kontinentech pak může mít léčení diametrálně odlišnou úspěšnost (maně vzpomínám na extrémně nízké ceny virostatik pro AIDS postižené africké státy u firmy z jednoho, řekněme, rozvíjejícího se státu) - a tak kvůli značné pomalosti a tuhosti při hledání koncepce, jak to celé zvládnout ze strany znalých organizátorů z řad zdravotníků Čínské republiky a WTO, kteří teoreticky mohli zabránit přenosu nákazy z původního epicentra do mezinárodního obchodního uzlu, jakým je HongKong, je možné se nadít i astronomických ekonomických ztrát všech možných hospodářských sektorů nejen proto, že si to celé sesumírují v hlavě rodiče mladých odvážných objevovatelů nových zemí a kultur, či spotřebitelé nakupující čínské výrobky... Takže opravdu záleží na tom, zda odpovědní státní činitelé učiní nějaká preventivní opatření, zda budou schopni je učinit hned, jak důsledná a účinná tato opatření budou a jak rychle dojde k potřebným konsensům na mezinárodní úrovni.

Mohlo by se stát, že se bude muset jednat o nejrůznější karanténní a hygienická opatření zboží u transferu zboží - v každém případě by měla být takováto opatření podniknuta ihned právě proto, že stojíme teprve před objevem a zdokumentováním všech možností přenosu viru. A pak záleží také na tom, jak se bude nákaza šířit v jednotlivých místech a teprve až se první ztráty projeví, ukáže se, jak funkční je organizace světového systému prevence, a zda náhodou nebude v určitých politických systémech dostávat na frak poctivost při hlášení důležitých informací o výskytu.

Budou média ochotna monitoring průběžně zveřejňovat? Budou zdravotníci pod tlakem, aby podrobovali předávané údaje analýze? Jak je to vlastně možné, že nám médii bylo tak dlouho hlásáno jako nevyvratitelná pravda, že se nákaza může přenést jen při těsném osobním styku s nemocnými??

Není třeba zmiňovat, že můžeme dostat též "báječnou" příležitost si opět jednou přes média popovídat o tom, kolik jsme doposud investovali do vědy, jaká zde panuje informovanost veřejnosti o odborných otázkách a zda je naše organizace vědeckého výzkumu a zdravotnictví funkční - ono totiž líný přístup - oni ten potřebný objev za nás udělají někde , kde na to mají - není zcela funkční.

Každý objev je originál. Nedá se zaplatit, nelze ho automaticky získat zaplacením nebo vydřením, musí se pro něj vytvářet podmínky, musí se výzkumu věnovat dostatečný počet talentovaných lidí - vydřít a zaplatit se musí také. Je totiž, nechci se hádat, docela dost možné, že jde především o čas... Jo, a vir může též zmutovat...

 


 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 9.4.2003 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
  • Slunce
    stojí ve znamení Skopce. Znamení Skopce je ovládané Marsem. Toto znamení symbolizuje válečnické ideály. Slunce je v tomto znamení povýšeno, dodává lidem energii a vitalitu.
    Kvadratura Slunce s Marsem sice výše uvedené nijak neruší, ale způsobuje že lidé energií plýtvají a špatně užívají. Lidé mají tendenci svou činností ohrožovat svůj život. Aspekt slouží bojovným ideálům sebeobětování se ve válkách, bojích. Často způsobuje nekontrolované změny v přírodě, přírodní pohromy.
    Trigon Slunce s Plutem dává soulad vůle a sexuality. Obecně pak přeje vzpourám (a to opět i přírody proti lidem) a dává značnou dávku inspirace a tvůrčích schopností.
    Sextil Slunce se Saturnem se přidá k předchozím aspektům v pátek. Aspekt pomáhá zhodnocovat dlouhodobé snahy, projekty, sny. Zvyšuje vytrvalost, metodičnost.
     
