Čas od času se stane, že se někde v lánu obilí objeví podivný obrazec. V jednom místě s geometrickou přesností polehne obilí, nejsou na něm známky žádného mechanického poškození, ani jiné známky lidské činnosti. Co kruhy vytváří? Kdo kruhy vytváří? Co znamenají? Někdo tvrdí, že zatím jsou obyvatelé jiných planet, podle někoho to je projev kolektivního vědomí rostlin, jiný zase sází na duševní sílu a psychokinezi. A třeba je to úplně jinak. Jako se vším paranormálním....

Oliverův kruh

Oliverův kruh, Anglie

Oliverův kruh se objevil blízko Devizes ve Wiltshire v Anglii 11. srpna 1996. Bližší informace a prý i animaci, jak je obrazec vytvářen ufounky, najdete na stránce Corp Circles Connector.

Formace v Laguna Canyon

Laguna Canyon, California, USA

Formaci kruhů v obilí v Laguna Canyon nalezl obyvatel městečka Laguna Niguel 9. března 1996, když silnicí číslo 133 jel do městečka Laguna Beach (zhruba 50 mil jižně od Los Angeles na Kalifornském pobřeží). O čtyři týdny později dal o formaci vědět jistý Robert Uriarte záhadologům Edovi a Krisovi Sherwoodovým, kteří se problematikou kruhů v obilí delší dobu zabývají. Ještě týž den se oba vydali do Laguna Canyonu, aby formaci vyfotografovali, prozkoumali a odebrali vzorky.
Formace byla složena ze tří symbolů: dvou soustředných kruhů, větší měl devět prstenců a menší pět prstenců. Třetí symbol také obsahoval ve středu dva soustředné kruhy, ze kterých vyzařovalo čtrnáct "paprsků" ukončených vždy malým kolečkem. Jeden z paprsků se na konci rozcházel ve tři, které tvořily jakýsi "spár" a končil opět kruhem. Délka celé formace byla 230 stop a 10 palců.
Při bližším prozkoumání zjistili, že linie a kruhy jsou tvořeny místy, kde rostlo jen velmi málo rostlin a zároveň to nevypadalo, že by odtamtud byly nějaké odstraněny, ani se kolem nepovalovaly vytrhané rostliny. Také žádné stopy po rukách, ani nohách nebyly objeveny. Půda je v tom místě suchá, písčitá a mírně do kopce, takže nebylo možné se tam pohybovat bez zanechání otisku.
Nedejte na můj osobní názor, ale podle fotek nevypadá tento kruh příliš věrohodně...

ROCANVILLE, Saskatchewan

Rocanville, Saskatchewan, Kanada

Toto je prý jeden z nejlepších kruhů, které kdy existovaly. Podívejme se nyní na jeho objevení.
Chad Deetken slyšel 11. září 1996 v rádiu CBC, že se poblíž Rocanville v provincii Saskevatchewan v Kanadě objevily kruhy v obilí, a tak se hned vydal na místo a zprostředkoval nám tyto informace.
Kruhy byly objeveny 4. září a každý z nich měl přibližně 14 metrů v průměru. Klasy obilí byly ohnuty blízko u země, nebyly zlámané ani jinak porušené a nenašla se žádná jiná známka, která by ukazovala na zfalšování. Slehlé byly do zvláštní a velmi působivé spirály.
Útvary vyfotografoval, změřil a vzorky odebral Daniel Clairmont. Ty pak byly odeslány doktoru Levengoodovi do Michiganu na laboratorní analýzu.
Bob Langeley byl prvním člověkem, který tyto kruhy objevil. Našel jeden kruh ve středu časně ráno a říká, že nevěděl, co si o tom má myslet. "Nikdy jsem nic takového neviděl", řekl dále. "Pšenice nebyla nikde ušlapaná - žádná známka toho, že by tam někdo předtím byl."
Přešel přes pole, aby se na kruh podíval zblízka a zahlédl druhý poblíž.
První člověk, kterému o tom řekl, byl Wayne Kingdon, který byl právě tak překvapen. "Je těžké si představit, co mohlo udělat tohle," řekl. "Kdyby to udělal vítr, válela by se kolem spousta věcí."
Událost rozvířila hladinu poklidného městečka. Náhle přijížděli reportéři z novin, televizí a rádií celého světa. Jenže potom přišla sklizeň...


Zpět na Paranormal World!