Benefiční koncert
(Rodina.cz, 2003)

Občanské sdružení Centrum aktivního porodu dne 5. 6. 2003 uspořádalo benefiční koncert na podporu dobudování porodního domu U Čápa. Koncert se konal v kostele sv. Martina ve zdi v Martinské ulici v Praze. Ať již ze zájmu o hudebníky, kteří přispěli k báječné atmosféře akce, či ze zájmu o porodní dům jako takový, sešlo se v horký letní den 229 lidí.

Ti obsadili nejen všechny připravené židle, ale zaplnili i všechny ostatní dostupné prostory, na mnohé dokonce zbylo pouze místo k stání. Akce byla oznámena prostřednictvím e-mailových zpráv přátelům přirozeného porodu, prostřednictvím letáčků jak rozdávaných, tak rozesílaných na místa, kde se zdržují přátelé přirozeného porodu. Upoutávka na koncert byla odvysílána také na ČR6 Svobodná Evropa, 2x ve zpravodajství v poledních zprávách ČR1 Radiožurnál, v Mátě a úterním dopoledním pořadu pro rodiče na ČR2 Praha, na radiu ČR5 Regina a také v ranním vysílání ČT 1 v den konání koncertu. Upoutávka samozřejmě nechyběla ani na naší webové stránce.

Herečka paní Lenka Termerová, která celý koncert uváděla, pozvala postupně na scénu dětský sbor vedený paní Patricií Anzari, muzikologa a autora knihy "Nová doba porodní" pana Vlastimila Marka, jenž mj. předvedl neuvěřitelné: hru na obyčejnou plastovou hadici, dále německého psychoterapeuta a hudebníka pana Ludgera Scholla, který rozezpíval celý kostel, skupinu Altamira s „mluvícími bubny“ a zpěváka a hudebníka pana Oldřicha Janotu, který celý koncert zakončil.

V průběhu koncertu dvakrát vystoupila paní Zuzana Štromerová, předsedkyně pořádajícího občanského sdružení CAP a vedoucí projektu vybudování prvního porodního domu v ČR. V prvním výstupu všem přítomným objasnila význam a poslání porodního domu a seznámila je s tím, jak výstavba porodního domu pokračuje a jaké problémy jeho budování provází. V závěru koncertu vystoupila podruhé, aby účinkujícím a především divákům poděkovala za účast na koncertě a za podporu porodnímu domu.

Výtěžek koncertu společně s navýšením poskytnutým Nadací Divoké husy bude použit pro vybavení jedné ze dvou porodních místností, jejichž vybudování je plánováno v prostorách porodnické části porodního domu.

Akci lze považovat po všech stránkách za jednoznačně úspěšnou. Mnoho diváků po skončení koncertu přicházelo k paní Zuzaně Štromerové a děkovalo jí za nádherný zážitek z koncertu. Zároveň jí popřálo mnoho úspěchů v budování porodního domu (někteří dokonce nabídli i pomoc). Úspěch podnítil v hlavách pořadatelů myšlenku uspořádat v budoucnu podobnou akci.

 

Setlist koncertu O.J.

[novinky][diskografie][obrázky][články][texty][linky]

mezivlnami@centrum.cz