Nahoru ]

Fotografie z letního toulání kolem Dyje - zámek Vranov.


Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden mne asi nejvíce zaujalo neskutečně nechutné počasí, které vyvrcholilo ještě nechutnějším počasím víkendovým. Nicméně ve srovnání s excesi, které počasí provádí ve Velké Británii, jsme ještě v pohodě :-)

Potápěči se vrací k počítači, který Řekům před 2000 lety předvídal, co bude na obloze

Je to nejstarší dochovaný počítač na světě a jedna z největších záhad archeologie. Jak mohli staří Řekové sestavit stroj, který uměl vypočítat pohyb planet nebo určit, kdy se bude konat příští olympiáda? Nyní se archeologové vrací k vraku, ze kterého byl přístroj vyzvednut.


Archeológovia objavili stratenú "dvojičku" Stonehenge

Archeológovia objavili v blízkosti Stonehenge v južnom Anglicku pozostatky druhého kruhového monumentu pochádzajúceho z praveku. Informovali o tom dnes predstavitelia archeologického projektu.


A znovu se dostává na přetřes tzv. MĚSÍČNÍ ŠACHTA (Moonshaft)....


A jak tento týden ?

 

Diagram ukazuje situaci ve středu 27.3.2013
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Mars, Venuše a Uran. Pozor na středeční úplněk, který bude působit mnohem negativněji než jindy.

Mějte se hezky...

Hade, 24.3.2013