Následující berte jako upoutávku na stránku kterou připravil Lan Fleming, a na které najdete fundovaný rozbor snímků které jsem přebral. Nejsa natolik zběhlý v angličtině a už vůbec ne v matematice, usoudil jsem, že bude jednodušší pokud si o rozboru udělá každý svůj názor podle originálu. Niméně obrazový materiál je natolik zajímavý že jsem jaksi neodolal.... Snímky Marsova měsíce Phobos pořídila družice Mars Global Surveyor.

Na prvním snímku vidíte výřez originálu.

Pokud máte trpělivost a rychlou linku můžete celý originál stáhnout z této adresy: http://ida.wr.usgs.gov/html/orb_0551/55103.html.

Na dalším snímku vidíte interpretaci kterou provedl pan Efrain Palermo, který usoudil, že se nejedná o jakýsi bludný balvan, ale o předmět s hranami a značně velkou výškou:

Další snímek, na kterém byla provedena úprava kontrastu, tuto teorii potvrzuje, je jasně vidět, že se nejedná o obyčejný balvan, ale jakoby o tyčící se monolit s otrými hranami a pravidelným tvarem.

Mimochodem taky jste si při prohlížení těchto fotografíí vzpoměli na povídku A.C. Clarka "Hlídka"?:

Pokud vás snímky zaujaly a chcete se o problematice dozvědět víc navštivte stránky Lana Fleminga: http://www.vgl.org/webfiles/mars/phobos/phobos.htm

Hade

Zpět