Oldřich Janota zahraje pro Nové Heřminovy
(arnika.org - 10.6.2002)


Upozornit na problémy lidí v obci, jíž hrozí zatopení, a podpořit vesnici, která se vzpírá tomu, stát se dnem přehrady, přijede 10. června hudebník Oldřich Janota. V pořadí již druhý koncert pro Nové Heřminovy se tentokrát uskuteční v 19 hodin bruntálském evangelickém kostele na ulici E.Beneše.


„Oldřich Janota je po Ireně a Vojtěchu Havlových již druhým muzikantem, který neváhá projevit své sympatie odpůrcům přehrady,“ uvádí Lenka Daňhelová ze sdružení ARNIKA Ostrava, které koncert pořádá.

„Nechceme se pomocí takovýchto akcí nijak hlasitě vymezovat proti zastáncům přehrady v Nových Heřminovech, chceme jen upozornit na to, že v Nových Heřminovech žije několik desítek lidí, kteří současnou situací trpí,“ vysvětluje. „Jsem ráda, že tak můžeme činit prostřednictvím hudebníků, kteří se svou hudbou snaží dotknout našich kořenů a uchopit plynoucí čas,“ dodává Daňhelová.

Hudba Oldřicha Janoty bývá nejčastěji nazývána jako folkový minimalismus. Janota mnohdy spolupracuje s nezávislými hudebníky jako jsou Dáša Andrtová-Voňková nebo Vojtěch a Irena Havlovi. Mezi inspirační zdroje jeho melancholické poezie patří především symbolický návrat ke kořenům, a tím je pro Oldřicha Janotu tradiční keltská a bretaňská hudba.

Místo konání: Bruntál
Přesná adresa: ulice E.Beneše, evangelický kostel
Pořádá: ARNIKA Ostrava - Lenka Daňhelová, tel.: 0732-377 054

    

[novinky][diskografie][obrázky][články][texty][linky]

mezivlnami@centrum.cz