Bestee se nám narodila v Pístech 19. dubna 2006, je to kříženec Americký Pitbulteriér / Rhodeský Ridgeback. Její maminka se jmenuje Sára a její tatínek Kraken.

3.1.2010 To to letí a Bestie už bude mít čtyři roky. Je už úplně dospělácká, má ráda naše dvě potkáňata Cradle a Cracka. Každý rok s námi jezdí na dovolenou na hřbitov do Telče, kde nám hlídá výstavu fotek. Bestie má hodně kámošů, nejradši má francouzskou buldočku Aidu a Zaka, což je rasou jakési exotické japonské bojové plemeno :) Dále má ráda bíglici Angie, která za ní jezdí na hřbitov do Telče. Bestie miluje bišonky maltézáky a jakékoliv další bílé potvůrky, podezíráme ji, že to je proto, že se podobají Crackovi. Bestie stále nejraději ze všeho plave, skáče do vody s rozběhem a na břehu se potápí. Dále se s námi dorozumívá mrkáním, ale mezi typické otázky, na které se jí ptáme a čekáme, kdy "mrkne", přibyla také otázka, jestli není náhodou nevyrovnaná nebo jestli páníček koupil slaninku :) Pokud se zajímáte o Bestii názor na nějakou věc, napište mi a my se jí na to zeptáme. Upozorňuji, že se můžete ptát na abstraktní věci, ale smíte se ptát jen na přítomnost. Bestie nechápe minulost ani budoucnost vzdálenější než pět minut. Letos plánujeme s Bestií vyrazit na jaře na focenou k moři, tak uvidíme, jak se jí, mistryni v plavání v rozbouřeném Labi, bude líbit slaná voda. Bestie oproti loňskému roku už není nervózní z malých dětí a dokonce už má i ráda štěňata.  

8.2.2009 Bestie už bude mít tři roky. Už je velká a má ráda dobrodružství. Neustále chodíme k veterináři s odřenou nohou, zlomeným drápem a nebo prokousnutým čumákem (z boje s americkým norkem v Labi). Nemá ráda lidi, kteří se chovají "divně" a dorozumívá se s námi pomocí mrkání. Když něco chce, sedne si před nás a mručí. Ptáme se jí, jestli chce pít, jíst, čůrat, přikrýt dekou nebo zlobit. Když se trefíme do toho, co zrovna chce, tak výrazně mrkne. Nikdo tomu nevěří, dokud to na vlastní oči nevidí :) Jinak už jsme moc rádi, že nám konečně vyrostla a je rozumná. Každý den potřebuje 3x vyvenčit a 1,5 hodiny sportování, což je velice náročné. Bestie je nervózní z malých dětí, ale miluje našeho potkana Cracka. Koupe se nadále v létě i v zimě. Na zamrzlé Labe nechodí, protože ledu nedůvěřuje. Teď má díru v tlapce v polštářku, protože se ráda rochní v bahnité zátoce v Labi. Dokonce i kachny se na ní přišly podívat, co je to tam za obludu. Má zavázanou packu, velmi to prožívá a chce litovat. Dokonce si i myslí, že když je teď zraněná, tak by měla ležet na pohovce, kam jinak nesmí.

4.2.2007 Bestie už má devět měsíců, je to rošťák a pěkně zlobí, ale na druhou stranu pěkně cestuje a vůbec je taková celá cestovní. Doma jí to moc nebaví a tak úporně kouše všechno na co přijde. Koupe se i v zimě a vůbec jí to nepřipadá divné (kachny se taky koupou v zimě). Spí v posteli, je na každého přítulná, ale přitom hlídá. Lidi na ulici se jí začínají bát a někteří i křičí, když je jde očuchat. Chodí se omlouvat když něco provede a vůbec je celá nějaká zvláštně polidštěná.

26.07.06 Bestee už oslavila tříměsíční narozeniny, naučila se plavat, jezdit po jezdících schodech a jednou se jí dokonce podařilo vystoupit z tramvaje. Prázdniny strávila na židovském hřbitově. Bydlela jednu noc pod stanem a skamarádila se s potkánetem Borisem. Má ráda blues a všechny kytičky. Loví motýli a včely, které bohužel i jí, což občas nedopadá dobře. 

7. část - Bestie má 4 roky

6. část - Bestie má 3 roky

5. část - Bestie má 2 roky

4. část - Bestie 1,5 roku - "Bebina chodí na cvičák"

1.díl - 30.9.2007 (včetně dnešní povedené hodinky, kde jsme se učili přivolání, chůze u nohy, povelu "buď hodná a sedni si Bebo" a dobrodružného "lehni si", které jsme Bestii museli předvádět, protože tenhle příkaz odmítá z nezjištěných důvodů ukazovat, asi že není žádnej cirkusovej, a jak to nakonec všechno dobře dopadlo)

2.díl - 7.10.2007 (tentokrát jak jsme se učili chodit na nádraží, přes přechody ve městě a jak jsme cvičili na hřišti, a jak Bestie byla hodná, ale co zase vyvedla)

3.díl - 14.10.2007 (jak Bestie byla dneska až moc hodná a nechtěla přestat cvičit, jak se bála proběhnout tunelem a jak si nakonec našla nového kámoše, který je na cvičáku nový a je to fakt fešák a jak si toho všichni všimli a jak říkali, že jim to spolu sluší)

4.díl - 25.11.2007 (jak Bestie vyhrála 4. místo v soutěži základní poslušnosti!!!!)

3. část - Bestee 4 - 6 měsíců

2. část - Bestee 1 - 3 měsíce

bestee

1. část - Bestee 0 - 1 měsíc

bestie1_s.jpg (120456 bytes)

 

butonekII.jpg (103212 bytes)