Pitva mimozemšťana
Jedná se o podvrh?


Repro: Kangaroo
V roce 1995 se náhle vynořil na světlo světa sedmnáctiminutový záznam údajné pitvy mimozemšťana, který byl vytažen z vraku UFO, které spadlo v Roswellu ve státě Nové Mexiko v roce 1947 (Mimochodem, Resewell od té doby žije téměř výhradně z cestovního ruchu). Několik týdnů zářily exkluzívní fotografie na obálkách a titulních stranách bulvárních plátků celého světa, kazeta s filem se podle časopisu Time dokonce vyšplhala mezi 25 nejprodávanějších videokazet v celých Spojených státech.
Poté, co se film začal prodávat, začínala si spousta lidí myslet, že se jedná o podvrh. V červnu 1998 se i mě dostal do rukou CD-ROM, na kterém je celý film uložen ve formátu AVI. Z něj pochází i reprodukce k tomuto článku, které nebyly nijak dále počítačově upravovány, prošly pouze oříznutím a konverzí do 256 odstínů šedi.

Průběh pitvy

Na začátku pitvy na stole leží údajný mimozemšťan s nafouknutým břichem a poraněnou pravou nohou. Repro: Kangaroo
Pitvu provádějí dva muži v protikontaminačních kombinézách, kterým není vidět do tváře, třetí je pozoruje a píše jakýsi záznam. Za skleněným oknem je pozoruje muž v bílém plášti, se štítem na obličeji. Údajný mimozemšťan leží na stole, má nafouknuté břicho a dlouhou hlubokou ránu na pravé noze. Má šest prstů, černé lesklé oči, malý nos a malá otevřená ústa.
Místnost je malá, bílá, vybavená hodinami, telefonem, sadou chirurgických násrtrojů a ještě jedním stolem.
Dvě postavy údajného obcházejí mimozemšťana kolem dokola, prohmatávají jej a zkoumají.
Záběry jsou velmi neostré a nejsané, co se týče detailů. Celý film je plný střihů, při nichž výzkumník zakryje objektiv částí těla a poté jej odkryje, jakoby se vše odehrálo v jednom okamžiku.
Pitvající otevírají hrudník mimozemšťana, přehrabují se v něm a vyjímají některé orgány. Detailní záběry orgánů jsou velmi neostré, všechny záběry jsou komponovány tak, aby nebylo možné rozpoznat, o co se vlastě jedná.
Otevřena je i mimozemšťanova hlava. Právě zde je snad nejslabší místo celého filmu. Mozek vypadá, jako by se jednalo o jakousi přilbici z plastu, která byla pouze navlečena na hlavu. Na některých fotografiích je to hezky vidět.

Možná vysvětlení

Film je distribuován i na CD-ROM (za cenu kolem 200 Kč), kde je uložen jako animace AVI. Repro: Kangaroo

"Mimozemšťanovi" je též otevřena lebka. Okamžik otevření je však (jako všechny okamžiky, které jsou technicky náročné) zakryt pláštěm jednoho z pitvajících. Zde je vidět obsah hlavy (mozek?), který však vypadá pouze jako jakási čepice, či helma nasazená na halvě. To považuji za jeden z důkazů o nepravosti filmu. Repro: Kangaroo

Detailní záběry těla údajného mimozemšťana i záběry orgánů vyjmutých z jeho těla, jsou velmi neostré a nejasné. Repro: Kangaroo

Přestože detail hlavy je velmi neostrý, je možné rozpoznat, že mozek je vlastně na hlavu "navlečen". Repro: Kangaroo

Pitvu provádějí dvě postavy v bílých kombinézách a ochraných kuklách, zpoza skla je pozoruje muž v bílém plášti. Repro: Kangaroo

Pitvající právě odděluje jeden z vnitřích orgánů. Stejně jako ostatní detailní záběry, je i tento velmi neostrý. Repro: Kangaroo


Zpět na Paranormal World!