Nahoru ]Vítám vás v novém týdnu. V týdnu minulém jsem opět aktualizoval stránku věnovanou horkým novinkám o Planetě X kterou najdete >>ZDE>>.
Krom toho jsem týdnu zařadil článek o objevu  tří pyramid v Itálii a pár postřehů o Marsu v souvislosti s jeho těsným přiblížením.
Jako úvod vám tentokrát nabídnu povídku od Polly, která se jmenuje Ruce. Moc se mi líbí, prostě tak...

 

Nechoď jak ovce tam, kde vítá vlídná noc.
Když světlo umírá, braň se, řvi o pomoc.

Dylan Thomas


Krom neobvykle vysokých hodnot Kp indexu v minulém týdnu mě poněkud překvapil výčet zemětřesení EMSC silnějších jak 6.0 za měsíc duben:
APR.30 - Turecko 6.4
APR.29 - Kurilské  ostrovy Rusko 6.5 / Marshall Islands Region 6.5 / Sever USA Tichý oceán 6.2 / Hokkaido Japan 6.2
APR.27 - Šalamoun ostrovy 6.8 / Přátelské ostrovy 6.4 / Vanuatu ostrovy 6.2 / západní Brazílie 6.1 / východně od Austrálie 6.0
APR.24 - Kurilské ostrovy (Rusko) 6.2
APR.23 - jižní Atlantský oceán 6.0
APR.22 - sever Fidžijské ostrovů 6.4
APR.19 - jižní Tichý oceán 6.0
APR.18 - Marshall Islands 6.0
APR.17 - Qinghai China 6.7 / Bouvet Island Antarctica 6.3
APR.16 - Hokkaido Japan 6.1 / Japonské moře 6.0
APR.11 - na jih od Panamy 6.1 / střední-indický hřeben 6.0
APR.05 - Vanuatu ostrovy 6.4 / Fidžijské ostrovy 6.1
APR.02 - Sever USA střední-atlantický hřeben 6.5
APR.01 - Nová Anglie 6.2


Převzato: www.zvedavec.org
Na začátku sedmdesátých let údajně připravili vysocí američtí vojenští stratégové plány na teroristické činy, při kterých hodlali obětovat životy amerických občanů; cílem bylo získat podporu americké i světové veřejnosti pro válku s Kubou.

Plán pod kódovým jménem Operace Northwoods zahrnoval několik možností: zavraždění kubánských emigrantů, potopení lodi s kubánskými utečenci, únos letadla, vyhození americké lodi do povětří a přípravu násilných teroristických činů v různých amerických městech, při kterých měli zemřít občané.

Vrchní americké velení zamýšlelo obětovat i americké vojáky. V plánech se píše: "Mohli bychom vyhodit do vzduchu americkou loď v Guantanamo Bay a obvinit z toho Kubu," a o kousek dále: "...seznam obětí uveřejněný v americkém tisku by jistě pomohl zvednout vlnu národního pobouření a nepřátelství vůči Kubě."

Detaily těchto plánů jsou popsány v nové knize Body of Secrets investigativního reportéra Jamese Bamforda. Kniha se týká historie největší americké špionážní agentury NSA (National Security Agency). NSA ale na těchto plánech nespolupracovala.

Desítky let byly dokumenty, dokazující existenci těchto plánů, drženy pod pokličkou. "Podle mínění hlavního poradce by bylo jejich uveřejnění pro armádu zahanbující," řekl pan Bamford v rozhovoru s ABC NEWS.

"Principem demokracie je naslouchání vedoucích osobností přání veřejnosti a jednání podle nich. A najednou tady máme úplný opak: vojenské vedení, které se snaží lhát americkým občanům, aby získalo jejich souhlas k válce, kterou kromě nich nikdo nechce."

"Je vidět, že tým vojenských poradců se nestyděl navrhnout a odsouhlasit plány, které jsou možná to nejšpinavější a nejzkorumpovanější, co kdy bylo americkou vládou vytvořeno," napsal Bamford.

Vedoucí poradců dokonce navrhoval využít možné smrti astronauta Johna Glenna, pokud by zahynul při svém pokusu o oblet Země, jako záminku pro válku s Kubou: "Kdyby se stalo," píše se v plánech, "že raketa vybuchne a John Glenn zahyne, bude naším cílem dodat nezvratné důkazy, že za to mohou komunisté na Kubě."

Motivy za těmito plány je nutno hledat v intenzivních přáních vysokých vojenských generálů, zbavit se Castra. Castro začal vládnout v roce 1959 a byl prvním komunistickým prezidentem na západní hemisféře - a jen 140 km od amerických hranic.

Dřívější plán na Castrovo svržení, podporovaný CIA, úplně selhal. Počítalo se s invazí kubánských exulantů v zálivu Pigs, ale armádě nebylo povoleno zahájit palbu. Tentokrát si to vojenští vůdci chtěli vynahradit.