  • Lilith
    - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Býka. Lilith v Býku umožňuje rozpínání smyslnosti  a její působení závisí především na postavení Venuše. Lilith v Býku zvyšuje nebezpečí že pudy a vášeň budou suplovány zištností a materiálnem. Konjunkce s Merkurem se bude rušit s kvadraturou s Jupiterem, aspekty tak nějak působí proti sobě.
  • Merkur
    stojí ve znamení Býka. Celý týden bude poškozen. Znamená to že v lidech bude převládat zištnost, vztah k materiálnu. To bude poškozovat vztahy mezi lidmi, aspekt vyvolává umíněnost, přetvářku, finanční zájmy jsou lidem vším.
    Do soboty bude působit kvadratura Merkuru s Jupiterem. Způsobuje chybný úsudek, nediskrétnost, zvyšuje sklony ke lhaní.
    Na víkend se přidá kvadratura planety s Neptunem. Znemožňuje využití inspirace a představivosti. Způsobuje špatnou paměť, intelektuální apatii, honbu za iluzemi. Způsobuje psychické vyčerpání a deprese.
  • Venuše
    stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení je planeta dobře umístěna. Zvyšuje obecně i lásku a milosrdenství mezi lidmi (snad dostane v tomhle krutém světě aspoň malou šanci prosadit se...). Často se u citlivějších jedinců mohou projevovat vizionářské sny. Planeta přeje hudbě.
    Od pátku bude ale planeta poškozena kvadraturou s Plutem. Nedoporučuji proto na konci týdne uzavírání smluv především z oblasti umění. Aspekt samotný pak působí milostné potíže, nestabilitu v citové oblasti, rozvíjí pomluvy a klepy. Přeje pouze S-M párům.
  • Mars
    stojí ve znamení Kozoroha. V tomto znamení  je Mars dobře postaven a působí celou svou silou. Dává vytrvalost a výkonnost, nesmiřitelnost a nemilosrdnost. Nepůsobí dobře na rodinný život a slouží dominanci.
  • Jupiter
    stojí ve znamení Lva. V tomto znamení planeta přeje prosazení nějakého nového ideálu, završení nějakých dlouhodobých ideových, či morálních snah. Může dát nový směr a nové vedení. Díky poškození vede lidi k přehnaným a výstředním reakcím.
    Opozice Jupitera s Neptunem - nechává vyplouvat na povrch nízké lidské pudy - chtivost, sobeckost, často způsobuje skandály, pády duchovních vůdců. Lidé velmi často selhávají, způsobují katastrofy.
  • Saturn
    stojí v Blížencích. Díky poškození lze očekávat nárůst depresivních nálad a zvýšené podezřívavosti mezi lidmi. Období nepřeje cestování, způsobuje nestabilitu i dlouhodobě zaběhlých dějů a situací.
    Opozice Saturn - Pluto je to aspekt předcházející změny. Na celosvětové úrovni označuje hlubinné proudy a vření. Aspekt předcházel například nástupu Hitlera k moci a druhé světové válce. V minulosti předcházel i zániku společenství a civilizací, či politických uskupení. Aspekt je vždy signifikantem krize, katastrofy.
    V roce 2001 opozice nastoupila 19.6. a vrcholila 5.8.2001, další vrchol přišel 2.11.2001. Loni opozice vrcholila 26.5.2002. 
  • Uran
    stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení planeta působí jen slabě. Přeje především okultismu, skrytým esoterním věcem a dějům. Může způsobovat problémy v souvislosti přerušením kontaktu se zaběhlými ději, pořádky, situacemi.
  • Neptun
    ve znamení Vodnáře přeje ideálům a idealistům. 
  • Pluto
    stále ve znamení Střelce. Díky poškození lze očekávat že planeta bude v lidech vzbuzovat pocity chladu, odcizení a přeje anonymní smrti.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden budou nejsilnějšími planetami Mars a Slunce. Na konci týdne zesílí vliv Venuše a Saturnu. Tento týden nám hvězdy nebudou příliš přát. Převaha neblahých aspektů ukazuje na značnou dávku nestability a napětí. Nejhůře na tom bude naše intelektuální a citová stránka. Nejhorší z celého týdne bude pátek a celý víkend. Opatrujte se..

Mějte se hezky...

Hade, 6.4.2003