Narozeninový koncert, 16.2., Karlovice u Turnova
( Vojda, freemusic.cz, 26.2.2002 )

V pozdním odpoledni zahájil KAREL VEPŘEK. Bez kapely, pouze s kytarou a skvělými texty, sám proti celému sálu. Přesto se mu podařilo publikum ztišit a zaujmout. Odměněn potleskem přidával a byl výborný.
Po něm nastoupil MILAN FRIČ FRICEK, legenda undergroundového folku Turnova a okolí z let vlády bolševika. Řadu let veřejně nevystoupil, nyní překvapil množstvím nových písní. Hudebně nic moc, textově však solidní. Závěr patřil jak jinak prastarým songům z dřevních dob.
Na pódiu se objevila další /nejen turnovská/ legenda NIC BAND. Bývaly doby, kdy objížděla undergroundové festivaly v republice. Opět zazněly starý fláky a vděčné posluchačstvo vzpomnělo na počátky Plastiků.
Po něm přichází JIRKA KONVRZEK se svými TŘETÍMI ZUBY. Jeho ulítlé písně, tentokrát v rockovém hávu, jsou již dostatečně známé a poprve roztančily publikum.
Další vystupující OLDŘICH JANOTA. Tentokrát netradičně s el. kytarou a písničkovým repertoárem. Od Sedmi havranů přes Speedy Gonzales až k Druhému břehu, to vše bez obvyklých minimalistických vyhrávek. Asi nejlepší část celé akce. V několika písních zazpíval další hlas JAKUB NOHA. Ten se svým BANDEM celý večer zakončil. Odehrál téměř 90 minut nadupané hudby, škoda jen, že textům bylo hůře rozumět. Mj. výborný kytarista!
Na celé akci se sešla asi stovka převážně zvaných lidiček ze všech koutů republiky /od Jablonce po Olomouc/. Myslím, že K.Š. byl s touto oslavou svých čtyřicátin určitě spokojen. Karle, díky!

Setlist koncert O.J. 16.2.2002

    

[zpět na úvod ][novinky][diskografie][audio][obrázky][články][texty][linky]

mezivlnami@centrum.cz