"Celá ta věc byla neuvěřitelně bizarní," říká Bamford. K uskutečnění invaze bylo třeba zajistit si podporu veřejnosti a kubánské komunity, ale zdálo se, že ani americká ani kubánská veřejnost příliš netoužila vidět americké vojáky na Kubě.

Z toho důvodu počítal plán po invazi s dlouhodobou přítomností vojenské - nikoliv demokratické - vlády na ostrově.

"Jediný způsob, jak toho dosáhnout, by bylo udělat to, co dělali Rusové všude jinde ve světě, a z čeho jsme obviňovali Castra: dosadit vládu tyranů," říká Bramford. "Ale od té jsme je právě měli osvobodit."

Zašli příliš daleko
Velitelem byl v té době armádní generál Lyman Lemnitzer, kterého do funkce jmenoval Eisenhower. Se schváleným plánem v ruce oslovil generál Lemnitzer 13. března 1962 McNamara. Doporučil, aby realizace byla svěřena armádě.

Není jasné, proč byl plán na schůzce zamítnut. Ale o tři dny později sdělil prezident Kennedy Lemnitzerovi, že v podstatě neexistuje možnost použití síly proti Kubě. V příštích měsících byl Lemnitzer zbaven funkce armádního generála a převeden na jinou práci.

V době, kdy plány spatřily světlo světa, panovalo mezi civilní administrativou Bílého domu a vojenským vedením napětí a nesoulad. Pentagon se domníval, že Bílý dům je příliš liberální, poměrně nezkušený a vůči komunistům velmi měkký. Současně existovaly reálné obavy veřejnosti, že armáda překračuje své pravomoci.

Objevily se zprávy, že vedení armády požadovalo po svých podřízených, aby volili konzervativce.

Z té doby (začátek sedmdesátých let) existují nejméně dvě knihy, které se zaměřují na pravicové křídlo ve vedení armády a odhalují jeho snahy zasahovat do vládní politiky. Senátní komise zahraničních vztahů tehdy také uveřejnila svou vlastní studii o extrémní pravici v armádě. Varuje se v ní před "určitým nezanedbatelným nebezpečím" plynoucím z "propagandistické a vzdělávací činností aktivistů ve vojenských posádkách". Komise dokonce doporučovala zavést vyšetřování ohledně generála Lemmnitzera a jeho možných vazeb na ultrapravicové skupiny. Ale lidem v Kongresu to nedošlo, říká dále Bamford.

"Nikdo v Kongresu to vlastně ještě nevěděl," píše dále Bamford, "ale Lemnitzer i spojené vedení v tichosti překročili hranici tolerovaného."

I po tom, co byl Lemnitzer odvolán, pokračovalo vedení v plánech na předstírané operace a to nejméně do roku 1963.

Dalším nápadem bylo vyprovokovat válku mezi Kubou a některou zemí Latinské Ameriky a pak zasáhnout. Rovněž se uvažovalo o možnosti podplatit některého vysokého generála v kubánské vládě, aby nařídil jednotkám zaútočit na Američany na jejich základně v Guantanamo - čili, jak upozorňuje Bamford, přinutit někoho k vlastizradě. V plánech také bylo provádět nízké přelety bojových letadel U-2 nad Kubou tak dlouho, dokud Kubánci jeden stroj nesestřelí, což by posloužilo jako záminka k válce.

"Existovaly vážné obavy, aby se armáda nezbláznila. A ona se opravdu zbláznila, naštěstí neúspěšně. Ale jejich neúspěch nelze připsat na vrub jejich nedostatečné aktivitě," píše dále ve své knize Bamford.

Tyto dokumenty se vynořily částečně proto, že v roce 1992 chystal Oliver Stone film o prezidentu Kennedym a pátral po možných motivech a konspiracích vedoucích k jeho zavraždění.

Z obavy, že by Kongres mohl nařídit vyšetřování, nařídil tehdy generál Lemnitzer skartování všech kompromitujících materiálů. Ale několik dokumentů zjevně zničení uniklo.

"Je zneklidňující, že trvalo čtyřicet let, než se tyto informace objevily na veřejnosti," říká Bamford.

Článek pod titulkem Operation Northwoods: acts of terrorism that never happened vyšel v ABC News 7.listopadu 2001.


EFE: Hromadné pohřby Sumerů evokovaly touhu po nesmrtelnosti
11:00 - 30.4.

ŘÍM 30. dubna (ČTK/EFE) - Hromadné sebevraždy, jež páchali vládcové Sumerů, kteří se před 5000 lety uzavírali ve svých hrobkách s manželkami a dětmi, válečníky a dalšími hodnostáři, odrážely hledání nesmrtelnosti.

