Pozůstatky čtyř řad leží na poměrně strmém svahu severního úbočí Nečemického vrchu, jsou skloněny k jihozápadu v Az 20-30°.
Ani z nejvyššího místa není přímá dohlednost žádným významným směrem. Snad zde stávala na vrcholu jakási budova s kruhovou ohradou, jejíž pozůstatky vytvářejí řady několika málo kamenů podél vrstevnic. Mohlo jít také o zpevnění pěšiny ve svahu, pěšina by ale velmi prudce klesala k potoku. Úsek s kameny je navíc velmi krátký.
S vyjímkou nejspodnější řady vyúsťují zbylé tři na horním hřbetu, který se jeví jako uměle navršený val z drobných kamenů kladených nasucho.
Při pohledu na Nečemický vrch od jihu máme dojem, že celý kopec měl obranné valy. Také na historické mapě je dobře patrný šestiúhelníkovitý prostor s možnou akropolí v severovýchodním rohu. Domníváme se, že se může jednat z archeologického hlediska o zajímavou lokalitu.
Kameny mají velice zajímavé tvary, některé jsou velice čisté nažloutlé křemeny, jiné pískovce, jakoby lidskou rukou opracované k nějakému účelu. Samostatně ležící kámen severně od Nečemic, je vyznačen na malé mapce u kóty 388,8 m. Výhled zastiňují stromy, byl by vidět Pískový vrch i Malé Hradisko. Jeho rozměry jsou úctyhodné 280 x 150 cm.
Obrovský balvan zvaný "Čertův kámen". Je na něm vidět hluboké horizontální působení vodní eroze. V horní části je uměle vyseknutý zářez směřující na Kounovské řady a přírodně vzniklá vodní mísa.