Světlo duhy - tisková zpráva
( Key Production spol. s r.o., 2000 )V rámci akcí Praha - evropské město kultury 2000 se uskuteční ve dnech 9. – 13. 10. 2000 v Míčovně Pražského hradu projekt “Světlo duhy”. Jde o nekomerčně laděný festival, který je založený na jemnějším vnímání duchovních kvalit umělecké tvorby v nejrůznějších projevech. Jde o hledání jednoty, vzájemného propojení, toho, co nás přesahuje, jde o hledání smyslu našeho bytí. Festival by tak měl nabídnout duchovní inspiraci v nejširším slova smyslu.

Festival Světlo duhy bude propojením hudby, filmu, videa, multimediálních představení, výtvarného umění, duchovních přednášek a setkání. Festivalu se zúčastní nejen naši umělci a přednášející, ale i zahraniční hosté. Významní zahraniční účastníci festivalu tak naváží na tradici Prahy jako města, kde se odedávna střetávaly kultury různých národů.

Instalace výtvarníků a fotografů budou přístupny po celou dobu trvání festivalu, videoprojekce poběží denně od 10:00 do 17:00, denně bude jeden velký hudební program od 18:00 do 23:00, který bude propojen s duchovními přednáškami a dopoledne od 10:00 do 12:00 budou tvůrčí dílny a setkání s duchovními osobnostmi.

Posláním festivalu je nabídnout nejširšímu publiku duchovní inspiraci, hledání vzájemného pochopení a tolerance. Přednášející i řada zúčastněných umělců se intenzivně věnují duchovní praxi, jejíž význam chceme zdůraznit.


Seznam účastníků festivalu Světlo duhy

Hudba: Roop Verma, Irena a Vojtěch Havlovi, Iva Bittová, Dáša Voňková, Vlastimil Matoušek, Karel Babuljak, Oldřich Janota, Stephan Micus, David Hykes a další.

Film – video: Viliam Poltikovič, Igor Chaun, Josef Císařovský, Marie Šandová, Stanislav Vaněk, Jan Špáta, Olga Sommerová, studentské filmy a další.

Duchovní přednášky, setkání: svámí Čidánanda, Odilo Štampach, buddhističtí mniši ze Srí Lanky a z Tibetu, manželé Míla a Eduard Tomášovi a další - hledání tolerance, propojení duchovních kultur.

Výtvarné umění a fotografie: Jaroslav Papoušek, Naďa Synecká, Zdeněk Hajný, Jana Hauptmannová, Jan Kristofori, Jaromír Skřivánek, Jiří Němec, Jan Šimon Fiala, p. Grossmann, Hana Rysová, Zdeněk Thoma, Josef Ptáček, Miro Švolík, Jiří Plieštik, Rudolf Dzurko, Igor Hlavinka, Viliam Poltikovič, Jan Hlaváček, Vladimír Sirůček, Jaroslav Poncar, Otto Cabala.

Základní údaje o autorech projektu:

Jana Hauptmannová – narozena 1951, výtvarnice se zaměřením na art protis, dále se věnuje tvorbě obrazů technikou suchý pastel, olej. Výstavy v Berlíně, Varšavě, Štětíně a několik samostatných výstav v České republice. Art protisy v soukromých sbírkách v Německu, Rakousku, Kanadě, USA, Japonsku a jinde.

Irena a Vojtěch Havlovi – narozeni 1959 a 1962, hudebníci a skladatelé se zaměřením na akustickou experimentální hudbu. Vydali sedm autorských CD, na několika dalších spolupracovali. Komponují hudbu k divadelním a televizním inscenacím, ke krátkým a dokumentárním filmům a jsou autory hudby ke dvěma celovečerním filmům. Koncertovali téměř po celé Evropě, dále v Kanadě, USA, Japonsku a v Jihoafrické republice.

Viliam Poltikovič – narozen 1958, scénárista, režisér, fotograf. Zaměřuje se na dokumentární filmy s duchovní tématikou. Natočil téměř sto filmů, z nichž některé byly oceněny na domácích i zahraničních filmových festivalech.

Základní údaje o producentovi projektu:

Filip Kolací – narozen 1972, hudebník, spolumajitel hudební agentury Rat-Bull-Tiger promotion a hudebního vydavatelství Intermusic. Kromě vydávání hudebních nosičů a zastupování tuzemských i zahraničních souborů při pravidelných produkcích, agentura také organizuje vystoupení zahraničních souborů v Čechách a v neposlední řadě i několik hudebních festivalů.


Kontakt:

Key Production spol. s r.o.

Miroslav Mencl

Krásova 5

130 00 Praha 3

tel./fax: 02-22716604

e-mail: mirmencl@volny.cz


    

[zpět na úvod ][novinky][diskografie][obrázky][články][texty][linky]

mezivlnami@centrum.cz