Podle italského orientalisty Giovanniho Pettinata klíč k záhadě královských hromadných sebevražd této starověké mezopotámské civilizace, jejíž tajemství od jejího objevení v Iráku v roce 1933 zůstává neobjasněno, ukrývá jedna nenápadná tabulka s klínopisným textem.

Tabulka byla nalezena při vykopávkách v Me-Turanu (dnešní Tell-Haddad) v oblasti, kde se severně nad Bagdádem sbíhají řeky Dijala a Tigris, a patřila do soukromé sbírky kněze, který žil krátce po roce 2000 před naším letopočtem.

Pettinato, na jehož kontě je rozluštění eposu o prvním sumerském vládci Gilgamešovi, zjistil, že tabulka odhaluje, proč se Gilgameš rozhodl zemřít společně se svým dvorem a jak toto rozhodnutí posléze přijali za své i jeho následovníci.

Tabulka vypráví, jak vládce, jehož původ je považován za božský, snil o potopě a žádal boha vodstva o nesmrtelnost pro svůj lid. Bůh mu však odpověděl, že tuto nesmrtelnost může poskytnout pouze jednomu člověku, tomu jedinému přeživšímu potopu. Gilgameš tedy nařídil odvodnit Eufrat a "když říční dno spatřilo slunce", nechal v něm vybudovat velké kamenné mauzoleum pokryté zlatem. Pak do něho vstoupil se svými manželkami, dětmi a celým dvorem: po uzavření hrobek se vody vrátily do řečiště a všechny zatopily.

Kdyby se někdo rozhodl pátrat v korytě řeky Eufrat, nalezl by královské hrobky, které odpovídají popisu z me-turanské destičky, soudí Pattinato. Jsou ovšem ještě jiné příklady hromadných královských pohřbů, jež by mohly patřit Gilgamešových nástupcům.

Roku 1933 britský badatel Leonard Wolley objevil v sumerské metropoli Ur dvě hrobky ve tvaru krypty, jejichž původ spadá do roku 2400 před naším letopočtem. V jejich útrobách bylo nalezeno 82 těl, neboť společně s králem, jeho manželkami a dětmi bylo pohřbeno také 32 válečníků a ozbrojených královských strážců, hodnostářů, hudebníků, tanečnic a komorných.

"Všichni zemřeli společně a měli u sebe pohár, jehož zbytky britští archeologové bohužel nezamýšleli prozkoumat a zjistit tak jejich obsah." Kdyby tak učinili, mohlo by to vědce podle Pettinata přivést na stopu příčiny této oběti.

Další hromadný pohřeb, datovaný do roku 2600 před naším letopočtem, byl zjištěn v iráckém městě Kiš - bylo vzde nalezeno 60 mrtvol s velkou pravděpodobností pohřbených zaživa.

Na podporu svých argumentů italský historik uvádí skutečnost, že ve starém Sumeru nebylo královské následnictví dynastické, "neboť děti králů své rodiče následovaly i ve smrti". "Jedině politické a hierarchické struktury mohly zajišťovat pokračování státu," zdůraznil vědec.
 
K následujícímu článku jen malinkato. Nejsem v žádném případě zastáncem evolučních teorií a následující beru jen a pouze jako potvrzení faktu, že život na téhle planetě evidentně pochází z jedné jediné buňky a z jednoho jediného zdroje informací - DNA.
Člověk se od lidoopů liší jen ve dvou procentech
ČTK - 30.4.
MEXIKO 30. dubna (ČTK) - Genetická sekvence lidí a šimpanzů je z 98 procent stejná. Vyplývá to ze studie, jejíž výsledky byly předloženy na mezinárodním kongresu o lidském genu, který se koná v mexickém Cancúnu.

Todd Taylor z tokijské university svůj výzkum po léta soustředil na analýzu chromozómu 22 u šimpanzů a 21 u lidí, v němž byl lokalizován původ Downova syndromu.

Výzkumy byly zahájeny před více než pěti lety, ale před dvěma lety jsme navrhli uskutečnit srovnání mezi mapou, kterou jsme už měli, a tou šimpanzí, a pokusili se určit některé evoluční shody, řekl podle agentury EFE Taylor.

Dříve se srovnávala pouze část lidského genetického obrazu s krysím. Právě genová výbava krys byla jednou z prvních u vyšších zvířat, která byla určena, připomněl Taylor.

Srovnání člověka a šimpanze umožnilo odhalit, že podobnosti v umístění genů se shodují v 98 procentech, dokonce i když vezmeme v úvahu vysoké procento omylu, vysvětlil dále. V některých případech existují genové řetězce, které se opakují u obou studovaných jedinců, které však mohly na stejné místo připutovat různými mechanismy nebo cestami.

