Nahoru ]

V té hnusné zimě se nechce venku ani fotografovat - fotečky Eriky z ateliéru :-)

Vítám vás v novém týdnu. Omlouvám se za chybějící horoskop, ale asi mi ty mrazy nějak vysávají energii a vítězí chuť pospávat a nedělat, nic.
Minulý týden jsem projevil obavy, zda ruské vědce, provrtávající se k hladině jezera Vostok v Antartidě (viz odkaz níže), nesežrali Lovercraftovi ohavní staří (skutečně nepěkní mimozemšťané, domestikovaní v Antaktidě, v povídce "V horách šílenství"). Nakonec se ukázalo, že fantaskní plán se podařilo uskutečnit a minulý týden se již "Vědci se pochlubili Putinovi vodou z Antarktidy ". Předpokládám že můžeme časem očekávat zajímavé objevy.

Už od chvíle, kdy jsem v dětství viděl první dobrodružný film a přečetl si první detektivku, jsem jasně věděl, že olupovat pocestné je hnus, zato vybílit trezor v bance či u bohaté firmy je skutek vlastně velmi mravný. Dnes už ani nevím, kde se ve mně ta podivná morálka vzala, ale něco na ní bude. Později jsem v různých knížkách na podobný přístup k věci narazil ještě mockrát. A když se nad tím zamyslíte, tak zloděje, který ukradl peněženku, jsou lidi schopni na místě zabít, kdežto obratného podvodníka, který zemi okradl o miliardu, snášejí výborně, a dokonce jsou ochotni se pro něj nadchnout.

Sergej Lukjaněnko - Nanečisto

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Rusové se provrtali k jezeru pod ledovcem Antarktidy


Moskva - Ruští vědci se provrtali do největšího jezera na Antarktidě, které je odděleno od zbytku světa již 15 milionů let skoro čtyřkilometrovou vrstvou ledu. Napsala to ruská agentura Ria Novosti s odvoláním na ruské vědecké zdroje.


Další hypotéza o původu záhadných „zvuků Apokalypsy“


Jak už jsme několikrát psali, od loňského léta jsou po celém světě zaznamenávány zvláštní zvuky, které zní jako dunění, skřípání či přejezd těžké techniky. Touto záhadou, kterou někteří nazývají „zvuky Apokalypsy“, se nyní zabývají odborníci z celého světa.

Mějte se hezky...

Hade, 12.2.2012