INDIES - Pořád vydáváme jen to, co se nám líbí - (část rozhovoru s M.Gruberem a M.Pálešem z firmy Indies)
(O.Bezr, Rock& Pop, 8/2001)Dlouho jste vydávali výhradně novinky. V poslední době u vás ale vyšlo několik titulů, které lze označit za archivní. Asi nejvýznamější bylo dvojalbum Oldřicha Janoty . Znamená to, že se Janota "umoudřil" a letité embargo na svoje staré věci zrušil ?

Miloš Gruber: Janotu zpracováváme vlastně už deset let. Už od doby, kdy vyšlo album Jiná rychlost času, které jsme udělali vlastně především proto, abychom Oldřichovi udělali radost a on svolil vydat své starší věci.

Milan Páleš:
Jenže s Oldou je to těžké. Někdy se tváří jako že jo, někdy jako že ne, že nic není tak dobré, aby se to dalo pustit ven - podle nálady. Ale v současné době se připravuje společná nahrávka z období s manžely Havlovými, jejímž základem by měla být ta někdejší pantonská kazeta. A samozřejmě se bude vybírat z archivu živých nahrávek. Mělo by to být opět dvojcédéčko. Ale určitě nevyjde letos - a klidně bych si přisadil, že ani příští rok... (smích).
Zájem z naší strany je nicméně velký. Oldovi jsme to sdělili, a rádi bychom v téhle edici udělali ještě dvojcédéčka jeho sólových nahrávek a věcí se skupinou Mozart K. Materiálu máme dostatek, jde jen o to, co sám pustí a co ne.

...................................
[zpět na úvod ][novinky][diskografie][obrázky][články][texty][linky]

mezivlnami@centrum.cz