V písních O. Janoty se jakoby "nic neděje"
(pas, tok.cz, 31.10.2001)

Neratovice - Bezmála do posledního místa zaplněný sál zdejšího jazzového klubu uvítal v pátek nekonvenčního písničkáře Oldřicha Janotu. Kytarista a svérázný folkař za to dal návštěvníkům nahlédnout do svého specifického pojetí hudby a zpěvu.

"V mých písničkách se jakoby nic neděje - je to proto, aby děj nerušil moje vnitřní vidění světa," vysvětlil posluchačům host, který se podle svých slov inspiroval takzvanou minimalistickou poezií - to znamená, že se v jeho hudbě a textech vyskytuje jen minimální množství prvků, tónů i slov. "Neprožívám také manipulaci mé osoby děním ve světě folku a hudby vůbec," dodal Janota ke specifiku své tvorby, v níž se odebírá do svého vnitřního světa, který pak popisuje v písničkách, jež začínají například slovy "možná tu stával hrad, možná tu stával les" a pokračují podobnými variacemi.

"Jeho hudba je charakteristická odstupem od společenských i folkových konvencí směrem k minimalistickému vyjadřování. Myslím, že koncert Oldřicha Janoty byl zajímavým zpestřením druhé dramaturgické linie našeho klubu," uvedl k pořadu ředitel Společenského domu Ivan Fried, kterého potěšil i velký zájem veřejnosti o tohoto umělce.


 

[novinky][diskografie][obrázky][články][texty][linky]

mezivlnami@centrum.cz