E L D A R

O serveru Eldar a jeho tvůrcích


Podle elfské legendy dostali všichni elfové jméno Eldar, "Hvězdný lid", od Valy Oromëho. Bylo však později užíváno jen pro elfy ze Tří čeledí (Vanyar, Noldor, Teleri), kteří se vydali na velký pochod k západu z Cuiviénenu (ať zůstali ve Středozemi nebo ne), a nezahrnovali se pod ně Avari. Elfové z Amanu a všichni elfové, kteří někdy v Amanu bydleli, se nazývali Vznešení elfové (Tareldar) a Světlí elfové ~ (Calaquendi). -- J. R. R. Tolkien, Silmarillion


Eldar.cz

Eldar - server jsme kdysi v roce 1999 založili jako tři nadšenci, známí také jako Hade, Kangaroo a Picard. nerealizované logo Eldaru (Eliščina skica) Nesledovali jsme tím žádné vyšší, karmické, politické, obchodní, sexuální, genetické, deviantní či dokonce fyzikální cíle. Chtěli jsme prostě mít svůj server, stavět si na něm weby, do kterých by nám nikdo nekecal, vymýšlet nové vychytávky, opečovávat mašinu, systém a lidi kolem a všechno, co k tomu patří.

Nejen mít vychytanej server sami pro sebe, ale poskytnout prostor i dalším nadšencům, kteří tvoří zajímavé nekomerční projektíky a potřebují lepší zázemí, než to, které nabízejí freewebové servery.

Když tak proklikáváte weby a sledujete rychlost, s jakou se načítají, říkáte si asi, že jsme ze svých soukromých peněz museli vložit do serveru pěkné peníze. Nejsme ale padlí na hlavu, jako ti všichni uživatelé Windows NT, takže běžíme na Linuxu, což v praxi znamená vysokou efektivitu na levném a (pro windows) pomalém hardwaru. Stránky o Linuxu najdete zde, můžete si ho i stáhnout, je zcela zadarmo!

Poděkování

S komercí to ani do budoucna nechceme přehánět. Reklamy zde zatím nenajdete, žijeme, provoz serveru nás téměř nic nestojí. Za to vděčíme především a jeho nástupcům z poděbradské hotelovky, pánům Kazdovi a Kaňákovi, kteří nám Eldar drží u sítě a občas, když ukrajinci překopnou elektrický kabel, mu dávají i umělé dýchání. Za podporu moc děkujeme i WI navzdory jeho robotu WIASOUI (Wimmerův Inteligentní Automat s uměle Omezenou Umělou Ineligencí) (první a zatím jediný hack Eldaru).

Tři šílenci

Sešli jsme se zcela náhodou (věříte na náhodu?) v jednom počítačovém kroužku, který jsme splečně vedli a byl nakonec zrušen byrokratickými tupci, kteří se schovávají za své tituly a pozice, ale skutečné aktivity se bojí. Našli jsme si nové působiště a rozjeli kroužek nový, avšak téměř rok po zrušení předchozího jsme přišli i o tento. Děti si vytvořily i své vlastní stránky, které naleznete zde, nestihly je bohužel moc rozvinout. Proklínáme byrokracii!

Scházíme se nepravidelně (ale často) u Hadeho, v poslední době většinou na rozpraskaných a lišejníkem porostlých betonových schodech jednoho šedivého paneláku. Hade vypálí dvě tři cigárka, pohovoří o aktuální astrologické situaci, pochlubí se novými verzemi svých stránek, já (Kangaroo) své vyprávění šíleně natahuju a košatě popisuju síťové a linuxové peripetie, a Picard do toho přisypává voňavou směs všech možných novinek a událostí. Společně si zanadáváme na Windows, probereme poslední důkazy maximální úchylnosti tohoto operačního systému, zdrbneme Telecom a rozebereme ze všech úhlů tisíc a jednu další věc.
Když dojdou náměty k hovoru, Hade prohlásí své: No co jinak novýho? Asi už nic... načež všichni tři začneme mluvit o tom, že už budeme muset jít. Hade topit děti (myslí tím koupání svých dvou ratolestí), já psát a Picard domů, aby matka zas neřvala (největší strach má z toho, až bude jeho mateř v přechodu). Že už budeme opravdu muset jít, opakujeme ještě další půl hodinu a když vyjde Venuše a nad sídlištěm začnou lítat netopýři, skutečně se rozejdeme.Hade - fotka

Hade zavináč Eldar.cz

(holotropní Kelt, zaklínač voodoo a dvorní astrolog :-)

Nejstarší z Eldar. Připravuje stránky o paranormálnu, astrologii, magii a keltských hradištích. To vše, včetně aktuální astrologické situace najdete na jeho stránkách.
Klokánek - fotka

Klokánek zavináč Eldar.cz

(binární schizofrenik :-)

Administruje server po technické stránce, z čehož by skočil z okna, kdyby nebydlel v přízemí. Vede si webový deníček Kangaroo's Homepage (ekologie, psychologie, Nymburk, Einstein, tvořivost), spoluzaložil server Nymburk.net. Více o Klokánkovi zde.
Picard - fotka

Picard zavináč Eldar.cz

(sarkastická zrůda :-)

Dodává nápady, ty správné klepy a sarkastické hlášky. Zde je Picardova osobní stránka, kromě ní se na serveru Nymburk.net, jež spoluzaložil, stará o stránky nymburského kina
Dextr zavináč Eldar.cz

(zkušený střelec :-)

Dextr se k nám přidal, když Klokánek přestal stíhat všechno administrovat. Kromě toho, že neustále vypráví, obstojně rozumí počítačové bezpečnosti a bezpečně trefí cíl na dvěstě metrů, je spolukořenem (co-root) Eldaru.


---=: (c) 1999 - 2003 Eldar
(Hade, Kangaroo, Picard)
Všechna práva vyhrazena
Pište nám svoje nápady a připomínky! eldar (zavináč) eldar (tečka) cz

:=---