OLDŘICH JANOTA: Sešité
(Indies Records, čas 43:51)

( Leoš Kofroň, Rock & Pop, 5/1997)Je nanejvýš uspokojivé, že během relativně krátké doby vychází Janotovi už třetí album (byť v jednom případě šlo o reedici) a to by výčet ještě neměl být zdaleka u konce.
Žlutě Mezi vlnami Sešité
- tak bychom mohli z názvů jednotlivých titulů vytvořit docela charakteristické slovní leporelo. Jenže, oč větší je recenzentova radost nad další oduševnělou prací s Janotovým copyrightem, tím víc si uvědomuje, jak při každé takové příležitosti stále obtížněji hledá vhodná slova.
"Zastavím křídla, otočím most/překročím ráno, přetavím vosk" - relativizuje Janota význam pojmů v Zastavím ráno a se slůvky, jak s pestrobarevnými péřovými míčky, si pohrává i v ostatních písničkách. V Jiné krajině pak svůj slovní minimalismus uzavírá do konečného tvaru: "Na kraji na kraji na kraji/na krajina krajina kra/jinakra jiná krajina krajina snů".
Ano, do takové krajiny fantazie, kde "možná stával hrad žlutých květů", nebo "modré skály hřeben" a kde je třeba "černou a bílou rozpoznat tak, aby uvnitř i vůkol zářily zahrady" se na albu Sešité můžete vydat. Průvodcem vám bude kytara a hlas Oldřicha Janoty, viola Veroniky Hánové, bubny a trubka Zdeňka Konopáska, klavír Luboše Fidlera a hukvaldský vítr.

****
Leoš Kofroň


[zpět na úvod ][novinky][diskografie][obrázky][články][texty][linky]

mezivlnami@centrum.cz