...A běžíme!
Dnes dopoledne se Eldar rozloučil s bratrským psychedelicky pomalovaným serverem Ossiriand a definitivně opustil tvůrčí nepořádek na mém (=Klokanově) stole. Sestavení Eldaru provázely mimořádně vtipné okolnosti. Například základní desce vypadávala pamět CMOS, přestože jsme vyměnili baterii. Po několika týdnech jsem zjistil, že určité instrukce Linuxu CMOSku resetují, ač by neměly.
Bedýnku, kisničku, case čili minitower jsme dostali od SIBa zadarmo. Jeli jsme si pro něj na jednu vesnici Hadovým kyberpunkovým (=sto let starým) autíčkem, bloudili a šlapali v blátě, hnoji a v záhonech kedlubnů a růží. Ptali jsme se na každém rohu místního obyvatelstva, občas se spoza záclony vynořila ustrašená hlava, pozorující, co to je bože za úchyly. Nu - poslední velká událost od taneční zábavy v sokolovně.
Síťové karty jsme vystřídali tři. Na první (zapůjčenou na dobu neurčitou) jsme neměli slot, druhá (vytažená ze starého serveru jedné továrny na léky) byla téměř kompatibilní, nakonec nám došla trpělivost a koupili jsme si novou.
Grafická karta jednoho dne vypověděla poslušnost, jal jsem se tedy shánět jinou. Sehnal, vnutil počítači, jeho imunitní systém však odmítl darovaný orgán. Vrátil jsem tedy původní desku a najednou zas běžela.
Darovaný zdroj v darované kisničce nechodil. Bylo to kontaktem na motherboardu, stačilo ho oizolovat, že mě to dřív nenapadlo...
V průběhu práce na instalaci systému mi systematicky vypadávaly klávesy m 2 a shift...
Nyní je server konečně přemluven, mončičák Picardovy sestry obětován linuxovému božstvu Lilu, klávesnice poslušně plivající písmenka, grafická karta písmenka zobrazující, síťová karta síťující...
Smůla zase prohrála boj s lidskou urputností. A nebo přišla na to, že je lepší být na Internetu.
Kangaroo, 25. února 1999
Dodatek z 10. března: ona by to byla velmi málo vtipná story, kdyby nepokačovala dál. Když jsme server k našemu providerovi dovezli, pan Šouta, který nás opečovává zrovna nebyl k zastižení(kupoval auto). Ve chvíli, kdy jsme ho zastihli (stihli?:) a Eldar připojili do síťe, rozhodla se nefungovat síťová karta. Peripetie (technicky suché a nezajímavé) trvaly více než týden. Teď už je server konečně online, ale nechodí doména, jelikož člověk, který má domény na starosti, právě lyžuje někde na horách... Přejeme alespoň hodně sněhu a krásné počasí!
--Kangaroo

© 1999 Eldar
(Hade, Kangaroo, Picard)
Všechna práva vyhrazena
Pište nám svoje nápady a připomínky!