Předchozí studie ukázaly, že 90 procent genetického materiálu člověka a krysy je podobný, ze 70 procent to platí u genetických sekvencí člověka a ovocné mušky, a dokonce je DNA člověka ze 40 procent geneticky stejná jako DNA bakterie Escherichia Coli.
 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 7.5.2003 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Býka. Slunce v tomto znamení způsobuje že do popředí lidského snažení se dostávají peníze, nemovitosti, územní nároky.
  Do středy bude kvadratura Slunce s Neptunem způsobovat konflikty mezi naší vůlí a ideály. Lidé velmi často vystupují dvojace, honí se za přeludy a neuskutečnitelnými sny, aspekt způsobuje hyperemotivitu, přecitlivělé jednání a reakce.
  Velmi těsná konjunkce Slunce s Merkurem sice zvýrazňuje inteligenci ale zároveň silně zvyšuje nebezpečí myšlenkových zkratů.

 

 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Býka. Lilith v Býku umožňuje rozpínání smyslnosti a její působení závisí především na postavení Venuše. Lilith v Býku zvyšuje nebezpečí že pudy a vášeň budou suplovány zištností a materiálnem. Kvadratura s Jupiterem odebírá z tohoto působení moudrost. Kvadratura s Marsem zvyšuje lehkomyslnost, apatii k následkům uposlechnutí svých pudů, výkyvy nálad.
 • Merkur
  stojí ve znamení Býka. Vzhledem k jeho retrográdností nelze očekávat od sebe ani od okolí přílišnou bystrost. Intelekt bude mírně řečeno poněkud "rozostřen" a těžkopádnost v rozhodování k tomu bude neoddělitelně patřit.
  Kvadratura Merkuru s Neptunem způsobuje špatnou paměť, apatii, nevyrovnanost, psychickou únavu a deprese.
 • Venuše
  stojí ve znamení Skopce. Planeta je v tomto znamení poškozena. Lidské city ovládá láska a žár, leč planeta nedává dostatek stability a tak se citový život může vyvíjet v kotrmelcích. Lidé mají tendenci uzavírat neuvážené vztahy, rychle vzplanou ale city stejně rychle mizí.
  Venuše bude v trigonu s Plutem, bude jitřit milostné city a sexualitu ke kterým připojuje vždy silnou dávku osudovosti. Lidé mají pod tímto aspektem tendence obnovovat staré svazky, rozcházet se a opět se scházet.
 • Mars
  stojí ve znamení Vodnáře. Přináší netoleranci a prudké činy, ale zároveň může pomoci upřít vůli k boji za nějaký společenský ideál. Přináší i vynalézavost ale zároveň i konflikty s okolím, neb vyvolává militantní sklony.
  Konjunkce Marsu s Neptunem přeje určité zatvrzelosti a tvrdošíjnosti v cestě za mlhavými cíli. Umožňuje upnout se k činnostem které ostatním mohou připadat nesmyslné nebo tajnůstkářské a prostě divné. Aspekt obecně pak může působit odloučení či ztrátu nějakého pevného bodu, vzoru ideálu, jistoty.
  Opozice Marsu s Jupiterem v lidech způsobuje nedostatek velkorysosti, činy nevedou k úspěchu, lidé neznají v ničem míru, chtějí si užívat bezohledně na úkor druhých. Aspekt vyvolává apatii k důsledkům vlastních činů.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Lva. V tomto znamení planeta přeje prosazení nějakého nového ideálu, završení nějakých dlouhodobých ideových, či morálních snah. Může dát nový směr a nové vedení. Díky poškození vede lidi k přehnaným a výstředním reakcím.
  Opozice Jupitera s Neptunem - nechává vyplouvat na povrch nízké lidské pudy - chtivost, sobeckost, často způsobuje skandály, pády duchovních vůdců. Lidé velmi často selhávají, způsobují katastrofy.
 • Saturn
  Konečně skončila opozice Saturn - Pluto a poškození Saturnu. Ten stojí v Blížencích. Přeje přesnosti, přemýšlivosti a opatrnosti. Je možné že po dobu kdy se bude planeta pohybovat v tomto znamení lze očekávat možnost nějakého významného objevu z oblasti fyziky, či matematiky. Díky retrográdnosti planety je ale možné že nebude včas rozpoznán...  
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení planeta působí jen slabě. Přeje především okultismu, skrytým esoterním věcem a dějům. Může způsobovat problémy v souvislosti přerušením kontaktu se zaběhlými ději, pořádky, situacemi.
 • Neptun
  ve znamení Vodnáře přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden budou nejsilnějšími planetami Venuše, síla ostatních planet je vyrovnaná. Planety nebudou přát především našemu intelektu, psychické kondici. Nestabilita a napětí nás bude provázet stejně jako v minulém týdnu. Opatrujte se..

Mějte se hezky...

Hade, 4.5.2003