::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

NEBEZPEČNÁ KNIHA

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
::::::::.::..(umění digitální války)..
.......:... :   : . . . .
....
"Vždycky jsem hledal způsob, jak zvítězit nad silnějším protivníkem, když jsi slabší" --Shaddack
Nebezpečná kniha je chystaná kniha Shaddacka a Klokánka, kterou připravuje k vydání nakladatelství Dokořán. Toto je její webová stránka.

KLÍČOVÁ SLOVA

////////////////////
Internet, soukromí, svoboda slova, bezpečnost, komunikační technologie, partyzánská válka, disent, sociální inženýrství, PR, reklama, manipulace, sociální sítě, nebezpečí Facebooku

OBSAH

////////
  1. Historie jedné svobody -- historický průřez od knihtisku k youtube s přihlédnutím ke svobodě a cenzuře
  2. Stopy našich dní -- kde všude necháváme stopy. Vychází ze situace člověka, který sedí doma u počítače, připojeného k Internetu. Zkoumáme ho od kapes, v nichž má telefon, peněženku s roztodivnými doklady a kartami, přes počítač jako fyzické zařízení, dále stopy na síti, až po stopy, kterým říkáme "stopy nad sítí", nebo "stopy stop", záznamy o sociálních strukturách (s velkým přihlédnutím k Facebooku). Aneb průvodce praktického paranoika po vlastním soukromí.
  3. Technologie subverze / Umění digitálni války -- jak brát technologie do vlastních rukou, jak chránit soukromí, prostředky digitálního disentu, ale i indimédia...

ZŮSTAŇTE V KONTAKTU

///////////////////////////////
pokud chcete dostat zprávu, až bude kniha v kupě, zadejte svůj mail sem:
jméno:
email:
...a můžete nám připsat i krátký vzkaz:


(slibujeme nevyužívat pro jiné účely)

NÁVNADA

////////////

AUTOŘI

////////////
(shaddack)
Narozen v polovině 70. let. Od dětství vysedává před počítači všech typů. Vystudoval chemickou průmyslovku v Křemencově ulici v Praze. Už své první články publikoval s velkým ohlasem na BBS. Dnes je autorem několika set hesel ve Wikipedii od exotických materiálů přes korozi ve vesmíru až po různé strategie PR. Vlastní gigantickou sbírku elektronických textů, pracuje z domova, většinu svého bdělého času tráví před počítačem a na Internetu. Programátor a hacker (v původním slova smyslu, coby člověk, který se detailně vrtá v technologiích), nyní pracuje jako expert v mezinárodní firmě MauriceWard & Co. Věnuje se technologiím, Internetu a jejich politickým souvislostem. Publikoval série popularizačních článků v časopisech Stuff a Živel, z nichž některé se staly základem této knihy. Na dovolenou jel do Černobylu.
(klokánek)
Narozen začátkem 80. let, nedostudoval žurnalistiku na FSV UK, ani humanitní studia na FHS UK, v současné době studuje dokumentární tvorbu na FAMU. Na gymnáziu z okouzelní hackerskou komunitou napsal sérii článků a nevydanou knihu Zásek do živýho. Pět let pracoval v nezávislém studentském Rádiu Akropolis, kde uváděl pořady Dračí studna a Jitro kouzelníků, v nichž byl Shaddack několikrát hostem. Deset let se stará o internetový server Eldar.cz, na němž provozuje i své vlastní weby od soukromých zápisků až po komunitní zpravodajství. Natočil několik dokumentárních filmů, které dal na web k volnému stažení. Tato kniha vznikla jako vedlejší produkt jeho rozhovorů se Shaddackem pro dokument Souboj s mozkem. Natáčí, píše, málo programuje a hodně fotí.
komentáře?