Nahoru ]

Znojmo - sv. Mikuláš.

Dyje


Vítám vás v novém týdnu. Nejpozoruhodnější událostí minulého týdne je bezesporu exploze meteoritu nad Ruskem. Bilanci celé události podle odhadu NASA najdete, ZDE.
V souvislosti s touto událostí mne překvapilo vzedmutí vlny konspiračních teorií, připisujících výbuch meteoritu na Ruskem prakticky čemukoliv... Od tajných zbraní, po útok malých zelených mužíčků. Bylo by to komické, kdyby to nebylo tak tragické. Děsí mne v této souvislosti podivný homocentrismus autorů těchto kravin. Jejich schopnost úplně opominout vesmír, přírodu, popřít realitu. Prostě příroda, vesmír jsou v době sociálních sítí a inetu totálně out, nemají stránku na facebooku, tudíž nejsou nic, s čím by bylo potřeba počítat. Divné...
Další pozoruhodností je samozřejmě odstoupení papeže. V souvislosti s jeho odstoupením bylo v mediích oprášeno Malachiášovo proroctví. Trošku komické na náhlém vzestupu popularity proroctví je fakt, že je známé od 16. století a do teď nechávalo většinu lidí klidnými :-) Jenže součástí proroctví je tvrzení, že další papež který nastoupí na stolec, bude posledním papežem a na konci jeho pontifikátu bude zničen Řím. Mimochodem, v souvislosti z prvním odkazem níže trochu zamrazí, že?
Po pravdě řečeno, neuklidní příliš ani pohled na Iris Seismic Monitor... V této souvislosti mne napadá ještě jedna věc. V poslední době, po celém světě, narůstá počet zpráv, informujících o pozorování světel na obloze, UFO a tajemných zvucích. Tyto jevy v minulosti většinou předcházely velká zemětřesení, exploze sopek atd. Vznik těchto jevů není úplně jasný. Mimochodem problémem se zabýval i Ludvík Souček v posledním díle - Tušení světla.
Nejrozšířenější současná teorie je vysvětluje tak, že křemík (který tvoří nejrozšířenější složku zemské kůry) vystavený obrovským pnutím generuje elektrické napětí. Jde o stejný jev, jaký se využívá například v piezoelektrických zapalovačích. Elektrický výboj v atmosféře pak způsobuje světélkování.S tímto jevem může souviset také poznatek vědců americké kosmické agentury NASA. Ti tvrdí, že velká zemětřesení se ohlašují změnami v ionosféře - vysoké vrstvě zemské atmosféry vyznačující se elektrickou vodivostí.
Inu to jen tak na okraj...
Pokud postrádáte horoskop, velmi se omlouvám, trápí mne mrcha borelie, nějak nestíhám...

V Taliansku sa zobudil supervulkán

Zem sa pripravuje na gigantickú explóziu. V Campi Flegrei (Flegrejské polia) pri Neapole sa zobúdza prastarý obrovský vulkán. Seizmológov znepokojuje nielen zvýšenie teploty pôdy v tejto oblasti, ale aj zreteľná deformácia povrchu. V ďalekej minulosti ovplyvnila aktivita supervulkánov zmenu podnebia a úplne premenila našu planétu. Následky možného prebudenia vulkána sa dnes vedci ani neopovážia predpovedať.


Nový kočkodan z Konga a nejstarší lidské pozůstatky z Balkánu

Středověká cihelna na dně táborského Jordánu, spor o místo odpočinku Richarda III., Superzemě a Minineptuny.


Mějte se hezky...

Hade, 17.2.2013