Ž  Í  Ž  A  L  A    

 

  
Žížala (v duchu): "Mám chuť na disko sušky. Můžu si dát?"
Mamka: "Musím do plesu shodit aspoň dvě kila."
Přítelkyně přítelkyni: "Mám špeky."
Rozhovor: "Dáš si sušenky?" "Ne, díky, už jsem dneska hřešila."

Rubens Představa amazonky v antice Angkorská bohyně Coubert


Neviděli (neviděly) jste náhodou o loňských letních prázdninách americký film, který se jmenoval "Jídlo" a byl o tom, jak se na oslavě čtyřicátých narozenin jedné ženy sejde hromada jejích kamarádek - dámská jízda. Jsou to holky různého věku (16 až 70), různě šťastné, různě slavné a různých povah. Hlavním tématem jejich rozhovorů a chování se nakonec stane jídlo a držení diety. Když se krájí velký slavnostní dort, tak se ukáže, že si vlastně nikdo z přítomných nechce dát, že všichni (všechny) drží dietu.

O co jde?

Co se vlastně za tímhle trendem skrývá? Vždyť pro většinu holek to je trápení.

A proč si vlastně myslíme, že být hubená (štíhlá) je nejsprávnější, nejlepší? Proč to chceme?

Jde o muže?
Ano a to hlavně, ale chtějí to po nás? A pokud ano - mají na to právo? Nemají, ale mohou si dovolit vyžadovat cokoli, protože my nedržíme spolu, naopak se o překot nabízíme, abychom si taky nějakého toho namyšleného změkčilce klofly.

O druhé hubené holky?
Porovnávání, to známe už ze základní školy. Soupeření o výhody. A mezigeneračně to je ještě horší - to je totiž úplná propast. Není zde žádná ženskost v pozitivním slova smyslu, která by spojovala starší a mladší ženy.

O jídlo?
Jídlo jako lék na samotu, na prázdnotu, různé neurózy. Jídlo jako zlozvyk. Ve městě se těžko žije - málo tělesné práce, hodně stresu, špatné prostředí, nemožnost být denně v kontaktu s přírodou a skutečnými věcmi. Ale za to máme víc zábavy, větší pohodlí, víc "možností", víc peněz.

Hraje zde roli móda? Nebo výchova?...

Samotnou kapitolou je pak celulitida.

Hubená móda Studené modelky Miss babička ze 60. let Marilyn Monroe

~~~

Musím přiznat, že u mě to bývá strach z toho, že mě jídlo přemůže, že budu tlustá a tudíž nemožná a že bude každý - a hlavně ty hubenější - vidět, že to nezvládám. Občas se nacpu, zvlášť jídlem, co mám ráda, a pak počítám, na kolik dní dopředu jsem si to vybrala.

Ale nechci to mít pořád v hlavě, pořád se hlídat. Chci umět být i tlustá, protože si myslím: "Co když je to mé postavě přirozené?" Pak bych se hubnutím zbytečně celý život trápila.

Pomáhám si obrázky a příklady žen z historie. Když jdu po ulici, dívám se na sochy a reliéfy na domech. O spoustě z nich se míní, že jsou krásné, ale dnes by byly považovány za tlusté.
Ale já si říkám: "Jsou krásné."
Žížala

~~~

Náhodou jsem zavítal na Tvé Holčičí stránky a myslím si, že nejsou jen pro holky, ale i pro kluky, kteří o těch "svých" holkách chtějí něco vědět. Zaujaly mě stránky o hubnutí. Myslím si, že by pro holky mohl být zajímavý názor kluka. Takže ...
Holky chtějí být hubené, aby přitahovaly kluky. Přesněji řečeno holky chtějí najít partnera a doba jim velí ho okouzlit, jak jinak než tím, že budou štíhlé. Není se čemu divit, že holky nevědí, jak jinak "přitáhnout" partnera než štíhlostí a SEXem (ačkoliv Žíľala tvrdí, že SEX není), když jim není nic jiného huštěno do hlavy. Zapnu TV a tam Beverly Hills ...
Otevřu časopis a tam sexuologická poradna, stránka diet atd. Nějak se mi zdá, že se holky opravdu přestaly ptát kluků, čím nás mohou "přitáhnout" (a teď nemyslím na noc, ale na život).
Zkusím Vám to poradit:
Živostí. Buďte takové, jaké jste a nestyďte se za to. Raději budu žít s holkou, která není podle poslední módy, ale s kterou mohu v pohodě zajít na pivo a nebudeme se tam nudit (neboť nesmí jíst). S kterou v pohodě sedneme na kolo a pojedeme třeba do Háje. Která nebude myslet na dietu, když jsme spolu.
HOLKY, nezaměňujte Lásku s krásou !!!
Krása, alespoň dnes vnímaná je věcí módy a štíhlosti. Ale láska, život a partnerství je na módě nezávislé. Krása je malá částečka při okouzlování kluků. Ale holky mají mnohem víc věcí, kterými mohou okouzlovat. Svůj jedinečný pohled na svět, svou vřelost a své srdce.
Zkuste raději najít diety na svou nevřelost a zarputilost a budete mnohem "atraktivnější". S pozdravem jeden kluk,
Vašek
P.S.: Se štíhlými holkami mám zkušenosti, neboť pracuji s modelkami a TV moderátorkami, takže trochu vím, čím je ta jejich "štíhlost" vykoupena (nevrlost, nervozita, stres, depreese, zvýšená nemohoucnost ...).

~~~

Budu ráda, když mi napíšete, jak to vidíte i vy. Třeba to nějak zlomíme.
Dortíček

Zpět na "O čem holky mluví"