Jitro kouzelníků


"Někdy jsou hranice s jinými světy klouzavé.
Nebo dochází k vzájemnému pronikání."
- Jitro kouzelníků
[play]znělka (944kB)


Archiv 2002 / 2003

páteční tříhodinovka, Toast & Klokánek pečlivě a pracovitě připravovali každý pořad, aby ho pak slyšeli 3 lidi, případně aby svá nejlepší esa vyložili na stůl během zkušebního provozu, kdy neposlouchal téměř nikdo. Snad aspoň dodatečný archiv, který postupně budujeme, spasí naše duše... :)


Praga Caput Regni aneb Praha (a nejen ona) zničená deštěm (7. 2. 2003)
Vzpomínáte si na povodně? My, Toast s Klokánkem, se na ně chceme podívat z trochu jiné stránky a zčeřit bahnité vody. Opět na pomezí dokumentu, včetně povídání s hosty, tentokráte s Jaroslavou Kalvovou z katedry meteorologie a se sociálním ekologem Bohuslavem Blažkem.Oči K. - foto Klokánek Umění schizofrenie (14. 2. 2003)
Mezi genialitou a šílenstvím jsou hranice klouzavé. Slunce tě slupne, zvíře tě zvíří. Schizofrenie. Texty, kresby, hudba, povídání s hosty. Jaké je já? Bude to zajímavé. Živě zahraje skupina PAKOBOLTCE se svými texty na hranici psychózy i za ní, mladičká básnířka z pavilonu 23 přečte své básně.

koncert skupiny Pakoboltce - kytary a zpěvy z psychiatrické léčebny, trochu připomínající Oldřicha Janotu - živě v Jitru kouzelníků
[*](31 minut / MP3 / 29MB)


11. září - jeden velký podvod? (21. 2. 2003)
Názory, že "teroristický útok" na Spojené státy byl očekávaný a předpokládaný tajnými službami, není jen smyšlenkou paranoiků. Kniha francouzského investigativního novináře Thierryho Meyssana "Velký podvod - žádné letadlo na Pentagon nespadlo" obletěla celý svět. Z knihy si budeme číst a pokusíme se nalázt odpověď na otázku: Nebylo vše úplně jinak, než tvrdí vláda USA a média hlavního proudu? Hosty budou novinářka Bushka Bryndová z Britských listů a kyberpunkový aktivista Shaddack.

Držte hubu otče Ubu... (21. 3. 2003)
Přátelé, Jitro bude tentokráte ve znamení šíleného Toasta (který se vymanil se spáru chřipky), který vám pustí komponované útržky zvukových záznamů z přednesů Chlebnikova, Artauda, Nováka, Morgensterna a dalších, kterým stejně jako těmto patrně beztak nebudete rozumět. Co je poésie? Možná něco, možná nic.

Aron (11. 4. 2003)
V Jitru kouzelníků dnes uslyšíte rozhovor Dead Hungariana s francouzskou kapelou Aron, která dnes vystoupí v Paláci Akropolis na hlavní scéně v rámci Euro Connections.

Jitro kouzelníků a seňor Toastada uvádějí: Příběh bludného mima v Barceloně (9. 5. 2003)
Nebude to vůbec snadné, oproti ostatním Jitrům, vyprávět svůj vlastní bizardní příběh, snad aspoň ukážu nějaký fotky, ochutnáme omamné "bino" Rioja na rohu jedné z tisíce uliček v barri gótic. Venga!

Umělcem v Paříži (23. 5. 2003)
O experimentálních malířských metodách a možná i trochu o feminismu bude Jitro Kouzelníků s česko-francouzkou malířkou Sandrou Jírovec.

Nemoc šílených káv (13. 6. 2003)
Zveme vás na výlet do kavárny. Vznikla v bývalé školce, kde sídlí i sdružení ESET-HELP, které ji provozuje. V objektu jsou služby pracovní rehabilitace a chráněného bydlení i centrum denních aktivit pro "klienty".
"Klienti" byli v minulosti hospitalizováni a prošli denním stacionářem pro stabilizaci duševního stavu. Působení v kavárničce je jejich prvním pokusem o návrat do zaměstnání.
Zajímá vás víc? Nás taky!

Jitro kouzelníků - titulní stránka


prostor poskytuje Eldar.cz radioAKROPOLIS Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons License.