Boskovice mají nezaměnitelnou atmosféru
(Alex Švamberk, Novinky.cz, 20.07.2003 )


I letošní ročník hudebně divadelního festivalu Boskovice, který v neděli skončil, potvrdil, že má v rámci letní nabídky nezaměnitelnou atmosféru. Ta je dána nejen dramaturgií, zaměřenou na stylově vyhranější alternativně laděné soubory, mezi nimiž se objevila třeba Ta Jana z Velké Ohrady.

20.7. 18:57
BOSKOVICE - Je to dáno ale i bohatým zastoupením divadel, která vystupují na místním hradě. Letos pořadatelé měli šťastnou ruku, protože volili soubory, které se zaměřují na pouliční divadlo v čele s Continuem a Kvelbem Právě ty dokáží nejlépe zaujmout široké spektrum festivalového publika.

Boskovický festival ovšem jako jeden z mála není jen novodobou poutí, kde člověk přechází od jedné scény ke druhé a zvažuje, zda se nechá strhnout divadlem, některou z právě vystupujících kapel či spektakulárností pouličního divadla.

Nejenže nabízí projekce filmů včetně dokumentárních, ale pro umělce, jejichž tvorba vyžaduje plné soustředění publika, je tu zrekonstruovaná synagoga. Právě v té vystupovali významní představitelé naší experimentální folkové scény Dagmar Andrtová či Oldřich Janota, jenž se blíží až minimalismu. Problém byl jediný - kapacita byla menší než zájem diváků.

Alex ŠvamberkSetlist koncertu O.J.

 

[novinky][diskografie][obrázky][články][texty][linky]

mezivlnami@centrum.cz