Jedovatý komentář týdnů minulých
Svět se zbláznil
ANO, přátelé, svět se zbláznil a to od dob křížových výprav až po slovo stereotyp přes všechny ŽELEZNÉ, BENDY, KAŠPAROVÉ, BAŠTY a další blázny ze Strakovy Akademie.
PTÁTE se, proč zrovna slovo stereotyp. No proč asi? Copak si svět nemohl pro slovo jednotvárný najít nějaké jiné slovo? Vždyť slovo stereo znamená dvojaký, nebylo by tedy lepší zvolit slovo monotyp, co říkáte?
ALE vraťme se k dalším bláznům, o kterých se zmiňuji v horním odstavci. V naší dlouholeté historii najdeme spoustu mučedníků ať už to byli Jan Nepomucký nebo Jan Palach, ovšem mediálního mučedníka, proti kterému se obrátil jeho americký taťka, jsme tu ještě neměli. Správně, jde o Vladimíra Železného. Co už se, chudák, navolal na linku bezpečí pro týrané ředitele, dokonce si byl pro radu u strýčka Václava H., ale asi se jich moc nedočkal, protože už před nedávnem si to pěkně rozlil u tety Dášy a na tu strýček Václav dá. A tak mu nezbylo nic jiného, než udělat bubu na sve živitele. Nova nebude vysílat. Tu se po celé republice objevily davy lidí s nápisy Esmeraldo vrať se ,Džej áre drz se, Vladimíre mi tě nedáme. Dokonce i Marta Kubišová se rozhodla zareagovat na tuto situaci a z vlastních peněz natočila Chcete mě speciál, místo opuštěných zvířecích miláčků však nyní nabízela opuštěné generální. Byli to: p. Saudek p. Stehlík a náš Vladimírek, az na Láďu, kterého se ujal jako nový páníček Jan Vávra a dokonce slíbil, že ho bude brát k sobě na chatu, byli zbývající dva ředitelé utraceni bankovním rasem, pro neklamné příznaky nemoci zvané hospodářská impotence. Upozorňuji, tato impotence, narozdil od té druhé, je přenosná na velké podniky a jejich ředitele. Transparenty ani Marta Kubišová bohužel nepomohly a proto se Vladimír rozhodl napsat knihu o týrání své osoby, celé tv Nova a především divaků a se slovy my: "Novu nedáme" tuto knihu nazval: (je to ten nejoriginálnější název, který jsem kdy slyšel) MEIN KAMPF (nebo jsem to preci jen už někde slyšel.......?)
ABY toho na Vladimíra nebylo přeci jen málo, vynořila se z jeskyně zvané Jedonie zlá jeskynní víla Kateřina Kašparová a hned po svém vynoření se se dala na spisovatelskou dráhu. Psala hlavně o svém šéfovi Vávrovi. Víte, já se ani nedivím, že Vávra Kašparovou kdysi vyhodil, zvlášt když se k ní choval tak hezky. Jenom jak krásně ji oslovoval - říkal jí Maryšo a jediné, co po ní chtěl, bylo, aby mu občas uvařila kafe. To ovšem ta ničemnice odmítala dělat, prý má na víc než na vaření kafe (umi totiž vařit guláš a uznejte, že kafe je proti tomu úplná ubohost). Když se však jednou odhodlala mu to kafe uvařit, osladila mu ho místo otrusíkem obyčejným cukrem a to bylo i na chudáka Vávru moc, tohle mu totiž ještě nikdo neudělal, a tak Kašparová vyletěla z Novy jako papírový čert. Však ona si to také nenechala líbit a všude rozhlašovala, jak ji Vávra sexuálně obtěžoval. Poslyšte, Kateřino, nezdá se vám, že kvůli hloupé kávě děláte z komára velblouda (z Vávry úchyla)? Z nepochopitelných důvodů se její zloba obrátila i proti národnímu světci sv. Vladimirovi. A jala se psát novou knihu, tentokrát o pádu V. Železného. Vymyslela si pro ni název opavdu příznačný - Koroze.
CO bychom to byli za národ, kdybychom neměli své astronauty. Po Remkovi se do vesmíru v prosinci tohoto roku chystá i astronaut Ivo Benda. Odlétá společně s velitelem Aětarem na vesmírné lodi Enterprise.
O pana BENDU nyní projevuje zájem i ČT. CHTĚLA by s ním totiž natočit volné pokračování seriálu Létající Čestmír, ovšem s poněkud menší úpravou v názvu - před slovo létající bude přidána předpona OD.
PS: Pane Bendo včera mě kontaktoval Aštar a ptal se, jestli by jste mu nesehnal další díly KRTEČKA na videokazetě.
DALŠÍ příznačnou osobností tohoto státu je i černokněžník Bašta, který na nás občas ze svého zlověstného kotle zvaného BIS vypustí nějakou estébáckou zombie, jenz mě pak straší ze spaní a zvlášť, když se dozvím, kde tato zombie řádila a co zlého provedla.
TAK to vidíte, tehle svět se žene do záhuby a tak asi odletím s Bendou. Odlet s ním má však jednu podmínku, musím mít pozitivní vibrace. To abych si šel koupit masážní přístroj za pozitivní cenu. Zatím se s vámi loučím a nyní asi půjdu kopat tunel do místní pobočky IPB...................
Všechna práva na jedovatosti a sarkasmy vyhrazena.
Made in Picard's brain, červen 1999
[ další komentáře ]

© 1999 Eldar
(Hade, Kangaroo, Picard)
Všechna práva vyhrazena
Pište nám svoje nápady a připomínky!