Nahoru ]

Fotografie z vycházky s Bebou.


Vítám vás v novém týdnu. Co mne zaujalo minulý týden? Patrně bizarní vyvrcholení trapností kolem volby prezidenta ČR. Dejdar volí Zemana. Skončili jsme s tebou, vzkázali mu tvůrci Zdivočelé země.

Následná zpráva ovšem vše posunula do oblasti her V. Havla. Jiří Stránský zmírnil v rozhovoru pro Týden.cz svá slova, kterými odsoudil herce Martina Dejdara kvůli podpoře Miloše Zemana. Vysvětlil, že Dejdar tím popřel hodnoty, které představovala jeho role – komunisty stíhaný letec Antonín Maděra.
Je možné že je  někdo opravdu schopný zaměňovat roli v televizním seriálu za skutečný život? Virtualita televizních seriálů, televizních zpravodajství, virtualizovaná hloupost televizních debat, virtuální Čech K. Schwarzenberg a virtuální státník M. Zeman. Prostě paráda....

Našli jsme na meteoritu zkamenělé řasy, tvrdí vědci

Britští a srílanští vědci nedávno zveřejnili informaci, která by mohla podpořit teorie o existenci mimozemského života. V meteoritu, který dopadl loni v prosinci na Srí Lanku, objevili zkamenělinu rozsivky, jednobuněčné řasy. Svůj objev zveřejnili v časopise Journal of Cosmology.


Oční léky z vraku lodi jsou staré 2 000 let. Jsou důkazem vyspělosti starověkého lékařství

Vědci nyní zkoumají pilulky, které se našly v 70. letech ve vraku lodi u italských břehů. Léky dokazují, že starověká medicína byla už tehdy byla na vysoké úrovni.


Moray – tajuplná incká památka Moray

Vždy zajásám, když se dozvím o nějaké úžasné, avšak méně známé památce starých civilizací, navíc opředené záhadami. A tak se také stalo, když jsem se dozvěděl o Moray, podivné stavbě u Cuzka.


A jak tento týden ?

 

Diagram ukazuje situaci ve středu 23.1.2013
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Uran, síla ostatních planet je vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 20.1.2012