Las Vegas a dálková setkání podivného druhupodle článku JULIET V. CASEY, J.M. KALIL a KEITH ROGERS 
REVIEW-JOURNAL 

Překlad: Agrimonrix

Byly to bouřkové mraky, skvrny na slunci, nebo Area 51? 

V pátek k večeru byli někteří zámečníci, obchodníci s auty a odtahové firmy v oblasti Las Vegas zahlceni telefonáty o záhadně selhávajících dálkových centrálních zámcích aut. Teorie byly různé. 
Od malých zelených mužíčků po skvrny na slunci. Při použití skutečného klíče se spouštěly alarmy. Jde o nějaký druh elektrického rušení, anebo pár mil odtud vybuchla nukleární bomba, vtipkovali někteří. Poradce guvernéra Guinna vyloučil terorismus, nazval věc "problémem frekvencí", a slíbil, že tuto anomálii prověří.
Dealer značky Ford obdržel během odpoledne více než 100 telefonátů, a obrátil se na vedení firmy Ford se žádostí o vysvětelení. 
Odpověď byla, že rádiové vlny používané zámky mohly být rušeny velkým množstvím statické elektřiny v ovzduší. 
Místní metereologové však pochybují o vlivu počasí na tak rozšířený jev, navíc ve vlhkém počasí, jaké v pátek v LA bylo a kdy nevznikalo mnoho statického náboje.
Dalším na řadě bylo slunce.
Podle profesora chemia a fyziky Malcolma Nicola velké sluneční výboje, které nestačilaodfiltrovat zemská atmosfera, v minulosti ničily elektronické systémy satelitů a mohly by způsobit jiné problémy i dole na zemi.
Nicméně Sluneční observatoř Big Bear v kalifornském Big Bear hlásila v pátek pouze nízkou sluneční aktivitu. 
Dálkové centrální zámky pracují na nelicencovaných frekvencích, stejně jako např. hračky na dálkové ovládání. Mohou proto selhat, pokud se nacházejí poblíž antény, emitující vysokofrekvenční rádiovou energii. To by však ovlivnilo jen auta na malém omezeném prostoru. Podobná událost se kdysi stala, když díky přeletu prezidentského letounu Air Force One přestala fungovat dálková ovládání garážových dveří. 
Je otázkou, jaké pokusy může kdykoli provádět armáda, a jaký mají vliv na dálková ovládání. Některá dálková ovládání zámků Forda a General Motors údajně používají stejné spektrum rádiových vln, jako armáda pro kontrolu leteckého provozu a taktická cvičení.
John Pike, ředitel globalsecurity.org, obranné a výzvědné organizace poblíž Washingtonu řekl, že vojenská technologie by mohla za pátečním fenoménem skutečně být. Jedna z takových operací prý provádí úmyslné rušení, což představuje uvolňování elektromagnetické energie, rušící detekční schopnosti radarů nepřítele. Takové zbraně jsou pak podle Pikea hlavně v Nevadě, a mohly způsobit chaos na některých frekvencích. 
Místní představitelé však popírají, že by rušičky byly pravou příčinou. Mají prý rušící letadlo v inventáři, ale nikoli v dané lokalitě, a už vůbec ne ve vzduchu. 
Vojáci sice mohou mlžit, a pokud by to byla jejich chyba, pak by se museli šeredně splést v některém z testů. Poruchy se však objevily právě v době, kdy se chystalo cvičení na příští týden. Bude zahrnovat množství stíhaček, bombardérů a jiných letadel z celého světa. Začne v pondělí, a bude trvat celý březen.
Chuck Clark z venkovské komunity v Lincoln County v oblasti Rachel bedlivě sleduje Areu 51. Zkoumá a monitoruje vládní zařízení poblíž vyschlého jezera Groom 90 mil severně od Las Vegas.Clark si myslí, že některé z high-tech zařízení, která se podle něj v Area 51 nacházejí, běžně způsobuje podivné jevy v oblasti Rachel, podobné těm z pátku.
V březnu 2001se objevilo nesčetné množství výpadků centrálních zámků v okamžiku, kdy se do města Bremerton vracela letadlová loď Carl Vinson. A pak v dubnu stejného roku začaly výpadky den poté, co letadlová loď Abraham Lincoln připlula do přístavu Puget Sound.