Úplně nejnovější fotografii "Tváře" na plošině Cydonia bych uvedl sdělením ČTK...
A můj názor? Skutečně nevím, i na nejnovější fotografii vypadá objekt jaksi příliš souměrně. Ale udělejte si svůj názor každý sám (pokud kliknete na snímek dostanete se na originál, který má ovšem okolo jednoho megabajtu).
Nicméně bych měl jednu poznámku. Jak by asi dopadlo zkoumání detailu např. Michelangelovi sochy krapet pobouchané kladivem a vystavené povětrnostním vlivům?

WASHINGTON 25. května (ČTK) - Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) vyvrátil jeden z dohadů o tom, že na planetě Mars žijí či žily bytosti podobné člověku. Objekt z fotografie Marsu z roku 1976, který někteří považovali za tvář vytesanou mimozemšťany, je ve skutečnosti prachobyčejný kopec. Vyplývá to z nového snímku s vysokým rozlišením, který NASA zveřejnila ve čtvrtek.
Nová fotografie byla sondou Mars Global Surveyor pořízena šikmo namísto vertikálně ze vzdálenosti 450 kilometrů od slavného "obličeje". Obrázek byl pak spojen s předešlým snímkem z loňského června a přenesen tak do třetí dimenze.
Tento obrázek jasně ukázal kopec o rozměrech třikrát dva kilometry s výstupky a brázdami, které ani v nejmenším nepřipomínají lidskou tvář či jakýkoliv jiný známý živý organismus.
NASA kromě nového dokumentu, který zveřejnila ve čtvrtek, znovu ukázala i fotografii z roku 1976, která je mnohem méně přesná a může vyvolávat dojem, že je na ní obličej. Samotná agentura se nicméně vyvarovala jakýchkoli interpretací snímku a ponechává na každém člověku, aby si z něj vyvodil závěry.
Fotografie z roku 1976 vedla k vlně spekulací, televizních debat, knih a dokonce i natočení filmu Briana de Palmy "Mise na Mars".
rdm hej

Hade

Zpět